more_horiz
PR24 Portal
Section05

Hiszpania

Samolot zniknął z radarów nad Morzem Bałtyckim. Szwedzkie służby znalazły szczątki wraku

Prywatny odrzutowiec Cessna 551, który leciał z Hiszpanii do Kolonii w Niemczech, rozbił się u wybrzeży Łotwy. Z załogą kontakt został utracony jeszcze nad Francją. W związku z nietypową trajektorią lotu maszynie towarzyszyły myśliwce niemieckie i duńskie. Samolot minął przestrzeń powietrzną niemiecką, duńską, następnie szwedzką. Potem znalazł się nad łotewskimi wodami terytorialnymi, gdzie zniknął z radarów.
Zobacz więcej na temat:  Łotwa Hiszpania Niemcy samolot ŚWIAT Europa Morze Bałtyckie

"Zostaliśmy zdradzeni przez sojuszników". Premier Morawiecki w hiszpańskich mediach o II wojnie światowej

Premier Mateusz Morawiecki napisał artykuł dla hiszpańskiego portalu "El Debate" z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Polska została zdradzona przez sojuszników" - podkreślił szef polskiego rządu. Zwrócił też uwagę na szerzącą się w Europie relatywizację zła i rosyjską propagandę dot. genezy II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania Europa II wojna światowa Mateusz Morawiecki premier Niemcy nazizm

Mężczyzna zaraził się jednocześnie COVID-19, małpią ospą i HIV. Wcześniej był na wakacjach w Hiszpanii

36-letni mieszkaniec Sycylii był jednocześnie zakażony wirusem małpiej ospy, koronawirusem i HIV - podały włoskie media. U mężczyzny objawy trzech zakażeń rozwinęły się po powrocie z Hiszpanii. W lipcu spędził dwa tygodnie w szpitalu w Katanii i obecnie czuje się już dobrze. Pierwszy na świecie taki przypadek opisali w prasie medycznej włoscy badacze.
Zobacz więcej na temat:  Europa ŚWIAT Włochy Hiszpania małpia ospa koronawirus HIV

Hiszpański dziennik zachwycony koreańskimi czołgami, które zamówiła Polska. Wskazuje też na błędy Niemców

Nowoczesny czołg produkcji południowokoreańskiej K2 może przełamać duopol na europejskim rynku pojazdów opancerzonych, zdominowanym obecnie przez amerykańskie Abramsy i niemieckie Leopardy. Przyczyniają się do tego Polska, Norwegia i wojna na Ukrainie - napisał hiszpański dziennik "El Confidencial".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Korea Południowa wojna na Ukrainie Europa ŚWIAT wojsko armia Hiszpania Wojsko Polskie broń Polska Grupa Zbrojeniowa