X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
inwestycje

Eksperci: żeby rosły płace, polskie firmy muszą inwestować w innowacje

Inwestycje publiczne z założenia nie są zbyt innowacyjne. Od zbudowania kanału czy autostrady niewiele ich się pojawi. One raczej służą temu w czasie kryzysu, by dać obywatelom pracę, a firmom, które są podwykonawcami zapewnić funkcjonowanie. Tylko innowacyjne inwestycje firm zapewnią Polakom znacznie wyższe wynagrodzenia - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Przemysław Ruchlicki z Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje płace pkb GOSPODARKA

Miejsca pracy, inwestycje i bezpieczeństwo energetyczne. Gospodarcze priorytety prezydenta

Prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym po zaprzysiężeniu na drugą kadencję przed Zgromadzeniem Narodowym mówił, że w obliczu kryzysu trzeba zrobić wszystko, co możliwe, by zapobiec wysokiemu bezrobociu. Wskazał też na znaczenie bezpieczeństwa energetycznego oraz inwestycji, tak tych centralnych, jak i lokalnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek pracy bezrobocie inwestycje energetyka centralny port komunikacyjny drogi prezydent Andrzej Duda

Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej zgodny z prawem, bez negatywnego wpływu na środowisko

- Po przekopaniu Mierzei Wiślanej Elbląg stanie się portem, przez który będą przepływać towary, dla których duże porty były za drogie - uważa minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Gość TVP Info zaznaczył, że przekop Mierzei jest wykonywany zgodnie z prawem i nie ma niekorzystnego wpływu na środowisko.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana ekologia infografika POLSKA inwestycje

Eksperci: inwestycje lokalne są najistotniejsze dla codziennego życia

Kierowanie środków na inwestycje lokalne jest bardzo istotne, są one szybko uruchamiane i służą realizacji celów dla każdego najważniejszych, stanowiących 98 proc. życia, spraw każdego z nas. Chcemy, żeby dobrze wyglądały urzędy, szkoły, miejsca zabaw dla dzieci, lokalne drogi - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  samorząd inwestycje POLSKA GOSPODARKA

Prof. Mączyńska o budżecie: dług to nie jest największy problem, ważne na co przeznaczymy pieniądze

Z długiem jest jak z nożem, można nim uratować wisielcowi życie, można też kogoś zabić. Wszystko zatem zależy od tego na co będą przeznaczone pieniądze. Jeżeli na inwestycje i innowacje to będzie to dobrze służyć gospodarce – mówiła w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski pkb inwestycje inwestycje zagraniczne infrastruktura