more_horiz
PR24 Portal
Section05

IMGW

Najcieplejszy wrzesień w historii. Do końca miesiąca temperatury powyżej 20 stopni

- Do końca września będą utrzymywać się wysokie wartości temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Będą małe przerywniki, jak ten weekend, gdzie akurat przeszedł front chłodny, a na południu będzie nawet dosyć intensywnie padało. Ale już od poniedziałku czeka nas powrót pogody słonecznej i do końca tego miesiąca cały czas aura będzie bardziej letnia - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Daniel Wydrych Karolina Rożej IMGW pogoda meteorologia wrzesień upały

"Nawet 27 stopni". Sprawdź prognozę pogody na niedzielę i poniedziałek

IMGW podało, że "wyże z centrami nad Rosją i Norwegią obejmują wschód, południowy wschód i centrum kontynentu oraz częściowo Skandynawię". Pozostały obszar Europy jest w zasięgu niżów z ośrodkami: nad Atlantykiem, u północno-zachodnich wybrzeży Hiszpanii oraz w rejonie Morza Białego. Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, od zachodu stopniowo zaczyna nasuwać się nad nasz kraj zatoka niżowa. Z południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia kontynentalnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody POLSKA Radio kierowców IMGW społeczeństwo

ALERT IMGW Uwaga na burze z gradem! Alerty IMGW obejmą prawie całą Polskę

Środowe popołudnie i noc mogą być bardzo burzliwe. Alerty IMGW obowiązują w północno-zachodniej Polsce, a w miarę upływu dnia do obszarów objętych ostrzeżeniami będą dołączały kolejne regiony na północy, w centrum, a także na południu i na wschodzie. Tam burze mogą występować przez całą noc, aby w godzinach porannych w czwartek objąć cały kraj z wyjątkiem województwa podlaskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody alert pogodowy burza