more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Dziedziczak

Spotkanie ministra Jana Dziedziczaka z mediami polonijnymi i polskimi na Wschodzie

Przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie i budowanie dobrego wizerunku Polski za granicą to zdaniem ministra Jana Dziedziczaka jedne z głównych zadań mediów polonijnych i polskich na Wschodzie. Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z uczestnikami VI Światowego Forum Mediów Polonijnych i X Zjazdu Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą Jan Dziedziczak kancelaria premiera media

PR24 Dziedziczak: Polonia przez lata była traktowana jako kłopot. My w 2015 r. zakończyliśmy tę politykę

- Polonia przez lata była traktowana jako kłopot, jako petent państwa polskiego. My w 2015 r. zakończyliśmy tę politykę i zaproponowaliśmy relacje partnerskie. Jako państwo polskie wspieramy Polonię finansowo i organizacyjnie, a jednocześnie prosimy o działania na rzecz Polski, by byli ambasadorami jej dobrego imienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Adrian Klarenbach wybory w Polsce Jan Dziedziczak Polonia Karpacz

"Chcemy coś wspólnie zrobić dla naszej ojczyzny". I Światowy Kongres Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą

Sześciuset przedstawicieli Polonii i Polaków za granicą z 41 krajów świata bierze udział w I Światowym Kongresie Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą. W uroczystości otwarcia uczestniczyli minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak. Patronem medialnym kongresu jest Polskie Radio oraz Polskie Radio dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą Jan Dziedziczak Przemysław Czarnek kancelaria premiera Ministerstwo Edukacji i Nauki

Dziedziczak o zamieszkach we Francji: lewica się myli, to jest bezdyskusyjnie fiasko polityki migracyjnej

- Lewica oczywiście nie ma racji. To skutki tego, co Francja realizowała od kilkudziesięciu lat, lata 60. lata 70. i ten pomysł, aby na niską dzietność Francuzów odpowiedzieć otwarciem granic i sprowadzaniem, jak oni to wtedy mówili, "taniej siły roboczej" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Dziedziczak Polskie Radio Paweł Zieliński migracja imigranci w Europie lewica

Jan Dziedziczak: co trzeci Polak na świecie mieszka poza granicami naszego kraju

- Jest nas około 37 mln w Polsce, a poza granicami mieszka około 20 mln Polaków czy osób polskiego pochodzenia - a więc jedna trzecia naszej całej wspólnoty narodowej. Co trzeci Polak na świecie mieszka poza granicami Polski - podkreślił w Polskim Radiu 24 pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Dziedziczak społeczeństwo Polonia Polacy za granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Jan Dziedziczak: jest nas na świecie prawie 60 mln

- Są miejsca na świecie - nisko się kłaniam naszym rodakom, którzy tam mieszkają - gdzie mamy siódme pokolenie, szóste pokolenie, a oni cały czas czują się Polakami, są z tego dumni - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą. 2 maja obchodzić będziemy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Dziedziczak Tadeusz Płużański POLSKA społeczeństwo Polacy za granicą Polonia

Ataki na Jana Pawła II i kard. Sapiehę. Dziedziczak: dla TVN i "Gazety Wyborczej" prawda nie ma znaczenia

- PO początkowo chciała realizować ideologiczny plan TVN - deptania autorytetów i niszczenia postaci Jana Pawła II, ale kiedy zorientowali się, że Polacy są tym oburzeni, to zaczęli się wycofywać - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Jan Paweł II wiara Kościół TVN Polonia Jan Dziedziczak Krzysztof Świątek

"Polska centralnym miejscem polityki światowej". Dziedziczak o wizycie prezydenta USA w Polsce

- Chodzi o to, żeby agresorowi pokazać, że atak na Polskę jest dla niego nieopłacalny, że skala strat, które poniesie, będzie tak duża, że znacznie przeważy potencjalne zyski. W polityce bezpieczeństwa chodzi o to, żeby do ataku nigdy nie doszło, po to się zbroimy, po to mamy tak dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi i naszymi sojusznikami - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, minister w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Niemcy USA Joe Biden Joe Biden w Polsce Tadeusz Płużański Jan Dziedziczak