more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Pachlowski

Huragan Idalia nadciąga nad Florydę. Trwają przygotowania i ewakuacje

Nad Florydę nadciąga huragan Idalia, większość Zatoki Meksykańskiej jest już objęta stanem wyjątkowym. Gubernator Florydy ostrzega mieszkańców przez wielką tropikalną burzą i radzi, by wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne produkty spożywcze. O sytuacji na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych informował w Trójce Jan Pachlowski, amerykański korespondent. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Pachlowski Floryda Piotr Firan

"To już ich człowiek". O tym, jak Amerykę opanował szał na Lionela Messiego

Ameryka oszalała na punkcie Lionela Messiego. Socjologowie mówią, że kraj ma do czynienia z istną Messimanią. W piątek (21.07) najlepszy piłkarz świata zadebiutował w barwach Interu Miami, a jego bramka w doliczonym czasie zapewniła zwycięstwo nowemu klubowi Argentyńczyka. – W wielu częściach Stanów Zjednoczonych pokochali już Messiego, ale w Miami szczególnie. To już ich człowiek – wyjaśnia Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka lionel messi Radosław Nałęcz Jan Pachlowski USA Stany Zjednoczone Piłka nożna

Czy polski system podatkowy jest złożony? W USA płacą podatki od okien, dżokejów i… wzdęcia krów!

Znane powiedzenie mówi, że w USA pewne są tylko podatki oraz śmierć. Bywa, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych płacą bardzo zaskakujące podatki, przynajmniej z nazwy. Jednak, kiedy się bliżej im przyjrzeć, uzasadnienie podatku zasadniczo wszystko tłumaczy. Sprawie przyjrzał się korespondent Trójki.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo podatki USA Stany Zjednoczone Jan Pachlowski Radosław Nałęcz Trójka

Iga Świątek gwiazdą w USA, czyli jak Amerykanie pokochali naszą tenisistkę

Już ponad rok Polka jest liderką światowego rankingu WTA. Jednak fakt, że nie jest Amerykanką powoduje, że nie jest w Stanach dość znana. A to z kolei przekłada się wartość podpisywanych przez nią kontraktów reklamowych. Jednak Amerykanie przekonują się do Igi, która zdobywa coraz większe uznanie i popularność.
Zobacz więcej na temat:  Tenis Iga Świątek indian wells USA Ameryka Stany Zjednoczone WTA Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka

Co wiemy o Oscarach? - 95. gala wręczenia najważniejszych statuetek kina

Już po raz 95. w Los Angeles wyróżnieni zostaną filmowi twórcy i aktorzy. Gala rozdania Oscarów to największe święto kina, pieczołowicie przygotowywane przez całe miesiące. Co wiemy o tegorocznej gali? Czym zaskoczą nas organizatorzy? O tym w audycji "Bed and breakfast" mówił Jan Pachlowski, amerykański korespondent Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  Oscary Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka FILM

Bestia, Samolot zagłady, tajni agenci – kulisy zagranicznych wizyt prezydenta USA?

Każda zagraniczna wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych to kosztująca miliony dolarów ogromna operacja logistyczna w którą zaangażowane są tysiące ludzi. Nic dziwnego: chodzi o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa przywódcy światowego supermocarstwa. Tym bardziej, jeśli chodzi o wizytę w mieście, które jest regularnie ostrzeliwane i bombardowane
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA prezydenci USA ochrona Warszawa Kijów wojna na Ukrainie Joe Biden w Polsce Wołodymyr Zełenski Jan Pachlowski Marek Wałkuski Radosław Nałęcz Trójka

Super Bowl – warta miliardy dolarów mieszanka sportu, rozrywki i... jedzenia

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego zostanie rozegrany kolejny, 57 już Super Bowl, czyli finał rozgrywek finał rozgrywek futbolu amerykańskiego. Tym razem zmierzą się Kansas City Chiefs z Philadelphia Eagles. Nie znasz tych drużyn? Nie szkodzi, to i tak jest największa jednorazowa impreza sportowa na świecie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA futbol amerykański Super Bowl Rihanna Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka

Światowa kariera pszennego placka z pomidorami i serem, czyli jak to z pizzą było…

Pizza, jedno z narodowych dań Włochów, to nic innego jak kawałek ciasta z sosem pomidorowym i serem, wypiekany w piecu. Ta definicja to oczywiście spore uproszczenie, bo jej smak, kształt czy nawet rodzaj użytych składników różni się w zależności od regionu świata. Np. Amerykanie przerobili ją, podobnie jak inne europejskie smakołyki, na swoją modłę.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pizza Włochy Stany Zjednoczone jedzenie tradycja Jan Pachlowski Kuba Witkowski Radosław Nałęcz Karol Gnat Trójka fast food hamburger hot dog podpłomyk