more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Chmielewski

"Kibice zachowują się, jakby piłkarze byli ich własnością"

Kibice Legii Warszawa, po porażce mistrza Polski z Lechem Poznań, mieli pobić piłkarzy swojej drużyny. Policja nie otrzymała jednak oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie, a klub oszczędnie wypowiada się na temat całej sytuacji. W Polskim Radiu 24 komentarz Jana Chmielewskiego z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Karola Gaca z DoRzeczy.pl oraz Macieja Petruczenki z Przeglądu Sportowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Legia Warszawa pseudokibice Jan Chmielewski przestępczość

"Macierewicz jest największym obciążeniem dla rządu"

W połowie marca prezydent wysłał do szefa MON dwa listy, w których domagał się wyjaśnień nt. braku obsady stanowisk attaché m.in. w USA i Wielkiej Brytanii oraz informacji o tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. Odpowiedzi Antoniego Macierewicz nie były satysfakcjonujące i w piątek doszło do spotkania, po którym Andrzej Duda stwierdził, że jest zadowolony z jego wyników. Polityczne wydarzenia tygodnia komentowali w Polskim Radiu 24 Bogumił Kolmasiak, publicysta i bloger oraz Jan Chmielewski, prawnik z Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Jan Chmielewski rząd Beaty Szydło

Jan Chmielewski (Klub Jagielloński) o reformie oświaty. "Wprowadzana na chybcika"

W poniedziałek w całej Polsce Związek Nauczycielstwa Polskiego protestował przeciwko reformie edukacji. Zgodnie z propozycją MEN od przyszłego roku mają zacząć funkcjonować 8-letnia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum. Tym samym wygaszane będą gimnazja. – To jest problem o wiele bardziej złożony niż obecność gimnazjów w systemie – mówił Jan Chmielewski (Klub Jagielloński) w audycji Punkt Widzenia.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Jan Chmielewski Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma szkolnictwa