more_horiz
PR24 Portal
Section05

Holandia

Wygrali wybory, choć na kampanie w sieci nie wydali milionów. Podsumowanie kampanii w Holandii

Przed środowymi wyborami parlamentarnymi holenderskie partie polityczne wydały setki tysięcy euro na kampanię w sieci. Okazuje się jednak, że PVV - antyimigrancka partia prawicowego populisty Geerta Wildersa - wygrała wybory dysponując budżetem na reklamę internetową wynoszącym 1475 euro.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Geert Wilders polityka wybory wybory 2023 kampania wyborcza internet cyfryzacja reklama w internecie Facebook media społecznościowe

Wybory w Holandii. 87 proc. wyborców głosowało na zwycięską Partię Wolności, aby ograniczyć migrację

Chęć ograniczenia migracji i azylu była głównym powodem głosowania na antyislamską i antyimigrancką Partię Wolności (PVV), która wygrała wybory parlamentarne w Holandii - wynika z badania portalu RTL Nieuws. Kierowało się tym, aż 87 proc. wyborców tej partii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia polityka migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 islam Geert Wilders

Prawica wygrywa wybory w Holandii. Timmermans nawołuje do "obrony demokracji"

Prawicowa, antyislamska Partia Wolności (PVV) obsadzi 37 mandatów w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer) - wynika z przeliczenia 98 proc. głosów oddanych w środowych wyborach w Niderlandach. Frekwencja wyniosła 77,7 proc. Były wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który miał aspiracje do zajęcia stanowiska premiera, wzywa do obrony demokracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Frans Timmermans polityka

Holenderskie media przerażone "antyizraelskim tłumem" na dworcach. Apelują o interwencję władz i służb

Budynki holenderskich stacji kolejowych i hala lotniska Schiphol w Amsterdamie stały się w ostatnich tygodniach wylęgarnią antysemityzmu i nienawiści przeciwko Izraelowi - ocenił w poniedziałkowym komentarzu redakcyjnym dziennik "De Telegraaf". Apelują też o interwencję władz kraju i służb mundurowych. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia antysemityzm Żydzi Izrael atak Hamasu na Izrael

Uciekli do Polski po decyzji służb ws. ich córki. Holenderskie małżeństwo będzie walczyć o azyl

Holenderskie małżeństwo, które wraz z 16-miesięczną córką uciekło z Holandii i jest ścigane europejskim nakazem aresztowania (ENA), będzie w Polsce walczyć o azyl. Zdaniem polskiego prokuratora, mimo wystawienia ENA nie ma przesłanek do aresztowania rodziców. Uznano, że para ma się stawiać na policję. Dziecko przebywa w Myślenicach (woj. małopolskie) w szpitalu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja dziecko rodzina Holandia społeczeństwo