more_horiz
PR24 Portal
Section05
huawei

Ekspert: KE nadgorliwa ws. Mierzei Wiślanej

- Jedynym sposobem jest konsekwentna polityka ochrony interesów państwa, nie przejmowanie się nawet tym poziomem straszenia rządu polskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Woyciechowski o polityce związanej z przekopem Mierzei Wiślanej. Ekspert ds. bezpieczeństwa odniósł sie również do kwestii afery związane z chińską firmą Huawei.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Woyciechowski Mierzeja Wiślana Komisja Europejska Rosja Chiny służby i bezpieczeństwo huawei POLSKA

Czy chińskie firmy mogą zagrażać światowemu bezpieczeństwu?

- Uciekałabym od mówienia o otwartej wojnie między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, ponieważ to nie przynosi nam korzyści. Należy jednak poddać pod wątpliwość używanie chińskiego sprzętu w infrastrukturze krytycznej dla bezpieczeństwa - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Patrycja Pendrakowska z Centrum Studiów Polska-Azja. Gościem audycji był również Jarosław Guzy, ekspert Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Chiny POLSKA huawei bezpieczeństwo w sieci NATO

Chińskie firmy na cenzurowanym w USA. W tle koncern Huawei

Grupa amerykańskich kongresmenów przedstawiła projekty ustaw, które przewidują zakaz sprzedaży produkowanych w USA czipów i innych komponentów koncernowi Huawei Technologies i innym chińskim firmom naruszającym amerykańskie sankcje lub przepisy kontroli eksportu. - Od tego zaczęła się wojna handlowa USA-Chiny. Donald Trump mówił, że chińskie firmy, które korzystają z amerykańskich technologii w nieuczciwy sposób je przejmują - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sajewicz, korespondet Polskiego Radia w Pekinie.    
Zobacz więcej na temat:  huawei Chiny USA