more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jacek Sasin

Minister aktywów państwowych: nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział na konferencji prasowej w Bielsku Podlaskim dotyczącej bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju, że "nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse". Podkreślił, że cała Polska musi się rozwijać równomiernie i nie może być terenów uprzywilejowanych lub wykluczonych. - Podziałowi na "Polskę A" i "Polskę B" sprzeciwiał się m.in. prezydent Lech Kaczyński - przypomniał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Ministerstwo Aktywów Państwowych Podlasie podlaskie

Sasin: skończyła się groza inflacji; inflacja będzie spadać dalej

Skończyła się groza inflacji, udało nam się tę inflację skutecznie zdusić, będzie spadać dalej - powiedział w piątek w Zambrowie (Podlaskie) szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin, który jest liderem podlaskiej listy PiS w wyborach do Sejmu. Pod hasłem "tour the podlaskie" w piątek do wieczora - ruszając z Zambrowa - ma odwiedzić też Kołaki Kościelne, Czyżew, Wyszki, Bielsk Podlaski, Supraśl i Białystok.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin NBP Rada Polityki Pieniężnej inflacja stopy procentowe

Elektrownie jądrowe w Polsce. Minister Sasin: inwestycje USA i Korei uzupełniają się

- Inwestycje dotyczące budowy w Polsce elektrowni jądrowej z Amerykanami i elektrowni z partnerami koreańskimi uzupełniają się - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zwrócił uwagę, że każda z tych elektrowni zapewni kilkanaście procent zapotrzebowania energii w kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Jacek Sasin energia elektryczna energia atomowa elektrownia atomowa Ministerstwo Aktywów Państwowych

Minister Sasin w Łapach na Podlasiu: dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B

- Dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B. I to nie jest jakaś nasza taktyka. To jest coś, co jest głęboko zakodowane w naszym programie, w naszym politycznym DNA - podkreślał minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas niedzielnej wizyty w Łapach na Podlasiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne Podlasie Donald Tusk Platforma Obywatelska PO opozycja podlaskie PiS

"Łańcuch poparcia" i "Murem za polskim mundurem". Tysiące Polaków dziękowało żołnierzom za obronę granic

"Łańcuch poparcia" i koncert pod hasłem "Murem za polskim mundurem" miały miejsce w Mielniku w województwie podlaskim. W inicjatywie uczestniczyło tysiące mieszkańców regionu, ale nie tylko, obecni byli też przedstawiciele rządu, harcerze, żołnierze i artyści. Akcja stanowi gest solidarności z żołnierzami i strażnikami granicznymi, zaatakowanymi w filmie Agnieszki Holland "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podlaskie granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Jacek Sasin społeczeństwo

Niemiecka polityk grozi Polsce ws. dostaw broni na Ukrainę. Jacek Sasin: piekło zamarza

Przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann powiedziała, że Polska powinna ponieść konsekwencje jeśli zdecyduje się zaprzestać dostarczania Ukrainie uzbrojenia. W jej przekonaniu, Niemcy powinny rozważyć opcję przeniesienia systemów rakiet przeciwlotniczych stacjonujących w Polsce bezpośrednio na terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy dyplomacja Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie broń Jacek Sasin ŚWIAT Europa

Minister Sasin: wspieraliśmy i wspieramy Ukrainę, ale dbamy przede wszystkim o polski interes

W czasie swojej wizyty w Augustowie minister aktywów państwowych Jacek Sasin, przypominał, że Polska była liderem, jeśli chodzi o dostarczanie broni na Ukrainę. Jak wskazywał nasz rząd czynił to, gdyż w interesie kraju jest, by to Ukraina wygrała wojnę z Rosją. Jak dodawał także obecnie podejmowane działania mają na pierwszym miejscu obronę polskich interesów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin wojna na Ukrainie wojna 2023

"Polska musi być silnym krajem". Sasin: już nigdy nie może być podbita

Minister aktywów państwowych uczestniczył w obchodach Dnia Sybiraka i odsłonięcia pomnika ppor. Bogdana Śleszyńskiego ps. "Łoś" Jedwabnem. - Polska musi być krajem silnym, krajem, który jest w stanie się obronić, który buduje swoją potęgę militarną, ale również buduje skuteczne sojusze - mówił na Podlasiu Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Syberia 17 września 1939 Białystok

Minister Sasin ucina insynuacje Budki. "Odpowiadanie na wasze głupoty przestaje być zabawne"

Do starcia w mediach społecznościowych doszło pomiędzy byłym szefem PO Borysem Budką, a ministrem ds. aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Polityk opozycji ocenił, że minister Sasin nie powinien wypowiadać się na temat cen prądu. "Wy te sprawy ustalaliście na linii Berlin-Moskwa" - ripostował przedstawiciel PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Borys Budka energia elektryczna prąd

Jacek Sasin: dyskusja o obietnicach PO jest bez sensu, bo to ugrupowanie nie ma absolutnie żadnej wiarygodności

- Całość propozycji programowych Koalicji Obywatelskiej musi być uznana za całkowicie niewiarygodną i pozbawioną jakichkolwiek podstaw, jeśli chodzi o możliwość realizacji - ocenił w poniedziałek szef MAP Jacek Sasin, odnosząc się do przedstawionego przez KO w sobotę programu "100 konkretów na 100 dni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Jacek Sasin Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

PiS zaprezentowało program. Sasin zapowiada: to nie wyczerpuje naszej oferty

- Nasz program jest bardzo szeroki, zakłada szybki rozwój, czyli również kontynuowanie wszystkich działań choćby proinwestycyjnych, wsparcia dla samorządów, dla Polski lokalnej, czyli generowania inwestycji, podnoszenia poziomu życia, podnoszenia poziomu wynagrodzeń Polaków, stworzenie nowych miejsc pracy - oświadczył w Polskim Radiu Białystok Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość polityka PiS