more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jakub Kumoch

Polityka bezpieczeństwa, wsparcie Ukrainy i wizerunek Polski. Przydacz o aktualnych priorytetach prezydenta

- Wśród priorytetów polityki prezydenta będą polityka bezpieczeństwa, wsparcie Ukrainy, dalsze wzmacnianie stosunków polsko-amerykańskich i w regionie oraz wizerunku Polski jako istotnego podmiotu polityki międzynarodowej - powiedział nowo powołany szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jakub Kumoch Marcin Przydacz kancelaria prezydenta Andrzej Duda dyplomacja

Pogrzeb Benedykta XVI. Jakub Kumoch: prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w uroczystościach

- Prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w pogrzebie emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego uważa za wybitny autorytet moralny oraz jednego z najwybitniejszych ludzi Kościoła naszych czasów - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  Benedykt XVI odeszli 2022 społeczeństwo aktualności katolickie papież śmierć POLSKA pogrzeby Andrzej Duda Jakub Kumoch

Stosunki polsko-ukraińskie. Kumoch: podzielenie nas to dla Rosji ważny cel

Prezydencki minister Jakub Kumoch powiedział "DGP", że "wszelkie rosyjskie agresje wzmagają współpracę polsko-ukraińską". - Podzielenie nas jest dla Rosji ważnym celem, jego następstwem wchłonięcie Ukrainy przy biernej postawie Polski. My się na to nie zgadzamy, bo utracilibyśmy bezpieczeństwo - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie bezpieczeństwo Rosja Jakub Kumoch POLSKA polityka

Jakub Kumoch po wizycie na Ukrainie. "Pozostajemy bliskimi partnerami, szczególnie w sferze bezpieczeństwa"

- Ukraina bardzo wysoko ocenia postawę Polski i Litwy w sprawie sankcji przeciwko Rosji. Oba kraje zajmują w tej sprawie bardzo pryncypialną pozycję - powiedział przebywający z wizytą w Kijowie szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina sankcje Rosja Jakub Kumoch Trójkąt Lubelski

Jakub Kumoch: dobrze się stało, że ukraińscy śledczy zostali dopuszczeni do miejsca eksplozji

Dobrze się stało, że ukraińscy śledczy zostali dopuszczeni do miejsca eksplozji w Przewodowie; to kwestia elementarnej zasady sprawiedliwości - podkreślił w poniedziałek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Ocenił też, że prawdopodobieństwo powtórzenia się takiej tragedii jest znikome.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kumoch wojna na Ukrainie Ukraina wybuch w Przewodowie

Wybuch w Przewodowie. Kumoch: prawdopodobieństwo, że taka sytuacja się powtórzy, jest znikome

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch oświadczył, że dobrze, iż ukraińscy śledczy zostali dopuszczeni do miejsca eksplozji w Przewodowie. Odnosząc się do samej tragedii we wsi na Lubelszczyźnie, Kumoch oświadczył, że prawdopodobieństwo powtórzenia się takiej sytuacji jest znikome.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kumoch wybuch w Przewodowie Ukraina stosunki polsko-ukraińskie POLSKA polityka

Jakub Kumoch: Węgry muszą zmienić politykę, jeśli chcą być wiarygodnym partnerem

Szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP został zapytany o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, że Polska będzie odbudowywać współpracę z Węgrami, bo Polacy są dziś na to bardziej gotowi niż w marcu czy kwietniu. - Zawsze jestem gotowy do odbudowywania współpracy, ale to odbudowywanie nie jest bezwarunkowe; Węgry muszą zmienić swoją politykę, jeśli chcą być wiarygodnym partnerem - powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kumoch kancelaria prezydenta Węgry

"Następstwo rozmów z Wołodymyrem Zełenskim". Jakub Kumoch o rozmowie prezydentów Polski i Iranu

Szef prezydenckiego BMP Jakub Kumoch w mediach społecznościowych napisał, że "wczorajsza rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Iranu była następstwem rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim". - Z naszej strony dotyczyła niemal wyłącznie doniesień o sprzedaży przez Iran broni Rosji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Iran Rosja NATO Ukraina wojna 2022 Andrzej Duda Jakub Kumoch Radosław Sikorski polityka prezydent POLSKA