more_horiz
PR24 Portal
Section05

infografika

Blisko 70 proc. Polaków codziennie używało internetu w 2022 r. Najnowsze statystyki dostępu do sieci

W 2012 r. z internetu w ogóle nie korzystało 40,9 proc. Polaków, a na co dzień w sieci bywało 35,9 proc. 10 lat później internet jest codziennością dla 69,3 proc. z nas, a odsetek osób, które pozostają offline, zmalał do 17,9 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel energetyka technologie infografika google microsoft twitter Facebook Unia Europejska Komisja Europejska

ANALIZA Polepszają się warunki mieszkaniowe w Polsce. Ostatnia dekada to znaczna poprawa statystyk

W ostatniej dekadzie liczba mieszkań w Polsce wyraźnie zwiększyła się - przyrost wyniósł 1,7 mln (do ok. 15,3 mln), co sprawiło, że na 1000 mieszkańców zasób mieszkań zwiększył się z ok. 350 do ok. 400. Wzrost liczby mieszkań oraz całkowitej ich powierzchni wpłynął na jakość warunków mieszkaniowych, w tym zmniejszenie ubóstwa mieszkaniowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo infografika mieszkania

Koreańskie czołgi K2 i armatohaubice K9 dla Polski. Prezydent: realne wzmocnienie bezpieczeństwa

- Zasilenie polskiej armii koreańskim sprzętem wojskowym ma olbrzymi wymiar symboliczny początków współpracy, która będzie przemysłowo, gospodarczo i w zakresie bezpieczeństwa owocna w przyszłości i dla Polski, i dla Korei Południowej - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej MON prezydent Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Korea Południowa wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo infografika POLSKA

Magdalena Rzeczkowska w "Handelsblatt": jesteśmy blisko porozumienia z KE

- W budżecie na 2023 rok uwzględniliśmy już pieniądze z UE, ponieważ powinniśmy je otrzymać. Podejmujemy wszystkie konieczne kroki, aby osiągnąć porozumienie z KE i jesteśmy już bliscy tego - powiedziała w rozmowie z niemieckim "Handelsblatt" minister finansów Magdalena Rzeczkowska. - Nie czekamy na pieniądze - zaznaczyła podkreślając, że najpilniejsze projekty są już finansowane przez Polski Fundusz Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy budżet Polski infografika gospodarka polska GOSPODARKA

Rosja atakuje infrastrukturę Ukrainy. Kijów rozmawia z Waszyngtonem o wzmocnieniu obrony

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow rozmawiał telefonicznie z szefem Pentagonu Lloydem Austinem o dalszych krokach, mających na celu wzmocnienie ukraińskiej obrony powietrznej - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina. Do rozmowy doszło tuż po kolejnym zmasowanym ataku Rosjan na ukraińską infrastrukturę krytyczną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Ukraina wojna na Ukrainie USA infografika

ANALIZA Węgiel jest kluczowym surowcem w Polsce. Szybko się to nie zmieni

Węgiel kamienny jest kluczowym surowcem w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Według danych Agencji Rozwoju Przemysłu, w okresie styczeń-maj 2020 roku produkcja energii elektrycznej z węgla stanowiła 70% ogólnej produkcji energii elektrycznej w Polsce. Ponad połowę surowca wykorzystuje się w elektrowniach, elektrociepłowniach, kotłach ciepłowniczych i ciepłowniach do wytworzenia energii elektrycznej i cieplnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel społeczeństwo GOSPODARKA infografika