more_horiz
PR24 Portal
Section05

jan frycz

Maraton Chopinowski. Audycja specjalna ze Studia im. W. Lutosławskiego [POSŁUCHAJ]

84 wykonawców w wieku od sześciu do dziewięćdziesięciu trzech lat bierze udział w Maratonie Chopinowskim organizowanym przez Polskie Radio z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie, podczas którego na żywo zostanie zagrany cały repertuar Fryderyka Chopina, potrwa ponad dobę i jest także okazją do świętowania piątych urodzin Polskiego Radia Chopin. 
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Adam Rozlach Marcin Gmys jan frycz

"Katedra fortepianu 2" - odcinek 6

Fantazja na tematy polskie będzie przedmiotem dzisiejszego odcinka Katedry Fortepianu Polskiego Radia Chopin. Ten już ostatni odcinek naszego serialu - z głównymi (cóż z tego, że jedynymi!) rolami Marka Szlezera i Jana Frycza - poświęcony będzie wczesnej i jednej z kilku zaledwie kompozycji Chopina z orkiestrą - Fantazji na tematy polskie. Jakie kryją się w niej tajemnice i treści? Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Fryderyk Chopin jan frycz fortepian koncert W POLSKIM RADIU

"Katedra fortepianu 2" - odcinek 5 [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny odcinek serialu edukacyjnego "Katedra fortepianu". Co czwartek na stronach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin prezentujemy drugi sezon tych niezwykłych, muzycznych spotkań. Tym razem zapraszamy na piąty odcinek "Katedry fortepianu 2" - wokół utworu Barkarola Fis-dur op.60. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Fryderyk Chopin jan frycz fortepian koncert W POLSKIM RADIU

"Katedra fortepianu 2" - odcinek 4 [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny odcinek serialu edukacyjnego "Katedra fortepianu". Co czwartek na stronach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin prezentujemy drugi sezon tych niezwykłych, muzycznych spotkań. Tym razem zapraszamy na czwarty odcinek "Katedry fortepianu 2" - wokół utworu "Fantazja Impromptu" op. 66. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Fryderyk Chopin jan frycz fortepian koncert W POLSKIM RADIU

NA EKRANIE Filmy i seriale historyczne. Podsumowanie roku 2019

Ponad sto dwadzieścia odcinków, dziewięć filmów, pięć królowych, trzech Piłsudskich, dwa gangi, jedna caryca, do tego garść rycerzy i żołnierzy obu wojen światowych... A to nie wszystko. Przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych produkcji filmowych opartych na wydarzeniach historycznych.
Zobacz więcej na temat:  serial netflix hbo BBC telewizja vod ranking film polski FILM Elżbieta II Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański Władysław Pasikowski Helen Mirren król królestwo produkcja kultura masowa Wikingowie templariusze Wielka Brytania historia Polski historia Europy USA Robert De Niro Al Pacino Martin Scorsese Joseph Heller george clooney Czarnobyl FBI szpieg aksamitna rewolucja Izrael Czechy Czechosłowacja Birmingham przestępczość Umberto Eco II wojna światowa Powstanie Warszawskie Józef Piłsudski Legiony jan frycz Borys Szyc miłość hugh laurie helen hunt Włochy

"Adresat nieznany". Od przyjaźni do nienawiści

Powieść "Adresat nieznany" ukazała się w USA w 1938 roku w magazynie "Story", rok później z powodzeniem wydano ją w wersji książkowej. W obu przypadkach na okładce pojawiał się "Kressmann Taylor", bowiem wydawca stwierdził, że powieść jest "zbyt mocna, by jako jej autor figurowała kobieta".
Zobacz więcej na temat:  Adolf Hitler nazizm spektakl Teatr Polskiego Radia KULTURA TEATR Wojciech Pszoniak Andrzej Brzoska Piotr Moss jan frycz

Reżyser filmu "Służby specjalne": nie ma tu sceny, która nie mogłaby się wydarzyć

- Mówię to na podstawie rozmów z kilkudziesięcioma oficerami wywiadu i kontrwywiadu cywilnego i wojskowego. Na końcu filmu znajduje się jednak napis, że wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Nie należy więc patrzeć na "Służby specjalne" jak na film historyczny - mówił w Jedynce Patryk Vega.
Zobacz więcej na temat:  FILM jan frycz janusz chabior Joanna Sławińska kino olga bołądź Patryk Vega Pitbull Wojciech Zieliński