more_horiz
PR24 Portal
Section05

immunitet

Stanisław Karczewski: stanowisko opozycji ws. zniesienia immunitetu budzi niesmak

- Jeśli jestem za jakimś projektem, to głosuję, jeśli nie, to nie głosuję - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski, komentując postawę opozycji w sprawie zniesienia formalnego immunitetu. Przyznał też, że przywodzi mu to na myśl marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który "tchórzliwie" skrył się za immunitetem, zamiast stanąć przed prokuratorem i złożyć zeznania w sprawie doniesień o korupcji w kierowanym przez siebie szpitalu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski Senat polityka Katarzyna Gójska immunitet legislacja Prawo i Sprawiedliwość PiS

Projekt ws. ograniczenia immunitetów. Gill-Piątek: do dyskusji na ten temat powinniśmy wrócić po wyborach

- Możemy oczywiście dyskutować o immunitecie, ale ta kwestia wiąże się z bardzo ważną rzeczą, czyli ze zmianą konstytucji. Do dyskusji o immunitetach możemy wrócić po wyborach. Wydaje mi się, że teraz ten projekt jest czymś w rodzaju "podpałki" skierowanej do mediów - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek z Polski 2050. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 polityka immunitet

TYLKO U NAS Jazda po alkoholu, obraza uczuć, znieważenie. Przypominamy, którzy politycy zasłaniali się immunitetem

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało złożenie projektów zmiany m.in. konstytucji, które mają ograniczyć immunitet zarówno parlamentarzystów, jak i sędziów. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka najgłośniejszych afer, kiedy polityków nie można było pociągnąć do odpowiedzialności karnej, bo chronieni są immunitetem. To między innymi afera korupcyjna dotycząca marszałka Tomasza Grodzkiego czy sprawa obrażania uczuć religijnych przez poseł Joannę Scheuring-Wielgus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka immunitet Tomasz Grodzki Joanna Scheuring-Wielgus

"Immunitet formalny zdecydowanie niepotrzebny". Politycy o projekcie PiS wymagającym zmian konstytucji

- Nie może być tak, że poseł ma świadomość tego, że może jechać po pijaku na rowerze i zasłoni się swoim immunitetem. W sposób zdecydowany powinniśmy powiedzieć, że immunitet formalny jest niepotrzebny - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Drabek (PiS). Gościem audycji był także Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  immunitet Prawo i Sprawiedliwość Sejm polityka Polskie Radio 24 PiS

Udział prezydenta Litwy w obchodach Święta Niepodległości. Szrot: to wyraz dobrych relacji naszych krajów

Paweł Szrot w "Trójkowym komentarzu dnia" podkreślił, że w tym roku w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wyjątkowy będzie udział prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i jego małżonki. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta, "to jest czytelny wyraz bardzo dobrych od kilku lat relacji pomiędzy naszymi krajami, które się wewnętrznie zintegrowały wobec rosyjskiej agresji". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka Paweł Szrot immunitet konstytucja

Jak PO zareaguje na propozycję PiS ws. immunitetów? Mosiński: ciekawe, czy będą chronić kolegów

Propozycja Prawa i Sprawiedliwości ws. zniesienia immunitetu formalnego to "sprawdzam" dla Platformy Obywatelskiej, potrzebujemy 307 głosów do zmiany konstytucji - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. - Ciekawe, co powie Platforma Obywatelska? Czy chce zniesienia immunitetów, czy nie chce i woli chronić swoich kolegów - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński POLSKA PiS immunitet polityka

TYLKO U NAS PiS chce zlikwidować immunitety. Czy uda się zebrać większość konstytucyjną?

PiS zamierza złożyć do Sejmu projekt zmian w konstytucji dotyczący ograniczenia immunitetów poselskich. - Tutaj będziemy patrzyli na to, jak zachowa się opozycja, bo sami nie mamy 307 głosów - powiedział w Polskim Radiu sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski. Czy znajdzie się w Sejmie większość zdolna do uchwalenia zmian w tym zakresie?
Zobacz więcej na temat:  immunitet Sejm PiS konstytucja POLSKA polityka

Jednoznaczna zapowiedź Kukiza ws. immunitetów. "Część osób nie czuje nad sobą żadnego bata"

- Sam fakt posiadania pełnego immunitetu od wszystkiego powoduje, że część z tych ludzi może czuć się bezkarnymi i nie czuć nad sobą żadnego bata - stwierdził Paweł Kukiz. Tym samym zapowiedział, że jeśli PiS złoży projekt zniesienia immunitetu, jego ugrupowanie taki projekt poprze. W jego opinii "zakończyłoby to nadużycia polityków i sędziów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz immunitet polityka