more_horiz
PR24 Portal
Section05
inwigilacja

Sprawa Pegasusa. Andrzej Rafał Potocki: nie ma prawie żadnych konkretów, to wygląda na wrzutkę

- Podsłuchiwanie szafa kampanii wyborczej, która skończyła się fiaskiem, mija się z celem (...). W Polsce jest więcej osób, z podsłuchiwania których można by odnieść korzyści. Na końcu tej listy znajdują się takie postacie jak Krzysztof Brejza czy Roman Giertych - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (Tygodnik "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka inwigilacja opozycja Mirosław Skowron

"Decyzja o kontroli operacyjnej zawsze jest niejawna". Samuel Pereira o sprawie Pegasusa

- Ani prokuratura, ani sąd nie idzie do osoby, która miała być poddana kontroli operacyjnej i nie mówi: Panie Kowalski, proszę teraz uważać bo będzie pan podsłuchiwany - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  pegasus POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO inwigilacja opozycja służby i bezpieczeństwo Samuel Pereira Michał Rachoń

Sprawa Pegasusa. Adrian Stankowski: Krzysztof Brejza odgrywa komedię

- Sprawa Pegasusa jest wątpliwa od samego początku, notatka Citizen Lab to nie raport z badania ew. inwigilacji (…), to jest bardzo ogólne stwierdzenie, że Roman Giertych mógł być inwigilowany, ale nie wiadomo przez kogo. To jest podstawa do tego, by żądać m.in. unieważnienia wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka pegasus inwigilacja opozycja Michał Rachoń

Giertych twierdzi, że był inwigilowany Pegasusem. Prof. Ryba: to linia obrony

- Wydaje się, że to nie jest jedyny przypadek, tylko mniej więcej taka jest narracja ludzi, którzy jakoś tam z prawem mają problem lub są ścigani przez organa ścigania. Przyjmuje się to jako linię obrony - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL-u, odnosząc się do zarzutów Romana Giertycha jakoby był inwigilowany przez służby przy pomocy oprogramowania Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prof. Mieczysław Ryba Michał Rachoń POLSKA polityka pegasus inwigilacja opozycja

Piotr Kaleta: jeśli ws. Pegasusa są jakiekolwiek wątpliwości, to sprawę tę trzeba wyjaśnić

- Wczorajsza wypowiedź premiera Morawieckiego sprawę Pegasusa na ten moment załatwia. Nasze służby muszą to wyjaśnić, ale z wiedzy, którą premier posiada, wynika, że działań, o których mówi opozycja, nie było - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS), który dyskutował z Przemysławem Koperskim (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka pegasus inwigilacja opozycja

Tusk twierdzi, że za jego rządów nie było inwigilacji dziennikarzy. Posypały się ostre komentarze

Donald Tusk został zapytany o kwestię inwigilacji dziennikarzy za rządów PO-PSL. Lider PO stwierdził, że w tym pytaniu zawarta jest teza, która "nie ma nic wspólnego z rzeczywistością". Internauci przypomnieli jednak listę redaktorów, wobec których służby prowadziły czynności operacyjno-rozpoznawcze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze inwigilacja Donald Tusk

Wojciech Biedroń: i Roman Giertych, i Krzysztof Brejza byli w kręgu zainteresowań służb specjalnych, prokuratury

Dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre oraz Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl byli gośćmi Mirosława Skowrona w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24. Komentowali oni doniesienia agencji Associated Press, która przekazała informację o szpiegowaniu trzech osób z Polski przy pomocy opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pegasus inwigilacja Roman Giertych służby specjalne Sebastian Gajewski Wojciech Biedroń służby i bezpieczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem