more_horiz
PR24 Portal
Section05

inwestycje zagraniczne

Napływ kapitału z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski przekroczył 140 mld zł. NBP podał nowe dane

Napływ kapitału z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski w 2022 roku wyniósł 140,3 mld zł, blisko o 25 proc. więcej rdr - podał Narodowy Bank Polski. Polskie inwestycje bezpośrednie za granicą w ub. roku było blisko półtorakrotnie wyższe niż w 2021 r. i wyniosło 28,2 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycje firmy firmy produkcyjne NBP POLSKA

Ekspert resortu rozwoju: polskim firm potrzebna jest informacja o specyfice rynków pozaeuropejskich

Polskie firmy myślą coraz poważniej o ekspansji na rynki pozaeuropejskie, dlatego PARP i resort rozwoju wprowadzają różne instrumenty, aby im pomóc  - powiedział Grzegorz Sinacki z Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne eksport Komisja Europejska

"Umożliwi niezawodną komunikację". Nowa inwestycja Motoroli Solutions w Polsce

Ogłoszono najnowszy kontrakt zawarty przez Motorola Solutions z firmą energetyczną Tauron Dystrybucja na znaczącą rozbudowę infrastruktury sieci komunikacji krytycznej. Ambasador USA Mark F. Brzezinski podkreślił wkład amerykańskiej firmy, obecnej 30 lat w naszym kraju, w rozwój sektora technologicznego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycje Mark Brzezinski motorola telekomunikacja technologie it technologie 5G

Globalne łańcuchy dostaw. Polska jednym z kluczowych krajów korzystających na zmianach

Polska obok Meksyku, Wietnamu, Indonezji i Maroka jest jednym z kluczowych krajów w zmieniającej się gospodarce światowej, które najbardziej korzystają na zmianach w globalnych łańcuchach dostaw wynikających z rywalizacji USA i Chin - wynika z analizy. Raport wskazuje na znaczenie Polski w kontekście produkcji baterii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma produkcja inwestycje zagraniczne inwestycje produkcja przemysłowa transport logistyka Chiny USA

Eksperci: złe oceny stanu budżetu to sygnał ograniczeń w realizacji kampanijnych obietnic

Stan zadłużenia państwa nie jest tragiczny, jak to próbuje się dziś przedstawiać, a o realizacji budżetu trzeba bazować na liczbach, nie opiniach. Przy zmianie rządu takie dyskusje zwykle są i raczej mają na celu pokazanie wyborcom, że nie da się zrealizować wszystkich złożonych w kampanii obietnic - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB i Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK inwestycje zagraniczne mieszkania kwota wolna od podatku podatek nieruchomości

Katowicka Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z koreańskim odpowiednikiem strefą Incheon

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z działającą w pobliżu Seulu strefą Incheon, wyspecjalizowaną m.in. w zaawansowanych technologiach. Strefy zamierzają wymieniać się doświadczeniami i informacjami, aby rozwijać ofertę inwestycyjną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje inwestycje zagraniczne Korea Południowa POLSKA technologia produkcja przemysł

Premier Morawiecki: zaszła zmiana "od Polski zwijanej" do takiej, w której każda gmina odczuwa inwestycje

- Zaszła zmiana "od Polski zwijanej" do takiej, w której każda gmina odczuwa inwestycje. Wcześniej funkcjonowało podejście, w ramach którego wyprzedawano majątek; dziś polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mateusz Morawiecki prywatyzacja inwestycje inwestycje zagraniczne POLSKA