X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
islam

Afganistan pod rządami talibów. Reszczyński: pod płaszczykiem ideologicznym stoi ekonomia

- Akcent religijny jest bardzo mocny w takich organizacjach, ale zawsze za płaszczykiem ideologicznym stoi ekonomia, stoją finanse, stoi polityka. Tak, jak mówię, talibowie to też są ludzie, którzy realizują swoje biznesy, swoje interesy. Na jakiejś bazie muszą je realizować - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Reszczyński, ekspert ds. współczesnych konfliktów zbrojnych i geopolityki z Wyższej Szkoła Bankowej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Bliski Wschód Mateusz Drozda talibowie islam

ANALIZA Prawa kobiet w Afganistanie. Jak zmieni się życie Afganek pod rządami talibów?

- Kobiety poważnie obawiają się o swoje bezpieczeństwo, o swoje prawa i możliwość edukacji [...], już widziałyśmy doniesienia o tym, że wiele dziewcząt zostało odesłanych z uniwersytetów, a dziewczynki w wieku 12 czy 15 lat są wydawane za mąż - opowiadała BBC nagrodzona Pokojową Nagrodą Nobla pakistańska aktywistka na rzecz praw kobiet Malala Yousafzai, która w 2012 r. z powodu swojej działalności została zaatakowana przez talibów. Czy prawa kobiet w Afganistanie mają rację bytu pod rządami talibów?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Azja Bliski Wschód talibowie islam kobieta

TYLKO U NAS Jak będzie wyglądała władza talibów w Afganistanie? Legieć: wszystko zależy od tego, jak radykalne będzie prawo szariatu

– Samo wprowadzenie prawa szariatu nie wypchnie kobiet zupełnie na margines życia społecznego i politycznego kraju. Wszystko zależy od interpretacji tegoż prawa i od tego, czy talibowie zdecydują się je wdrożyć w najbardziej radykalnej, ostrej wersji – powiedział Arkadiusz Legieć (analityk ds. Kaukazu i Azji Centralnej, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan agresja na Afganistan Bliski Wschód talibowie Kabul terroryzm Al Kaida islam Polski Instytut Spraw Międzynarodowych NASZ WYWIAD TYLKO U NAS infografika ŚWIAT

Świat po klęsce USA w Afganistanie. Dyner: Rosja da radę prowadzić politykę w dwóch kierunkach

- W Kijowie wycofanie się Amerykanów z Afganistanu zostało odebrane z dużym niepokojem. Ukraińcy zrozumieli, że wsparcie Amerykanów nie jest bezwarunkowe - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Piechowska, analityk PISM. - Na razie wydaje się, że Rosja da radę prowadzić politykę zagraniczną na dwóch kierunkach, co nie jest bardzo dobrą wiadomością dla nas - przekonywała zaś Anna Maria Dyner, analityk PISM.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Maria Przełomiec Rosja Bliski Wschód USA Kabul talibowie islam Polskie Radio 24 Azja Afganistan