X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
infografika

Festiwal Themersonów. "Popularyzujemy twórczość tych wybitnych artystów"

- Themersonowie są coraz bardziej znani i coraz bliżsi płocczanom. Mam nadzieję, że również dzięki Festiwalowi, który organizujemy od dwunastu lat. Staramy się propagować ich życie, twórczość, związki z Płockiem i mamy nadzieję, że to praca, która procentuje, bo coraz więcej płocczan utożsamia się z postawą i ideami, jakie były bliskie Themersonom - mówiła w Dwójce Iwona Markiewicz z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Płock malarstwo grafika Jakub Jamrozek KULTURA infografika

Sejm za ustawą o murze na granicy. Rzecznik rządu: powinna jak najszybciej trafić do prezydenta

- Budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie zajmie parę miesięcy - mówił rzecznik rządu Piotr Müller pytany, kiedy na granicy polsko-białoruskiej stanie mur. - Mam nadzieję, że nie będzie do niej uchwalonych poprawek, ustawa w te sprawie powinna jak najszybciej trafić do prezydenta - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd granica Białoruś imigranci w Europie Piotr Müller infografika polityka

ANALIZA Gazprom szantażuje Europę. Ceny gazu szybują, podczas gdy Nord Stream 2 czeka na certyfikację

Ceny gazu w Europie notują historyczne rekordy. Choć na początku jako przyczyny bezprecedensowych podwyżek wskazywano zwiększony popyt, niskie stany magazynowe po zimie i spadek importu LNG, dziś coraz bardziej ewidentne stają się manipulacyjne działania Rosji. Gazprom stosuje szantaż energetyczny w celu wymuszenia certyfikacji Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja energetyka Moskwa Gazprom gaz ziemny Nord Stream 2 Unia Europejska Niemcy GOSPODARKA infografika

"Rząd nie pozwoli na to, by kilka milionów osób w Polsce nie miało prądu". Müller o kopalni Turów

- Polska będzie realizowała swoją politykę bezpieczeństwa energetycznego. Jeżeli konsekwencją miałoby być poniesienie kosztów w celu zabezpieczenia milionów obywateli przed utratą prądu i ogrzewania, to jesteśmy w stanie ten koszt ponieść - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Piotr Müller bezpieczeństwo energetyczne prąd GOSPODARKA infografika POLSKA

PORADNIK Jak zabezpieczyć komputer przed cyberprzestępcami? Zobacz, co należy zrobić - krok po kroku

Dziś, 12 października, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Takie dni ustanawiane są po to, aby uświadomić zagrożenia, jakie coraz częściej dotyczą cyberprzestrzeni, z której korzysta już niemal 87 proc. Polaków. Warto więc poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam chronić dostęp do naszego komputera, a tym samym naszą prywatność, dane osobowe i pieniądze w cyfrowym świecie.
Zobacz więcej na temat:  haker hakerzy cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia cyberbezpieczeńswo internet poradnik społeczeństwo infografika POLSKA

"Kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna". Żaryn o działaniach Białorusi wobec Polski

- Prowadzone przez Białoruś działania przeciwko Polsce to nie tylko presja migracyjna, ale również walka informacyjna, kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna - podkreślił w poniedziałek rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. We wpisie na Twitterze podkreślił, że polska Straż Graniczna prostuje przekłamania strony białoruskiej
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś imigranci w Europie Stanisław Żaryn infografika straż graniczna

Operator Nord Stream 2 prześle gaz bez zezwolenia? Wątpliwości w sprawie uruchomienia gazociągu

"Walka o bałtycki gazociąg Nord Stream 2 osiągnęła nowy poziom eskalacji. Wiele wskazuje na to, że rosyjski gaz ziemny będzie wkrótce dostarczany rurociągiem do Niemiec, choć nie uzyskano jeszcze na to wszystkich pozwoleń" - pisze portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny Gazprom gaz ziemny LNG Nord Stream 2 polityka Rosja Niemcy energetyka energia ŚWIAT Europa infografika

Nowe dane resortu zdrowia dot. zakażeń koronawirusem. Potwierdziły się informacje wiceszefa MZ

Badania potwierdziły 2085 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 33 osoby z COVID-19 - podało Ministerstwo Zdrowia. O niepokojącym wzroście informował wcześniej na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Dzisiejsze dane to już bardzo szybko migająca czerwona lampka - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska infografika POLSKA