more_horiz
PR24 Portal
Section05

Izrael

Oburzający artykuł w izraelskich mediach. Żaryn: tezy sprzeczne z faktami i prawdą historyczną

"Polska domaga się reparacji za Żydów zabitych przez Polaków" - artykuł o takim tytule opublikował portal "Times of Israel". - Nie pierwszy raz w izraelskich mediach obarcza się Polaków winą za zbrodnie z okresu II wojny światowej - skomentował pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak podkreślił, "jest to element wieloletniej kampanii o zasięgu światowym". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael II wojna światowa Stanisław Żaryn polityka Holokaust reparacje wojenne

Zamach w Monachium. Prezydent Niemiec: to haniebne, że 50 lat zajęło nam uzgodnienie rekompensat dla izraelskich rodzin

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przyznał w niedzielę, że to "haniebne", iż Berlinowi zajęło pięć dekad uzgodnienie rekompensaty dla pogrążonych w żałobie rodzin izraelskich ofiar ataku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm komunizm PRL Izrael wywiad Monachium HISTORIA służby specjalne Niemcy ŚWIAT igrzyska olimpijskie igrzyska

Eklektyczna mieszanka polsko-egzotyczna. Sefi Zisling, Nanga i Kokoroko w Trójce

W najnowszej odsłonie "Trójka budzi" Michał "Grabek" Grabkowski zaprezentował zarówno wykonawców dobrze znanych wiernym słuchaczom audycji, jak i tych, którzy dopiero w niej zadebiutowali. Tym razem oprócz stałego gościa programu - izraelskiego trębacza Sefiego Zislinga - słuchaliśmy m.in. afrobeatu prosto z Londynu w wykonaniu Kokoroko. Ponadto wybraliśmy się w muzyczno-filmową przejażdżkę na Dziki Zachód wraz z polskim składem Nanga.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA Jazz Michał Grabkowski Izrael trąbka Pop Hanna Banaszak Lao Che hip-hop

Niespokojnie na Zachodnim Brzegu Jordanu. Starcia izraelskiej armii z Palestyńczykami. Zginął 18-latek, wielu rannych

W wyniku starć izraelskiej armii z Palestyńczykami w czwartek na Zachodnim Brzegu Jordanu śmierć poniósł osiemnastoletni mężczyzna, a co najmniej 30 Palestyńczyków odniosło rany, z czego czterech zostało postrzelonych ostrą amunicją, a trzech z nich było w stanie krytycznym - poinformawła agencja Reutera, cytując informacje Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Palestyna

Liraz, głos pokolenia, głos kobiet

Jej biografia mieści w sobie cały zamęt Bliskiego Wschodu. Urodzona w Izraelu w rodzinie o irańskich korzeniach. Od dziecka marzyła o karierze artystki. Jej się udało, ale wie, że jej rodaczki nadal nie mają prawa głosu, także tego twórczego. Dlatego Liraz sięga do muzyki irańskiej sprzed rewolucji roku 1979, do psychodelicznego rocka i elektryzującego disco. Przywraca kolory i energię z przeszłości…
Zobacz więcej na temat:  folklor world music Aleksandra Tykarska muzyka tradycyjna muzyka rozrywkowa Izrael Persja