more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jacek Sasin

Kryzys energetyczny. Jacek Sasin: nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w niedzielę w Sokołach (woj. podlaskie), że "mamy bezprecedensowy kryzys energetyczny i sytuacja zmusza nas do podejmowania działań niestandardowych, ale nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami".
Zobacz więcej na temat:  energetyka POLSKA Sejm dofinansowanie społeczeństwo węgiel zima Jacek Sasin Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

We Frampolu upamiętniono 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. "Atak na miasto był zbrodnią"

Ofiary niemieckiego nalotu na Frampol sprzed 83 lat upamiętniono dziś na rynku tego miasta. 13 września 1939 roku bomby zrzuciło tam kilkanaście niemieckich samolotów. W wieczornych uroczystościach wzięli udział: marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz wicepremierzy Mariusz Błaszczak i Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa historia Polski Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak Jacek Sasin POLSKA społeczeństwo Niemcy

"Mamy podjętą strategiczną decyzję". Jacek Sasin deklaruje odbudowę przemysłu stalowego

Kosztem ok. 5 mld zł do 2027 r. katowicki Węglokoks planuje wybudować w Rudzie Śląskiej nową stalownię o zdolności produkcyjnej 1 mln ton stali rocznie. Jesteśmy zdecydowani, żeby polski przemysł stalowy - ten, który jest w rękach państwa - został odbudowany - zadeklarował wicepremier Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin GOSPODARKA energetyka Ministerstwo Aktywów Państwowych węgiel inwestycje

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jacek Sasin stanowczo dementuje doniesienia opozycji

W żadnym wypadku nie groził nam blackout, czym straszy opozycja - zapewnił szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Wicepremier zapytany o doniesienia medialne dotyczące nieplanowanych wyłączeń bloków elektrowni Połaniec, Opole, Kozienice, Turów podkreślił, że Polska "dobrze się przygotowuje na okres zimowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych energetyka energia elektryczna energia prąd

Nowa inwestycja w Stalowej Woli. Premier spotkał się z szefami koreańskiego koncernu

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z prezesami koreańskiego koncernu SK i SK Nexilis, który buduje fabrykę folii miedzianej w Stalowej Woli. "To strumień nowego kapitału, nowe miejsca pracy i nowe inwestycje wokół fabryki" - pisze o nowej inwestycji Kancelaria Premiera.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycje Korea Południowa Mateusz Morawiecki Jacek Sasin motoryzacja elektromobilność

Zmiany w strukturze PiS. Sasin: chcemy być przede wszystkim bliżej wyborców

Zmiany w strukturze PiS, które obowiązują od 1 lipca mają służyć zbliżeniu partii do wyborców, bardziej owocnej wymianie poglądów oraz lepszej rozmowie z wyborcami - mówił podczas konferencji w Białymstoku wicepremier Jacek Sasin. Wskazał, że chodzi też o lepsze komunikowanie mieszkańcom regionu dotychczasowych osiągnięć pracy rządu w terenie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin PiS wybory parlamentarne

Premier zwołał posiedzenie ws. polityki energetycznej. Rzecznik rządu: przed Polską szereg wyzwań

W czwartek odbyło się posiedzenie rządu dotyczące wyzwań polityki energetycznej państwa, które premier zapowiadał na początku czerwca. - W Unii Europejskiej toczą się ważne prace legislacyjne dotyczące spraw energetycznych. Zabiegamy o ich jak najbardziej korzystny rezultat dla Polski - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, dodając, że spotkanie służyło ustaleniu strategii działań w tym obszarze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka GOSPODARKA Anna Moskwa Jacek Sasin Piotr Müller