more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz podczas Kongresu Polska Wielki Projekt: wyzwania dla Trójmorza są kompletnie nowe

- Dzisiaj, po 24 lutego, w kontekście wojny, z całą pewnością projekt Trójmorza powinien ulec zmianie, zwłaszcza w aspekcie gospodarczym. To już nie tylko ramy polityczne polegające na poznaniu się 12 krajów umiejscowionych między 3 morzami - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Emilewicz, była wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze POLSKA premier Rosja ekonomia inwestycje Kongres PWP 2022 Polska w Unii Europejskiej Europa Środkowa wojna na Ukrainie społeczeństwo wojna 2022 Polskie Radio 24 Jadwiga Emilewicz

Emilewicz o wyborach korespondencyjnych: premier robił wszystko, by były bezpieczne i zgodne z prawem

- Do konstytucyjnego terminu wyborów prezydenckich trzeba było się przygotowywać; nie można było czekać, aż coś się zmieni w stanie prawnym - podkreśliła poseł PiS Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem premier Mateusz Morawiecki robił wszystko, aby wybory w tym terminie były bezpieczne i zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier wybory prezydenckie prawo pieniądze Jacek Sasin Jadwiga Emilewicz POLSKA polityka

Konferencja #Kobieta2021. Jak kobiety radzą sobie w pracy i w życiu rodzinnym?

Czy Polki czują się wolne, spełnione, przedsiębiorcze? Jakie są aspiracje i wartości w życiu współczesnej kobiety? Jak kobiety postrzegają swoje miejsce w rodzinie, czy chcą być matkami? – na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji #Kobieta2021, która odbyła się 8 marca w Warszawie z inicjatywy poseł Jadwigi Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet Jadwiga Emilewicz POLSKA GOSPODARKA

"Bezwstyd". Jacek Ozdoba o zachowaniu rektora WUM

- Mamy do czynienia z postawą budzącą moralną wątpliwość, najprawdopodobniej doszło też do złamania prawa. Zaszczepiono 200 osób, jest wśród nich esbek i aktorka kłamczuszka. To są ludzie niskich standardów etycznych. Natomiast rektor uczelni, który w ten sposób się zachowuje, szkodzi całemu środowisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba. 
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Jadwiga Emilewicz stoki narciarskie

Jadwiga Emilewicz: nie złamałam rozporządzenia rządu o zamknięciu stoków

Jadwiga Emilewicz napisała, że ani ona, ani jej rodzina nie naruszyła rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyjaśnia, że jej synowie od lat są członkami klubów narciarskich i posiadają licencje sportowe, które umożliwiają im branie udziału w zawodach i zgrupowaniach organizowanych przez ich kluby narciarskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce pandemia Jadwiga Emilewicz stoki narciarskie

"Przełóżcie protest na łatwiejszy czas". Jadwiga Emilewicz ze specjalnym apelem

- Chcę przekonać koleżanki i kolegów z opozycji, byśmy wspólnie zaapelowali w tym tygodniu do protestujących, aby przełożyli protest na łatwiejszy czas - powiedziała Jadwiga Emilewicz (PiS). Według niej, orzeczenie TK ws. aborcji nie powinno być publikowane co najmniej do czasu uchwalenia prezydenckiej ustawy.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protest demonstracje społeczeństwo protesty w Warszawie Trybunał Konstytucyjny opozycja Jadwiga Emilewicz POLSKA

Wiele ustaw i udanych projektów. Działania Ministerstwa Rozwoju przynoszą oczekiwane efekty

Tarcza antykryzysowa, Polityka Nowej Szansy, bon turystyczny, tarcza turystyczna, pakiet mieszkaniowy, nowelizacja Prawa budowlanego, w tym cyfryzacja procesu budowlanego, czy Mały ZUS Plus - to niektóre ustawy przeprowadzone w tej kadencji przez Ministerstwo Rozwoju. Przygotowane są już projekty dotyczące m.in. ulgi na robotyzację czy fundacji rodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Rozwoju POLSKA GOSPODARKA

"To tylko zawieszenie broni". Publicysta o rekonstrukcji rządu

- Największe kontrowersje wzbudza nominacja posła Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Pole walki ideologicznej będzie cały czas eksploatowane - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). Gościem Debaty dnia był również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Przemysław Czarnek Jarosław Gowin Jadwiga Emilewicz polityka POLSKA

Tarcza turystyczna przejęta przez Sejm. Zobacz, jak możesz odzyskać pieniądze za odwołaną wycieczkę

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać niebawem.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa turystyka Ministerstwo Rozwoju Jadwiga Emilewicz GOSPODARKA

"Sytuacja Jarosława Gowina zmieniła się". Publicysta o rekonstrukcji rządu

- Sytuacja, w której Jarosław Gowin był najsłabszy w historii, już się zmieniła. Pozycja Jadwigi Emilewicz na scenie politycznej znacząco wzrosła, ale nie na tyle, aby mogła stawić mu czoła - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem audycji był również Paweł Krulikowski, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Jadwiga Emilewicz Eliza Olczyk