more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Mosiński

PR24 Spotkania Tuska z wyborcami. Mosiński: przewodniczący PO sączy jad do swojego elektoratu

- Lider PO do swojego elektoratu wyborczego sączy jad i nienawiść, licząc być może na to, że spotęguje jeszcze bardziej podziały, które rozpoczął jako polityk Platformy Obywatelskiej, kiedy przegrał wybory prezydenckie w roku 2005 - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Mosiński Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka wybory parlamentarne

Tusk broni Jana Pawła II? Mosiński: lider PO najpierw patrzy na sondaże, potem zabiera głos

- Reakcja Tuska była opóźniona. Lider PO ma taki sposób funkcjonowania jako polityk: odczeka chwilę, spojrzy na sondaże i potem zabiera głos jako mentor opozycji. To okazywanie słabości. Ale lepiej późno niż wcale. Chociaż w tym, co mówił, jest pewien element hipokryzji - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Mosiński Polskie Radio 24 Jan Paweł II Donald Tusk Kościół katolicki Platforma Obywatelska polityka

Wyrok TSUE ws. polskich lasów. Mosiński: to jest nasze dobro narodowe

- To są podwaliny tego, by krok po kroku wprowadzić państwo federalne, gdzie z Brukseli czy Berlina będzie się decydować o tym, co będziemy robić, jak żyć, co jeść - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) o wyroku TSUE ws. polskich lasów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jan Mosiński Lasy Państwowe Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska

KE pozywa Polskę. Mosiński: nie zmieniamy zdania. Konstytucja jest najwyższym prawem w naszym kraju

- Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie była do przewidzenia. Natomiast my - większość parlamentarna i rząd Prawa i Sprawiedliwości - nie zmieniamy zdania. Uważamy, że konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska konstytucja

TYLKO U NAS Ustawa o SN. Wiemy, jakie poprawki wniesie w Senacie opozycja. Jan Mosiński: to zła decyzja

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazał, jakie poprawki opozycja wniesie w Senacie do ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wprowadzanie zmian w tej nowelizacji to zła decyzja. Ma podtekst bardziej polityczny niż merytoryczny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Senat opozycja Krajowy Plan Odbudowy Jan Mosiński polityka POLSKA

Niemieckie patrioty dla Ukrainy. Mosiński: sukces premiera Morawieckiego, presja rządu miała sens

- To, co jeszcze niedawno w oczach opozycji było niemożliwe, stało się realne. Niemcy przekażą Ukrainie wyrzutnie Patriot. Jest to moim zdaniem sukces premiera Mateusza Morawieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Magdalena Złotnicka POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja rząd Mateusz Morawiecki Niemcy Ukraina pomoc wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni

"Panie wyszły poza ramy swojej działalności". Jan Mosiński o odwołaniu dwóch warszawskich prokurator

- Nieuprawnione przekazanie informacji dotyczących śledztwa, instruowanie, to są zarzuty, które pokazują, że zamiast właśnie działać i ścigać przestępców czy też działać w ramach prawa, panie wyszły poza ramy swojej działalności - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Polskie Radio 24 sądownictwo prokuratura POLSKA Grzegorz Napieralski Jan Mosiński koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Jak PO zareaguje na propozycję PiS ws. immunitetów? Mosiński: ciekawe, czy będą chronić kolegów

Propozycja Prawa i Sprawiedliwości ws. zniesienia immunitetu formalnego to "sprawdzam" dla Platformy Obywatelskiej, potrzebujemy 307 głosów do zmiany konstytucji - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. - Ciekawe, co powie Platforma Obywatelska? Czy chce zniesienia immunitetów, czy nie chce i woli chronić swoich kolegów - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński POLSKA PiS immunitet polityka

KARPACZ 2022 Reparacje wojenne. Jan Mosiński: w tej sprawie powinniśmy mówić jednym głosem

- Bez uregulowania kwestii odszkodowawczych ze strony Niemiec nie będziemy mogli zbudować trwałych fundamentów pojednania pomiędzy dwoma narodami - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy PRL społeczeństwo Adrian Klarenbach Jan Mosiński Karpacz 2022

Danuta Wałęsa mówi o kradzieży i niszczeniu "Solidarności". Mosiński: powinna bardziej ważyć słowa

- Pani Danuta Wałęsowa myli się bardzo. Od strony prawnej to jest ta sama "Solidarność". Jest ciągłość. To wynika z rejestru sądowego. Pani Danuta powinna w jakiś sposób ważyć słowa, które wypowiada. Ale cóż, żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo do swojego zdania, do swoich retrospekcji - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Solidarność społeczeństwo porozumienia sierpniowe historia Polski Lech Wałęsa Danuta Wałęsa

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Poseł PiS: dzięki wprowadzonym przez rząd zmianom szybciej dowiemy się o zagrożeniach

- Minister Anna Moskwa oraz premier Mateusz Morawiecki podjęli decyzję w kwestii modyfikacji systemu monitorowania jakości wód i sygnowano 250 mln zł na to, aby go usprawnić - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Mirosław Skowron POLSKA katastrofa ekologiczna rzeka Odra środowisko ochrona środowiska

W Odrze znaleziono algi. Mosiński: oczekuję przeprosin ze strony Donalda Tuska

- Czasami warto ugryźć się w język, niż iść ostrym kursem demagogii i półprawd - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński, krytykując opozycję w kontekście katastrofy ekologicznej w Odrze. - Opozycja po raz kolejny okłamała opinię publiczną swoimi tzw. rewelacjami, współpracy z  obozem rządzącym nie ma, musimy się opędzać od fake newsów i nieprawdziwych informacji - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Jan Mosiński POLSKA Odra środowisko opozycja

tylko u nas Droższe parkowanie w Warszawie. Mosiński: to przykład hipokryzji Platformy Obywatelskiej

Wzrosły opłaty za parkowanie w Warszawie. Decyzja władz miasta z Platformy Obywatelskiej oburza stołecznych kierowców. Zdaniem PiS jest to przykład hipokryzji PO. - Nasz rząd, który w dobie inflacji obniżył podatki i przygotował szereg działań osłonowych dla obywateli w ramach tarcz antyinflacyjnych, winią za drożyznę, tymczasem sami tam, gdzie rządzą podnoszą daniny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. 
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski PiS Jan Mosiński Platforma Obywatelska kierowcy