more_horiz
PR24 Portal
Section05
hotel

"Rygor. Goście hotelu Arago" – historia polskiego wywiadu w Algierze na kartach komiksu

Historię można poznawać nie tylko poprzez książki. Udowadniają to Marek Oleksicki i Tobiasz Piątkowski, autorzy komisu "Rygor. Goście hotelu Arago". Komiks opowiada o polskiej ekspozyturze wywiadowczej działającej w czasie II wojny światowej, a dokładnie o losach jej szefa Mieczysława Słowikowskiego, który podając się za biznesmena, zdołał zorganizować siatkę wywiadowczą na całym wybrzeżu Algieru.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler KULTURA komiks historia Polski II wojna światowa Algier hotel szpieg wywiad

"Czekamy na tę decyzję". Przedstawiciel branży hotelarskiej o zniesieniu limitu gości

Branża hotelarska potrzebuje wielu miesięcy, jeśli nie lat, na zbliżenie się do wyników operacyjnych sprzed COVID - uważa Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Bezpieczeństwo higieniczne będzie priorytetem - dodał, odnosząc się do zapowiedzi zniesienia limitu gości.
Zobacz więcej na temat:  hotel GOSPODARKA pandemia COVID-19 turystyka wypoczynek Koronawirus w Polsce społeczeństwo

"Wszyscy próbują znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji". Ekspert o kondycji branży turystycznej

- Jesteśmy bardzo mało odporną branżą na zmiany, ale pamiętajmy - to, co nam gdzieś po drodze umknie, to zostanie uzupełnione. (...) Wszyscy próbują znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. turystyki Adam Karpiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 turystyka podróże podróże po Polsce podróże zagraniczne hotel COVID-19 pandemia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem