more_horiz
PR24 Portal
Section05

Izabela Kostyszyn

Premia za dojazd rowerem do pracy - czy takie rozwiązanie ma sens?

Dojeżdżanie do pracy rowerem ma wiele zalet - poza kwestiami zdrowotnymi, unikamy wydatków na benzynę, stania w korkach, a także nie musimy szukać miejsca parkingowego. Jak się okazuje, w niektórych miejscach można dzięki temu również zarobić. Premia za dojeżdżanie rowerem do pracy jest coraz częściej stosowana w różnych krajach, w tym Polsce. Czy taka forma benefitu ma sens?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn rower aktywność praca pracodawcy aktywność fizyczna

Kobiety w wojsku. Są silne, zdeterminowane i służą Polsce

Kobiety w wojsku można spotkać nie tylko za biurkiem. Coraz więcej z nich zakłada mundur. W WOT w ostatnich latach panie stanowiły ponad 30 proc. ochotników składających przysięgę. - Wstępują tam kobiety, które chcą coś osiągnąć i być może udowodnić sobie jakąś siłę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Kłębucka z 18 Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  dzień kobiet kobieta Izabela Kostyszyn Wojska Obrony Terytorialnej

Nowe zasady rejestracji hodowli drobiu. Kogo dotyczą zmiany?

Ubiegłoroczna ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt dostosowuje polskie przepisy do unijnych regulacji. Zgodnie z jej zapisami, do 6 kwietnia br. właściciele drobiu muszą zgłosić miejsca utrzymywania swoich hodowli. Niektórzy żartują, że od teraz trzeba będzie rejestrować każdy gotowany rosół; jak to jednak wygląda w rzeczywistości?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn ARiMR zwierzęta Daniel Wydrych Karolina Rożej drób hodowla zwierząt

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Prawie 8 mld euro ze środków europejskich

Prace badawczo-rozwojowe, wykorzystanie zaawansowanych technologii czy poszerzanie kompetencji. To tylko niektóre z celów, na które przedsiębiorcy mogą pozyskać dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Na wsparcie i rozwój polskiej gospodarki przeznaczono prawie 8 mld euro. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Karolina Rożej innowacje Grzegorz Puda Izabela Kostyszyn

Polacy coraz częściej jeżdżą SUV-ami. Ekspert: ten segment wzrósł czterokrotnie

Samochody z nadwoziem SUV zyskały w ostatnich kilkunastu latach ogromną popularność. - W przeciwieństwie do małych miejskich aut ten segment pojazdów ma masywniejszą konstrukcję, która w teorii powinna lepiej chronić pasażerów przed następstwami wypadków - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego. Jak długo potrwa moda na SUV-y?
Zobacz więcej na temat:  suv samochody kierowca Izabela Kostyszyn

Ferie w koszarach. Terytorialsi organizują szkolenia dla ochotników

Ruszają pierwsze w tym roku szkolenia dla ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej, organizowane w ramach akcji "Ferie z WOT". - Projekt wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce na odbycie szkolenia podstawowego oraz rozpocząć swoją służbę i misję dla Polski - mówi mjr Witold Sura z WOT.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe WOT Wojska Obrony Terytorialnej Izabela Kostyszyn

Jak bezpiecznie i zgodnie z prawem przekraczać granice?

W ten dzień biblijni Trzej Królowie zakończyli swoją wędrówkę. Na pewno przekraczali po drodze różne granice. Dlatego dzisiaj w "Bezpiecznej jedynce" skupiliśmy się na bezpiecznym, zgodnym z prawem i bezstresowym przekraczaniem granic przez polskich obywateli. 
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna granica prawo bezpieczeństwo kierowcy samochody Unia Europejska Strefa Schengen Patryk Kuniszewicz Izabela Kostyszyn Ukraina Białoruś

Załóż konto na PUE ZUS. Od 1 stycznia to również obowiązek właścicieli małych firm

Obecnie obowiązek posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mają płatnicy rozliczający składki za więcej niż pięć osób. - Od 1 stycznia 2023 roku obowiązek ten stanie się bardziej powszechny - informuje w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Cieszyński z gdańskiego oddziału ZUS. Obejmie on także właścicieli małych firm.
Zobacz więcej na temat:  ZUS Izabela Kostyszyn Michał Strzałkowski