more_horiz
PR24 Portal
Section05

homoseksualizm

"Zaproszenie do samookaleczenia". Małgorzata Wołczyk o hiszpańskiej "ustawie trans"

- Od chwili zaaprobowania tej ustawy, w niektórych regionach, np. w Katalonii, liczba składanych podań o zmianę płci wzrosła o 4000 procent - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka Małgorzata Wołczyk o nowej ustawie madryckiego rządu dotyczącej zmiany płci. - Jak martwi się wiele osób, to jest zaproszenie do samookaleczenia - zaznaczyła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Hiszpania Antoni Opaliński LGBT homoseksualizm

wywiad Coraz więcej przypadków małpiej ospy w Europie. Prof. Gut wyjaśnia, jak najczęściej dochodzi do zakażeń

- Małpia ospa nie atakuje tylko małp, występuje także wśród innych drobnych zwierząt afrykańskich. Poza tym prawie wszystkie zwierzęta, nawet foki, mają zakażenia pokswirusowe, czyli wywołujące ospę. A dwa rodzaje tych wirusów atakują tylko ludzi – mówi prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Afryka wirus WHO zdrowie choroba homoseksualizm

Sprawa "gejowskiego ciasta". Jest decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Historia zaczęła się w 2014 r. Wtedy Gareth Lee zaskarżył do sądu rodzinną piekarnię Ashers, która - powołując się na przekonania religijne właścicieli - odmówiła produkcji "gejowskiego ciasta". Skargę homoseksualnego aktywisty z Irlandii Północnej odrzucił w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu społeczeństwo prawo ŚWIAT LGBT homoseksualizm Wielka Brytania

Rezolucja o LGBTQ. Zobacz, jak głosowali polscy europosłowie

Europarlament przyjął we wtorek rezolucję, domagając się, by małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciwko tym postulatom głosowali wszyscy eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a europosłowie SLD i Wiosny poparli rezolucję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament polityka POLSKA LGBT małżeństwo homoseksualizm

Internauci oburzeni atakiem aktywisty LGBT na rzecznika MSZ. "Homofobiczny hejt"

"Jeżeli Łukasz Jasina, nowszy rzecznik MSZ rzeczywiście jest gejem, to oczywiście należy o tym mówić i to wyśmiewać. Ten rząd walczy z osobami LGBT, tworzy strefy wolne od LGBT. To taka sama hipokryzja jak posłanka która po cichu usuwa ciąże i publicznie potępia aborcje. Komedia" - napisał na Twitterze Bartek Staszewski, aktywista LGBT. Słowa te wzbudziły liczne komentarze dziennikarzy i publicystów w prawej i lewej strony sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT homoseksualizm mowa nienawiści Ministerstwo Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina

Ks. prof. Bortkiewicz o przyczynach popierania homomałżeństw: żyjemy w czasach zamętu

- To, że wielu katolików cieszy się wraz z tymi, którzy stoją po drugiej stronie, pokazuje, że żyjemy w czasach zamętu. W 1976 roku Karol Wojtyła mówił, że weszliśmy w czas ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, ewangelią a jej zaprzeczeniem - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  marksizm lewica Kościół katolicki antropologia biologia chrześcijaństwo POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 homoseksualizm LGBT

Autor bloga "Gej przeciwko światu": jako homoseksualista, nie chcę być włączany w ten zbitek LGBT

- Celem marksisty jest wyzwolenie tych mniejszości z rzekomej dyskryminacji, część z nich zakłada, że ich celem jest odwrócenie ról. Widzimy to np. w przypadku feminizmu. Twierdzą, że chcą równości, ale kiedy ją osiągają, chcą zastąpienia mężczyzn kobietami - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Krysiak, autor bloga "Gej przeciwko światu".
Zobacz więcej na temat:  homoseksualizm LGBT lewica marksizm POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24