more_horiz
PR24 Portal
Section05

imigracja

Sytuacja na granicy z Białorusią. Kolejna setka nielegalnych migrantów próbowała przedostać się do Polski

110 cudzoziemców próbowało w piątek nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Pakistanu i Egiptu. Znowu były wśród nich osoby, które przeprawiły się przez graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś imigracja służby i bezpieczeństwo granica

ANALIZA Fort Kaliningrad. Rosja może szykować nową odsłonę migracyjnej wojny hybrydowej, pytanie, co jeszcze zakłada jej plan

Otwarcie "lotniskowca Kaliningrad", obszaru uznawanego za jeden z najbardziej zmilitaryzowanych na świecie, na loty z Bliskiego Wschodu i Afryki, przed którym ostrzega polski resort obrony, to ważny sygnał alarmowy dla NATO. Po pierwsze niesie z sobą zagrożenie powtórką hybrydowych ataków z wykorzystaniem migrantów na granice Polski i Litwy. Po drugie rodzi pytanie o inne cele, jakie może stawiać sobie Rosja przy okazji tego rodzaju hybrydowej agresji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja obwód kaliningradzki straż graniczna granica imigracja Białoruś

Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Puda: to odpowiedź na zagrożenie ze strony Rosji

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda powiedział, że decyzja o budowie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo Polski. Na antenie Programu 3. Polskiego Radia wskazał, że nowa zapora będzie przedłużeniem zabezpieczenia, które powstało na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja granica imigracja Grzegorz Puda

Rosjanie ściągają uchodźców z Azji i Afryki? Sobolewski: wzmocnimy siły na granicy z Kaliningradem

- Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem, być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim - mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o to, aby wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Krzysztof Sobolewski imigracja imigranci w Europie wojna 2022 uchodźcy służby i bezpieczeństwo

Kolejne grupy przemycające nielegalnych migrantów na granicy z Białorusią. Nowe dane SG

Straż Graniczna i policja zatrzymały na granicy polsko-białoruskiej sześciu kolejnych tzw. kurierów przewożących nielegalnych imigrantów. Od początku roku doszło już w sumie do 350 zatrzymań osób podejrzanych o pomocnictwo lub organizację nielegalnego przekraczania granicy wschodniej. Jak wynika z informacji SG, tylko minionej doby 54 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna imigracja kryzys na granicy Białoruś