more_horiz
PR24 Portal
Section05

Holandia

Nowe fakty ws. śmierci Polaka w Bredzie. Świadek: przypomina incydent z Georgem Floydem

Holenderski dziennik "Algemeen Dagblad" publikuje w środę nowe fakty w sprawie śmierci Polaka na festiwalu w Bredzie, o której spowodowanie podejrzanych jest sześciu ochroniarzy. Świadkowie twierdzą, że 37-latek zachowywał się spokojnie, a później został powalony przez pracowników ochrony. Obecnie policja oficjalnie podejrzewa ich o próbę zabójstwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Polonia zabójstwo

Operacja "Market Garden". Ostatnia klęska aliantów

"Jednakże sądzę, sir, że chyba idziemy o jeden most za daleko" – słowa te okazały się trafnym proroctwem. Skierował je dowódca "Market Garden" gen. Frederick Browning do marszałka Bernarda Montgomery’ego, pomysłodawcy największej operacji powietrznodesantowej II wojny światowej. Kampania, która miała przynieść spektakularny sukces aliantom, zamieniła się w krwawą klęskę.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Holandia Arnhem Stanisław Sosabowski

Polska - Holandia w Lidze Narodów. "Znamy skalę trudności rywala"

Utrzymać się w Lidze Narodów i zmniejszyć liczbę pytań bez odpowiedzi przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata to najważniejsze cele reprezentacji Polski na najbliższe spotkania z Holandią i Walią. Do meczu z Meksykiem na Mundialu w Katarze pozostały bowiem równo dwa miesiące. - Holandia to reprezentacja, z którą można powalczyć - mówi Jerzy Dudek, były bramkarz polskiej kadry.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Stadion Narodowy Holandia Czesław Michniewicz kamil glik jerzy dudek Filip Jastrzębski

Holenderski "De Telegraaf": Polska zrywa ostatnie kajdany zależności od Rosji

Największy holenderski dziennik "De Telegraaf" opisuje otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Gazeta wyjaśnia, że dzięki niemu "statki z Elbląga mogą dotrzeć do Morza Bałtyckiego, nie przekraczając wód rosyjskich". W artykule przytoczono także słowa premiera Mateusza Morawieckiego: "Polska zrywa ostatnie kajdany zależności od Rosji".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Holandia media Europa Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei 2022 Mierzeja Wiślana

Szef Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Tiny Kox miał wspierać interesy Rosji. W tle Ludmiła Kozłowska

Obecny i byli przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy kontaktowali się z rosyjskim agentem GRU i wspierali interesy Kremla w tej organizacji, wynika z dokumentów "Dossier Center", organizacji pozarządowej utworzonej przez Michaiła Chodorkowskiego. Dotyczy to m.in. holenderskiego senatora z Partii Socjalistycznej i od stycznia br. szefa ZPRE Tiny Koxa. Okazuje się, że Kox był wśród kilku europosłów, którzy wystąpili o przyznanie Ludmile Kozłowskiej francuskiej wizy, aby ta mogła wystąpić w dwóch wydarzeniach w Radzie Europy w Strasburgu w 2018 r.
Zobacz więcej na temat:  Ludmiła Kozłowska Rosja Fundacja Otwarty Dialog Holandia

Japonia: Eksport używanych samochodów do Rosji osiąga rekordowy poziom

Eksport japońskich samochodów używanych do Rosji, nie objęty sankcjami nałożonymi na Moskwę przez Tokio za inwazję na Ukrainę, osiągnął najwyższy poziom od ponad dekady - pisze w agencja Kyodo.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody import sprzedaż Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód Niemcy ŚWIAT GOSPODARKA finanse audi volkswagen opel bmw ford Francja Belgia Holandia USA Włochy Szwajcaria społeczeństwo

Holendrzy przebadali wodę z Odry. Potwierdzili ustalenia polskich laboratoriów

Wyniki badań wody z Odry, wykonane w laboratorium w Holandii są zbieżne z wynikami Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ - poinformował w piątek Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. To drugie laboratorium zagraniczne, które uzyskało wyniki zbieżne z wynikami Centralnego Laboratorium Badawczego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Odra rzeka katastrofa ekologiczna Holandia

Katastrofa MH17. Holandia podaje datę ogłoszenia wyroku w sprawie samolotu zestrzelonego przez Rosjan

Sąd w Holandii, który rozpatruje sprawę zestrzelenia nad Ukrainą w 2014 roku samolotu pasażerskiego linii Malaysia Airlines, poinformował, że wyrok zostanie wydany 17 listopada. Maszyna wykonująca lot MH17 została strącona nad terytorium kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów i Rosjan na wschodzie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina Rosja ŚWIAT Europa serwis wschodni MH17 Holandia

Holandia: najwięcej kradzieży samochodów od 20 lat

– W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku skradziono w Niderlandach najwięcej samochodów od 20 lat - podało Krajowe Centrum Informacji o Przestępczości Samochodowej (LIV). Z raportu wynika, że najczęściej giną starsze pojazdy bez systemu alarmowego. Policja odzyskuje cztery na dziesięć skradzionych samochodów.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kradzież kradzież samochodu ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia policja policja polska Polskie Radio społeczeństwo Holandia ŚWIAT