more_horiz
PR24 Portal
Section05

Irena Santor

Irena Santor laureatką Honorowego Koryfeusza Muzyki Polskiej. "Radio mnie przytuliło"

W Filharmonii Narodowej w Warszawie wręczono nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2023. Nagrodę Honorową za całokształt działalności otrzymała Irena Santor – pierwsza dama polskiej piosenki, wykonawczyni wielu niezapomnianych przebojów tworzących historię polskiej sceny muzycznej. Laureatka dziękowała między innymi Polskiemu Radiu, za to, że pomogło jej w czasie przejścia od muzyki ludowej do rozrywkowej.  
Zobacz więcej na temat:  Koryfeusz Muzyki Polskiej Irena Santor Trójka MUZYKA

Irena Santor, Martyna Pastuszka i Wojciech Niedziółka laureatami konkursu Koryfeusz Muzyki Polskiej

- Ludzie w jakiś sposób chcieli mi pokazać, że doceniają to, co robię, to, co zrobiłem przez ostatni rok - mówił skrzypek Wojciech Niedziółka, zdobywca Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku. Statuetki otrzymali również: założycielka {oh!} Orkiestry Martyna Pastuszka w kategorii Osobowość Roku, Karolina Kaźmierczak, dyrektorka konkursu imienia Henryka Wieniawskiego uznanego za wydarzenie roku, oraz Irena Santor, laureatka Nagrody Honorowej.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Koryfeusz Muzyki Polskiej Wojciech Niedziółka Martyna Pastuszka Irena Santor filharmonia narodowa

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2023. Irena Santor z Nagrodą Honorową

W Filharmonii Narodowej w Warszawie wręczono nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2023. Dama polskiej piosenki Irena Santor, twórczyni i koncertmistrz oh! Orkiestry Historycznej Martyna Pastuszka, skrzypek Wojciech Niedziółka i 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu to laureaci tegorocznej edycji nagrody.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA Irena Santor Polskie Radio Koryfeusz Muzyki Polskiej

Adam Aston. Twórca szlagierów, które śpiewała cała przedwojenna Polska

17 września 1902 roku w Warszawie urodził się Adam Aston, jeden z najpopularniejszych wokalistów dwudziestolecia międzywojennego. Był autorem licznych sentymentalnych tang, a także słynnej piosenki "Ach, jak przyjemnie", wykonywanej między innymi przez Eugeniusza Bodo i Irenę Santor. 
Zobacz więcej na temat:  historia warszawy HISTORIA II wojna światowa Monte Cassino MUZYKA II Rzeczpospolita Dwudziestolecie międzywojenne Eugeniusz Bodo Irena Santor

"Był geniuszem piosenki". Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego

W warszawskiej bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zakończyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego, piosenkarza i aktora, gwiazdy polskiej estrady w latach 60. i 70. Artysta spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski Maria Szabłowska Paweł Sztompke Agnieszka Osiecka Wojciech Młynarski piosenka Dorota Piotrowska Alicja Majewska Irena Santor

"Jerzy Połomski potrafił zaskarbić sobie miłość każdego"

- Miał cudowną barwę głosu. Te alikwoty, ten głos - taki pełny. Gdy śpiewał, potrafił zaskarbić sobie miłość wszystkich, nie tylko słuchaczy, ale i widzów. Boże, jaki on był popularny. Młode pokolenie nie zdaje sobie nawet z tego sprawy - tak Jerzego Połomskiego wspominała w radiowej Dwójce Irena Santor. Słynny piosenkarz zmarł 14 listopada w wieku 89 lat.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski piosenka odeszli 2022 Irena Santor Włodzimierz Korcz Dwójka MUZYKA

Diamentowe Batuty Polskiego Radia. Stefan Rachoń - dyrygencka osobowość

- Stefan Rachoń to był rzadki przypadek wśród dyrygentów, on czuł mój oddech, moją frazę i dynamikę. Piosenka jest głównie moim tworem, ale również kompozytora, autora tekstu, aranżera. On szanował to, że ten utwór jest wyrazem mojej osobowości, a każdy z wykonawców jest inny, ma swój temperament, a on to wszystko rozumiał - tak o Stefanie Rachoniu mówiła na antenie Dwójki Irena Santor.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Rachoń 85 lat Dwójki Dwójka Jakub Kukla Andrzej Zieliński Irena Santor Wiesław Ochman Maciej Małecki Jan Pruszak