X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
imigracja

Zakończył się szczyt UE. Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Beata Płomecka Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

Ochrona granicy polsko-białoruskiej. Szef MON: ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA

"Ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej" - poinformował w sobotę szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że zaangażowanie polskich sił zbrojnych może się zwiększyć w każdej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna migracja imigranci w Europie imigracja

Setki łóżek, koców i środków ochrony. Konwój z pomocą humanitarną ruszy na Białoruś

Na prośbę prezydenta Andrzeja Dudy na Białoruś zostanie wysłana pomoc humanitarna. - Po otrzymaniu raportu od rządu i służb, prezydent Andrzej Duda zwrócił się z inicjatywą o wysłaniu transportu z pomocą. Premier Mateusz Morawiecki tę inicjatywę podjął - mówiła prezydencka minister Bogna Janke podczas spotkania z dziennikarzami w Składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie pod Warszawą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigracja straż graniczna Białoruś

SG i Policja zatrzymały kolejnych "kurierów". Przewozili dziesiątki migrantów

Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie kraju, zatrzymała podlaska policja. Zatrzymań dokonała także Straż Graniczna. W sumie w różnych samochodach przewożono 103 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna imigranci w Europie obcokrajowcy migracja imigracja Białoruś bezpieczeństwo

"Te pełnomocnictwa nie mają mocy urzędowej". Siewiereniuk-Maciorowska o pośrednikach prawnych na granicy

- Pełnomocnictwa, które podpisują nielegalni migranci, są nic nie warte, ponieważ można podpisać je wyłącznie w obecności tłumacza przysięgłego i na terenie placówki Straży Granicznej - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prawo granica migracja imigranci w Europie imigracja Białoruś Michał Rachoń

Ekspert PIE: Polska z kraju emigrantów, staje się krajem który zatrudnia coraz więcej imigrantów zarobkowych

Przedsiębiorcy mają coraz większy problem z poszukiwaniem pracowników, dlatego tak chętnie zatrudniają cudzoziemców. Przyjęcie przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ich zatrudnianiu, jest krokiem w dobrym kierunku - powiedział Andrzej Kubisiak wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownik imigracja zatrudnienie bezrobocie