X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
imigracja

100 dni prezydenta Joe Bidena. Dotrzymane obietnice i problemy nowego prezydenta

20 stycznia 2021 roku – Joe Biden zostaje zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tego dnia nikt nie ma wątpliwości, że – w porównaniu do poprzednich – skromna inauguracja, zorganizowana w reżimie sanitarnym, rozpoczyna nowy, pełen zmian i problemów rozdział w historii USA. Jak zatem wyglądało 100 pierwszych dni nowego gospodarza Białego Domu?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Ameryka Północna COVID-19 polityka zagraniczna USA Ameryka koronawirus Stany Zjednoczone ekologia imigracja polityka

"Istnieje związek między imigracją a terroryzmem". Francuska prawica domaga się zaostrzenia kontroli granic

Konserwatywne media i politycy we Francji wskazują na istnienie związku między imigracją a terroryzmem. Prawica domaga się zaostrzenia kontroli granic po piątkowym zamachu terrorystycznym w Rambouillet (czyt. Rąbuje), w którym zginęła policjantka. Kobieta została zamordowana przez Tunezyjczyka, który przybył do Francji nielegalnie w 2009 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja imigracja terroryzm

Efektywność polityki migracyjnej w UE. Wiceszefowie MSZ i MSWiA wzięli udział w debacie

Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej - to główny temat dyskusji, którą przeprowadzili w sprawie migracji unijni ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).
Zobacz więcej na temat:  migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Paweł Jabłoński ŚWIAT

Fala migrantów na południowej granicy USA. Trump oskarża Bidena: nasz kraj jest niszczony

Na południową granicę USA napłynęła fala migrantów z Ameryki Środkowej. Minister bezpieczeństwa narodowego (DHS) Alejandro Mayorkas poprosił pracowników swego resortu o ochotniczą pomoc, a administracja obiecuje prowadzenie "humanitarnej polityki" imigracyjnej. Tymczasem były prezydent Donald Trump za trudną sytuację na granicy oskarża Joe Bidena. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA imigracja Donald Trump Joe Biden Meksyk

"Minari" – w pogoni za amerykańskim snem

Okazuje się, że Brad Pitt nie tylko starannie wybiera role dla siebie, ale też potrafi przewidzieć, jakie filmowe tematy spotkają się z zainteresowaniem widzów i pochwałą krytyków. Wyprodukowany przez niego film "Minari" to jeden z najczęściej ostatnio nagradzanych na świecie filmów, doceniany także podczas ceremonii wręczania Złotych Globów. Na polskich ekranach obraz będziemy mogli oglądać od 23 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Ryszard Jaźwiński kino imigracja

"Dalej jest dzień" – prosta historia o ludzkiej samotności

To trudny czas (również dla filmowców), jednak dla Damiana Kocura rok 2020 i początek obecnego były bardzo łaskawe. Jego krótkometrażowa fabuła "Dalej jest dzień" zdobyła nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych we Włoszech i we Francji, Srebrnego Lajkonika za najlepszy film fabularny na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Złote Grono na festiwalu Lubuskie Lato Filmowe w ramach przeglądu kinematografii krajów Europy Środkowej i Wschodniej. A to tylko niektóre z wyróżnień.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Ryszard Jaźwiński kino imigracja