more_horiz
PR24 Portal
Section05
imigranci w Europie

Mieli organizować nielegalne przekraczanie granicy z Białorusią. SG aresztowała trzech obcokrajowców

Trzech cudzoziemców podejrzanych o udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią zatrzymała Straż Graniczna w Podlaskiem. Jeden z nich to tzw. kurier, dwaj pozostali to przewodnicy. Po postawieniu zarzutów cała trójka została aresztowana.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna areszt imigranci w Europie Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo

TYLKO U NAS Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Lista wyzwań jest duża. Sama praca nie wystarczy

Szacowanie, ilu Ukraińców, którzy po 24 lutego przyjechali do Polski, zostanie w naszym kraju, to wróżenie z fusów. Badanie opinii wróżeniem nie jest, a według jednego z nich, w 2019 roku, 22 proc. ankietowanych Ukraińców pracujących w Polsce zadeklarowało chęć osiedlenia się u nas na stałe. Drugie tyle stwierdziło, że do tego mogłaby zachęcić ich niekorzystna sytuacja na Ukrainie. Wojna jest więc tym najczarniejszym scenariuszem, który się właśnie spełnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo imigranci w Europie Ukraina

"Agresywna polityka Rosji przeciw NATO". Stanisław Żaryn o operacji hybrydowej przy granicy

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że "trwa operacja hybrydowa prowadzona rękami Aleksandra Łukaszenki". Jak podkreślił, "działania służb białoruskich wpisują się w agresywną politykę Rosji przeciwko NATO". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna służby specjalne służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn MSWiA imigranci w Europie migracja

RAPORT Jak Polacy reagują na fake newsy? Zaskakujące wyniki raportu

Jak reagujemy na nieprawdziwe informacje? Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS) zleciło badania podatności Polaków na dezinformację na przykładzie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Wśród wyników badań znalazły się wnioski dotyczące naszych reakcji na fake newsy i podatność na dezinformację w zależności od odległości od centrum wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo dezinformacja granica Białoruś fake news kryzys na granicy imigranci w Europie Akademia Sztuki Wojennej straż graniczna Wojsko Polskie raport Raport Białoruś serwis wschodni

Współpraca rosyjsko-białoruska. Żaryn: celem jest destabilizacja bezpieczeństwa

W ocenie rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaznaczył, że "Rosja aktywnie wspomaga wszelkie inicjatywy białoruskiego reżimu, które służą również realizacji strategicznych celów Kremla". Podkreślił, że cele dotyczą "trwałej destabilizacji bezpieczeństwa w regionie Europy Środkowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo straż graniczna służby specjalne Stanisław Żaryn kryzys na granicy

Trwają prace przy zaporze na granicy z Białorusią. Wkrótce staną pierwsze słupy

"Od jutra rozpocznie się montaż pierwszych słupów, w przyszłym tygodniu natomiast na place budowy zostanie dostarczona pierwsza partia z ponad 2 tysięcy stalowych przęseł"- napisano na Twitterze Straży Granicznej, informując o postępach prac w budowie zapory na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo granica imigranci w Europie infografika

Imigranci forsują polską granicę przy pomocy drabiny? Rzecznik SG dementuje

W internecie pojawiło się nagranie pokazujące grupę mężczyzn forsujących wysoki płot przy pomocy drabiny. Komentarze sugerują, że to video przedstawia imigrantów przedostających się przez budowaną na polskiej granicy zaporę. - To nagranie nie jest z polskiego odcinka granicy - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo straż graniczna infografika imigracja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem