X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
inwestycje zagraniczne

Rekordowe inwestycje zagraniczne w Polsce. Minister rozwoju zdradza plany

Jest szansa, że w tym roku uda się pobić zeszłoroczny rekord inwestycji w Polsce. - Liczymy na przyciągnięcie do naszego kraju dużych inwestycji technologicznych dotyczących produkcji baterii i sektora półprzewodników - powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne Ministerstwo Rozwoju Azja Stany Zjednoczone innowacje firma przedsiębiorstwo

Grzegorz Piechowiak: za nami rekordowy rok pod względem inwestycji

Rok 2021 to wzrost inwestycji w Polskiej Strefie ekonomicznej o 92 proc. Z tego niemal jedna czwarta nowych inwestycji ulokowana jest lub będzie na wschodzie Polski. Preferujemy rozwój w regionach, gdzie przez lata był on najsłabszy,o stosunkowo najwyższym bezrobociu. Jesteśmy jako kraj doceniani przez zagranicznych inwestorów, przede wszystkim za stabilny rozwój oraz zdolnych i pracowitych ludzi - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne Korea Południowa Ministerstwo Rozwoju ulga podatkowa technologie pracownicy pracodawcy

Pierwsza fabryka soli litu w Europie powstanie w Polsce. "Produkcja elektrolitu i baterii będzie zabezpieczona"

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała setną decyzję o wsparciu dla działalności gospodarczej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dzięki niej koreańska firma Enchem Poland wybuduje nową fabrykę i instalację do produkcji litu w Kobierzycach na Dolnym Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne Korea Południowa baterie Ministerstwo Rozwoju Tarnobrzeg

Kolejne projekty inwestycyjne w naszym kraju. Firmy zagraniczne reinwestują zyski

- Głównym źródłem bezpośrednich zagranicznych inwestycji napływających w 2022 r. do Polski będą reinwestowane zyski - ocenia minister rozwoju i technologii Piotr Nowak i dodaje, że "spodziewamy się dalszego napływu do Polski najbardziej zaawansowanych firm z najbardziej perspektywicznych branż".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne elektromobilność motoryzacja innowacyjność

Gospodarka otwarta na zagranicznych inwestorów. Premier: jest wiele powodów, by wybrać Polskę

"Gdy światowe rynki przypominają wzburzone morze, inwestycje potrzebują bezpiecznej i stabilnej przystani. Polska na mapie Europy i świata jest właśnie takim miejscem" - ocenił premier Polski Mateusz Morawiecki. O tym, że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów przekonuje także w Dubaju podczas wystawy EXPO 2020 wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów microsoft google Dubaj

Wiceminister finansów w Dubaju. "W zglobalizowanym świecie działalność transgraniczna staje się normą"

- Polska jest dobrym miejscem do inwestowania oraz rozwoju biznesu. Będziemy wspierać inwestycje zagraniczne poprzez szeroki wachlarz zachęt podatkowych wprowadzanych Polskim Ładem - zapowiada wiceminister finansów Jan Sarnowski, który rozpoczął wizytę w Dubaju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eksport import inwestycje zagraniczne Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubaj handel Polski Ład

Prezes BGK: polskie firmy zbyt koncentrują się na rynku europejskim, nie doceniając rynków krajów arabskich

W poniedziałek w Dubaju rozpoczęło się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze w ramach Expo. Polskie firmy zainwestowały w krajach arabskich 400 mln złotych, głownie w formie akredytywy, o czym poinformowała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu BGK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Zjednoczone Emiraty Arabskie handel eksport inwestycje inwestycje zagraniczne import BGK banki

Eksperci: dywersyfikacja dostaw gazu do klucz do energetycznego bezpieczeństwa

Sprowadzanie do Polski skroplonego gazu z Kataru do doskonała metoda dywersyfikacji dostaw. Co bardzo ważne mamy terminal umożliwiający nam odbiór gazu LNG, czego brakuje wielu pastwom europejskim, w tym Niemcom, którzy uzależnili się od gazu rosyjskiego i polityki Kremla. Ważne mogą okazać się także katarskie inwestycje w naszym kraju - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Waldemar Kozioł, ekonomista z Wydziału Zarządzania UW i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Katar gaz ziemny LNG terminal import inwestycje zagraniczne Gazprom Niemcy USA Baltic Pipe