more_horiz
PR24 Portal
Section05

infrastruktura

TYLKO U NAS Logistyczne wyzwanie. "Przeładunek węgla odbywa się sprawnie", "węglarek nie brakuje"

- Rozwiezienie pociągami po kraju 4,5 mln ton węgla w okresie trzech miesięcy to nie jest wielkość, która zwala z nóg, bo takie ilości surowca, a nawet dużo większe koleje już przewoziły - mówi w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Czesław Warsewicz przewodniczący Rady Klastra "Luxtorpeda 2.0" oraz były prezes Zarządu PKP Cargo. W ocenie eksperta wąskim gardłem są zatłoczone porty, choć te twierdzą, że przeładowywanie węgla odbywa się sprawnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo węgiel kolej infrastruktura energetyka GOSPODARKA

Warszawa: Tunelem POW przejechało ponad 20 milionów pojazdów

- Do końca roku ciężarówki będą mogły jeździć Południową Obwodnicą Warszawy pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Dzięki temu będą mogły przejechać całą S2 przez Warszawę - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.
Zobacz więcej na temat:  tunel GOSPODARKA infrastruktura inwestycje kierowcy drogi Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca Warszawa regiony POLSKA społeczeństwo GDDKiA

Komisja Europejska wezwała kraje UE do przeprowadzenia "stress testów" infrastruktury krytycznej

Komisja Europejska wezwała kraje członkowskie Unii do przeprowadzenia "stress testów" infrastruktury krytycznej. Chodzi o szczegółowe sprawdzanie zabezpieczeń najważniejszych obiektów, by możliwie przygotować się między innymi na rosyjskie cyberataki i akty sabotażu.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska infrastruktura krytyczna infrastruktura bezpieczeństwo energetyczne bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych

GDDKiA - tunel w ciągu trasy S1 przebity. Będzie elementem obwodnicy Węgierskiej Górki

Drogowcy przebili tunel w ciągu trasy S1, która na tym odcinku jest nazywana obejściem Węgierskiej Górki. Cała inwestycja ma być gotowa w 2024 roku. Inwestycja jest skomplikowana ze względu na ukształtowanie terenu i warunki geologiczne. Droga będzie się wiła wśród górskich masywów. Jej koszt, to prawie 1,4 miliarda złotych. W uroczystości związanej z przebiciem tunelu wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura ministerstwo infrastruktury GDDKiA tunel

Pionki: rozpoczęła się przebudowa dwóch dworców kolejowych

Rozpoczyna się przebudowa i modernizacja dwóch dworców kolejowych w miejscowości Pionki na Mazowszu. O szczegółach informuje spółka PKP, która prowadzi inwestycje. Pierwszy z budynków jest zabytkowy i wyglądem przypomina niewielki pałac, drugi wybudowano po wojnie i posiada bardzo minimalistyczną formę oraz bryłę. Dworce Pionki i Pionki Zachodnie przejdą metamorfozę. Koszt przebudowy obu dworców to ponad 14 milionów złotych.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP inwestycje infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE kolejnictwo transport publiczny fundusze unijne

Koniec prac na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów. PKP PLK modernizuje cały węzeł kolejowy

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą modernizację stacji Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów, wykonywaną w ramach przebudowy trasy średnicowej biegnącej przez centrum miasta. Dla podróżnych nowe perony zostaną udostępnione z początkiem grudnia. Po zakończeniu inwestycji pociągi pojadą w centrum Krakowa z prędkością 100 km/h.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje infrastruktura PKP Kraków remont kolej