more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jacek Siewiera

Międzynarodowa konferencja w BBN. "Czasy kryzysu, to czasy wyzwań dla instytucji i obywateli"

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera powiedział, że czasy kryzysu, to czasy wyzwań dla instytucji państw i dla obywateli. Podczas konferencji dot. ratownictwa medycznego w Polsce i państwach bałtyckich, obradującej w Belwederze, szef BBN podkreślił znaczenie między innymi aspektu zbrojeniowego oraz roli państwa w kryzysie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera służby i bezpieczeństwo

Turcja: polscy strażacy już na miejscu katastrofy. "Chcą natychmiast przystąpić do działań"

Około godz. 00.30 samolot z członkami grupy HUSAR Poland wylądował na lotnisku w Gaziantep. 76 strażaków PSP oraz osiem wyszkolonych psów weźmie udział w akcji ratowniczo-poszukiwawczej w dotkniętej kataklizmem Turcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna Turcja trzęsienie ziemi Biuro Bezpieczeństwa Narodowego prezydent BBN Jacek Siewiera Andrzej Duda

Zachód dostarczy czołgi Ukrainie. Szef BBN wskazuje dwa aspekty tej decyzji

- W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z działaniem reaktywnym, ad hoc, w zależności od tego, w jaki sposób działali Rosjanie. To się zmienia i planujemy pewne działania na wiele miesięcy do przodu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef BBN Jacek Siewiera komentując dostarczenie czolgów Ukrainie. Jak tłumaczył, zachodni sprzęt da Ukraińcom także technologiczną przewagę nad Rosjanami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Siewiera wojna na Ukrainie wojsko

Rok od ataku Rosji na Ukrainę. Biden z wizytą w Europie? Szef BBN: różne warianty są rozważane

- Obecność pana prezydenta Joe Bidena zawsze stanowi dowód i wyznacznik kierunków zainteresowania strategicznego Stanów Zjednoczonych jako państwa, a dziś interes wolnego świata jest na wolnej i suwerennej Ukrainie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef BBN Jacek Siewiera, pytany o możliwość wizyty w Europie prezydenta USA Joe Bidena rok po eskalacji rosyjskiej wojny na Ukrainie. - Oczy całego świata zwrócone są w tę stronę, natomiast szczegółowe scenariusze mogą być bardzo różne - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Siewiera wojna na Ukrainie USA Joe Biden

Niemieckie patrioty dla Polski. Szef BBN: ostatecznie będą wpięte w łańcuch dowodzenia decyzją prezydenta

- Z ogromną satysfakcją przyjmujemy, fakt, że ta historia zmierza do rzeczywistego wpięcia w nasz system dowodzenia i rozmieszczenia na wschodniej - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Siewiera (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli również Fogiel (poseł Prawa i Sprawiedliwości), Anna Maria Żukowska (posłanka Nowej Lewicy) i Marcin Kierwiński (sekretarz generalny PO, Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka Marcin Kierwiński Trójka Radosław Fogiel Jacek Siewiera służby i bezpieczeństwo Niemcy Patriot Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

"Naszym obowiązkiem jest wspierać Ukrainę". Szef BBN chce większego zaangażowania państw z Europy Zachodniej

Jacek Siewiera, szef BBN w piątkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" powiedział, że "zależy nam na intensyfikowaniu pomocy dla Ukrainy. Oczekiwanie większego zaangażowania ze strony państw zachodniej Europy jest naturalne". Polska najszybciej rozwija armię w Europie - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie BBN Jacek Siewiera bezpieczeństwo wojsko Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

Śledztwo ws. wybuchu w Przewodowie. Szef BBN: prezydent nie widzi przeszkód, by włączyli się Ukraińcy

Jak przekazał szef BBN Jacek Siewiera śledztwo w sprawie wybuchu w Przewodowie poprowadzi polska prokuratura. Minister Siewiera przyznał, że "prezydent Andrzej Duda nie widzi przeszkód co do tego, by uczestniczyli w nim ukraińscy obserwatorzy", natomiast jak zaznaczył "to wymaga zgodności z procedurami wymiaru sprawiedliwości i zgodności z procedurami sojuszniczymi i stanowiska naszych sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo BBN Jacek Siewiera Andrzej Duda wybuch w Przewodowie

Polska przygotowuje się na napływ migrantów z Kaliningradu. Szef BBN: zapora stanowi sygnał dla Rosji

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera powiedział, że "Polska spodziewa się kolejnej fali migrantów wysyłanych do naszego kraju za pośrednictwem Kremla". W związku z odnowieniem połączeń lotniczych z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Kaliningradu szefowie MON oraz MSWiA zapowiedzieli wzmocnienie polsko-rosyjskiej granicy. Po spotkaniu z byłymi szefami BBN minister Siewiera zaznaczył, że "zapora stanowi wyraźny sygnał dla Rosji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera