more_horiz
PR24 Portal
Section05

IMGW

PROGNOZA POGODY Pogoda na noc i drugą połowę dnia. Mogą pojawić się burze

Z zachodu nad Polskę wkracza niż, który przyniesie opady deszczu i ochłodzenie. Jak przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik, "po południu w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu na południowym wschodzie". - Dodatkowo na zachodzie mogą pojawić się burze - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców pogoda prognoza pogody prognoza IMGW deszcz burze burza

PROGNOZA POGODY Pogoda: dziś najwięcej słońca na zachodzie kraju. Sprawdź, co nas czeka w weekend

Na zachodzie kraju do końca dnia będzie słonecznie. Tam też jest najcieplej. Temperatura maksymalna sięgnie ok. 18°C. Zimno jest z kolei na Podhalu. Słupki rtęci wskażą maksymalnie do 11°C. W weekend synoptycy spodziewają się więcej słońca, ale też zapowiadają chłodne noce. Ta najbliższa będzie też mocno mglista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody IMGW regiony Radio kierowców

PROGNOZA POGODY Będzie pochmurno i deszczowo. Sprawdź prognozę pogody na początek tygodnia

Początek tygodnia przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu na obszarze całej Polski. Na zachodzie i w północnej części kraju możliwe są burze. Termometry wskażą maksymalnie od 10 do 16 stopni Celsjusza. Jak przekazała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, od czwartku możliwa jest niewielka poprawa pogody, z mniejszą ilością deszczu i większą słońca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW deszcz społeczeństwo wiatr