more_horiz
PR24 Portal
Section05
inwestycji infrastrukturalne UE

Fundusze unijne. Wiceminister Horała: w Polsce dofinansowanych zostało już ok. 5,6 tys. km dróg

- Na inwestycje w rozwój transportu przeznaczono już około 143 mld zł unijnych funduszy - powiedział podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała. - W pełni te środki wykorzystujemy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura autostrady drogi fundusze unijne fundusze europejskie Marcin Horała POLSKA inwestycji infrastrukturalne UE

Przekop Mierzei Wiślanej na ostatniej prostej. Termin otwarcia będzie dotrzymany

Pod koniec przyszłego tygodnia zostanie podpisana umowa na budowę toru wodnego w ramach powstającej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Będzie to odcinek toru o długości ok. 8,2 km na Zalewie Wiślanym - poinformował wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE inwestycje Elbląg Bałtyk Mierzeja Wiślana

Prezes BGK: inwestycje samorządów są priorytetem, kolejne miliardy już są im przekazywane

Prawie 23 mld już przyznał rząd samorządom na inwestycje w Programie Inwestycji Strategicznych. W kolejnym naborze programu złożyły ponad 11 tys. wniosków. Inflacja, brak pracowników, co jest reperkusją spowodowaną wojną na Ukrainie, będzie dla części realizujących inwestycje, dodatkowym wyzwaniem finansowym. Nie można było tego przewidzieć, ale analizujemy już jak ich wesprzeć, bo z samorządowych inwestycji nie zrezygnujemy  - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK banki Trójmorze inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE samorząd Polski Ład

PKP Intercity inwestuje w stacje i zaplecze. Wiemy o jakie sumy chodzi

Zakończyły się dwa etapy  przebudowy elementów hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 30 milionów złotych. To kolejna inwestycja  realizowana w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity. Do 2030 wyda 2,5 mld złotych na zaplecze i stacje kolejowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP kolejnictwo inwestycji infrastrukturalne UE

Powstaje trzeci most trasy żeglugowej Mierzei Wiślanej. Termin oddania kanału jest niezagrożony

Powstający w Nowakowie most obrotowy, który usprawni żeglugę po kanale przez Mierzeję Wiślaną będzie trzecią tego typu przeprawą w ramach budowy nowej drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym - poinformował w poniedziałek inwestor, Urząd Morski w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Mierzeja Wiślana Elbląg transport Bałtyk żegluga śródlądowa inwestycji infrastrukturalne UE

PKP PLK ogłasza pierwsze w tym roku przetargi inwestycyjne

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły pierwsze postępowania przetargowe na inwestycje w całym kraju. Na razie jest to pięć przetargów na kwotę prawie 6 miliardów złotych. Zarządca sieci kolejowej przedstawił szczegóły w tej sprawie. Projekty te będą się ubiegały o dofinansowanie w ramach unijnych programów.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP inwestycje kolejnictwo inwestycji infrastrukturalne UE PKP Intercity

Tunel w Świnoujściu wydrążony. Za rok skorzystają z niego kierowcy

Coraz bliżej szybkich i wygodnych połączeń między Szczecinem a Świnoujściem. Dziś tarcza drążąca tunel pod rzeką Świną zakończyła pracę. Dotychczas jednym sposobem, by dostać się z wyspy Wolin na Wyspę Uznam, na której leży duża część Świnoujścia, jest przeprawa promowa. Teren budowy wizytowali prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  Świnoujście GOSPODARKA infrastruktura budowa prezydent inwestycje tunel inwestycji infrastrukturalne UE
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem