more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jacek Ozdoba

Dziś w Brukseli decyzja o niemieckich śmieciach w Polsce. Minister Moskwa: oczekujemy zabrania 35 tys. ton odpadów

Sprawą niemieckich śmieci w Polsce zajmie się dziś Bruksela. "Oczekujemy od Niemiec zabrania 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski, a także poniesienia kosztów tej operacji" - poinformowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polacy nie mogą pokrywać kosztów utylizacji odpadów od naszych zachodnich sąsiadów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa śmieci Niemcy Bruksela Komisja Europejska Jacek Ozdoba

Wiceminister Ozdoba: nie pozwolimy, by polski podatnik płacił za niemieckie odpady

- Jesteśmy przekonani o zasadności naszej skargi i konieczności zabrania odpadów niemieckich do Niemiec. Polski rząd jest zdeterminowany, aby doprowadzić do takiego rozwiązania - podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Dodał, że Polska oczekuje od Niemiec zabrania ok. 35 tys. ton odpadów, które trafiły do naszego kraju, a także poniesienia kosztów tej operacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba Komisja Europejska odpady Niemcy GOSPODARKA

PO chciała przyjmować migrantów i blokowała budowę muru na granicy. Ozdoba: dziś Polska jest bezpiecznym krajem

- PO konsekwentnie głosuje, głosowała za tym, aby do Polski trafili nielegalni imigranci. To rząd Zjednoczonej Prawicy zatrzymał nielegalnych imigrantów - mówił Płocku (mazowieckie) wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, kandydat PiS w wyborach do Sejmu z okręgu nr 16.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie polityka zjednoczona prawica Jacek Ozdoba Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Jacek Ozdoba: to Zjednoczona Prawica inicjuje debatę merytoryczną w tej kampanii

- Przedstawimy kolejne propozycje, bardzo konkretne, które będą wytyczoną drogą do tego, co będziemy robili jak tylko wygramy wybory. Debata merytoryczna, na wszystkich płaszczyznach, inicjowana jest jest głównie ze strony Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminisater klimatu Jacek Ozdoba. Polityczne konwencje i programy partyjne recenzowali również Zbigniew Girzyński, Maciej Konieczny, Jacek Protasiewicz i Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka wybory w Polsce Zbigniew Girzyński Jacek Ozdoba Tomasz Rzymkowski Jacek Protasiewicz Maciej Konieczny kampania wyborcza PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

PR24 Reparacje wojenne od Niemiec. Rzymkowski: ta sprawa zyskała na świecie ważnych sojuszników

- Reparacje w ostatnich dniach zyskały ważnych sojuszników. Po raz pierwszy słyszymy bardzo zdecydowany głos kongresmenów amerykańskich, którzy mówią o konieczności dziejowej sprawiedliwości: aby Niemcy w końcu zapłaciły państwu, które było pierwszą ofiarą dwóch totalitaryzmów - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Gośćmi audycji byli także: Jacek Ozdoba, Czesław Mroczek, Maciej Gdula i Zbigniew Girzyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reparacje wojenne Niemcy Tomasz Rzymkowski Jacek Ozdoba Maciej Gdula Czesław Mroczek Zbigniew Girzyński Małgorzata Raczyńska-Weinsberg II wojna światowa

Ruszyła akcja "4xNie. Tusk=Wyprzedaż Majątku". Śliwka: za rządów PO-PSL sprzedano tysiąc spółek

- Kontrakty, które za czasów rządów PO-PSL miały miejsce z Rosją, zostały przez nas zerwane. Możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy niezależni energetycznie. Na przestrzeni 8 lat rządów opozycji sprywatyzowano ogromną liczbę spółek - powiedział Andrzej Śliwka podczas akcji "#4xNie Tusk=Wyprzedaż Majątku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka wybory referendum Donald Tusk Jacek Ozdoba

PR24 Lider Agrounii na listach PO. Sachajko: Tusk wycina wszystkich niepokornych

- Donaldowi Tuskowi chodzi o to, żeby w niektórych powiatach - tam, gdzie PSL jest silny - odebrać im jeden-dwa proc. tak, żeby oni nie przekroczyli tego 8-proc. progu. (...) Dzięki temu PO zyska dwa-trzy proc. więcej i z Konfederacją będą mieli większość - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, komentując przyjęcie na listy Koalicji Obywatelskiej lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Grzegorz Napieralski Jarosław Sachajko Bogusław Liberadzki Jacek Ozdoba POLSKA polityka wybory kampania wyborcza wybory 2023

PR24 Wiceszef MAP: prywatyzacja kluczowych spółek to myślenie całkowicie antypaństwowe

- Platforma Obywatelska, ustami specjalistów i ekspertów, zapowiada prywatyzację strategicznych spółek po wyborach. Nie ma dla nich znaczenia, że Orlen odgrywa istotną rolę dla bezpieczeństwa energetycznego Polaków, to samo mówią o portach, czy spółkach zbrojeniowych - wskazał w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, dodając, że to myślenie antypaństwowe". O prywatyzacji i pytaniach referendalnych dyskutowali także Bogusław Liberadzki z Lewicy, Czesław Mroczek z PO, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba i Jarosław Sachajko z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka referendum prywatyzacja wybory w Polsce Bogusław Liberadzki Czesław Mroczek Jacek Ozdoba Jarosław Sachajko Andrzej Śliwka

PR24 Sikorski mówił o strzelaniu do białoruskich śmigłowców. Ozdoba: skrajna nieodpowiedzialność

- Radosław Sikorski wpisał się w całość działań propagandowych strony wschodniej, co świadczy o tym, że jest skrajnie nieodpowiedzialną osobą - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jacek Ozdoba komentując wypowiedź byłego szefa polskiej dyplomacji który sugerował strzelanie do białoruskich śmigłowców naruszających polską przestrzeń powietrzną. Incydent w Białowieży komentowali też Bogusław Liberadzki z Lewicy, Czesław Mroczek z PO, Marcin Porzucek z PiS i Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka Bogusław Liberadzki Czesław Mroczek Jacek Ozdoba Jarosław Sachajko służby i bezpieczeństwo Białoruś Radosław Sikorski

"Za te odpady odpowiedzialny był samorząd". Informacja ministerstwa klimatu po pożarze w Przylepie

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba stwierdził, że zgodnie z obecnym stanem prawnym i orzeczeniami sądów administracyjnych za sprzątnięcie śmieci, które zalegały na składowisku w Przylepie pod Zieloną Górą, gdzie w minionym tygodniu doszło do groźnego pożaru, odpowiadał samorząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba regiony lubuskie Zielona Góra

Minister Moskwa: rząd PO-PSL stworzył w Polsce śmieciowe eldorado, dowiedział się o tym cały świat

"Rząd PO-PSL stworzył w Polsce eldorado dla śmieci. Tak zmienili prawo, żeby mafia śmieciowa czuła się tu jak u siebie w domu. O tym dowiedział się cały świat: Wenezuela, Salwador, Ghana i Niemcy. Ściągnęli 6 milionów ton śmieci, my wypowiedzieliśmy wojnę mafii śmieciowej" - napisała na Twitterze Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa Platforma Obywatelska Jacek Ozdoba szymon szynkowski vel sęk śmieci odpady

Akcja Skrytki Platformy w Elblągu. Ozdoba: dzisiaj Rada Ministrów Tuska mogłaby się odbyć w więzieniu

- Gdyby dzisiaj odbywało się posiedzenie Rady Ministrów w składzie, gdy premierem rządu był Donald Tusk, to mogłaby się odbyć w więzieniu, bo 13 członków tego gabinetu ma problemy z wymiarem sprawiedliwości - powiedział w sobotę w Elblągu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Ozdoba PiS PO polityka kampania wyborcza Ministerstwo Klimatu i Środowiska Prawo i Sprawiedliwość Elbląg Sławomir Nowak