more_horiz
PR24 Portal
Section05

informatyka

Ogromna inwestycja Intela w Polsce. Dyrektor firmy zdradził, jak wyglądały negocjacje. "Przekonały nas władze państwowe"

Działania podjęte przez Polskę, która zachęciła amerykański koncern Intel do zainwestowania we Wrocławiu, mogą być postrzegane jako lekcja wytrwałości. Firma początkowo nie brała pod uwagę Polski, lecz władze państwowe i regionalne w tym kraju przekonały kierownictwo Intela do zmiany decyzji - ujawniła w piątek agencja Reutera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka inwestycje inwestycje zagraniczne intel handel GOSPODARKA USA informatyka technologie

Europejski Kongres Gospodarczy. Premier zapowiada inwestycje informatyczne w Katowicach

- W Katowicach na Śląsku ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych i część baz danych Komisji Nadzoru Finansowego - zapowiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. - Będziemy tworzyć najlepsze możliwe warunki do rozwoju dla przemysłu informatycznego, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej i Unii Europejskiej - zapowiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki Europejski Kongres Gospodarczy informatyka nowe technologie śląskie Katowice regiony

W ciągu dekady wzrosła liczba kobiet studiujących kierunki informatyczne

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji zaprezentowały raport, z którego wynika, że w okresie 2013-2022 na publicznych uczelniach technicznych zauważalny jest postęp – udział kobiet studiujących na kierunkach nowo technologicznych  wzrósł z 13 do 15%, natomiast udział kobiet studiujących na kierunkach informatycznych – z niespełna 11% do ponad 15%.
Zobacz więcej na temat:  informatyka

Współczesna technika i androidy. Czy robot zastąpi człowieka?

Golem - mityczna istota utworzona z gliny - literacki Frankenstein, mechaniczni ludzie w epoce pary i elektryczności, Futura - fałszywa Maria z filmu "Metropolis" z lat dwudziestych XX wieku - wreszcie pierwszy rzeczywisty robot humanoidalny, aluminiowy, ponad dwumetrowy Elektro, który ważył 118 kilogramów, chodził, liczył i znał 700 słów, zaprezentowany w maju 1939 roku podczas Targów Światowych w Nowym Jorku. Czy współczesna technika zbliżyła nas do Andrew Martina - androida z filmu "Dwustuletni człowiek"?
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak technologia roboty sztuczna inteligencja NAUKA informatyka