more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Paweł II

Ocalić od zapomnienia, czyli społeczne archiwum cyfrowe "Mój profesor Wojtyła"

Wspomnienia i pamiątki o Karolu Wojtyle z czasów, gdy był on wykładowcą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zbiera Muzeum Jana Pawła II. Powstanie z nich społeczne archiwum cyfrowe pod nazwą "Mój profesor Wojtyła". Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 Ewa Celińska-Pyśk, kierownik Działu Wolontariatu Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II POLSKA muzeum

PR24 "Pozostawał w tle Karola i całej rodziny". Kindziuk o Edmundzie Wojtyle, bracie Jana Pawła II

- W pierwszej kolejności napisałam książkę o rodzicach Karola i Edmunda. Wówczas wydawało mi się, że Edmund pozostawał w tle Jana Pawła II i całej rodziny Wojtyłów, a jest bardzo ciekawą postacią. Dlatego właśnie zdecydowałam się o nim napisać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Milena Kindziuk (pisarka). 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA Jan Paweł II społeczeństwo

Paweł Lisicki o religijności Polaków: mierzymy się z falą dechrystianizacji

- Możemy dostrzec w Polakach "oziębłość wiary". Widzimy to poprzez słomiany ogień, skalę zepsucia i skandali uderzających w Kościół katolicki. Zderzamy się z silną falą dechrystianizacyjną. Dziś inna jest też wewnętrzna struktura Kościoła - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", Paweł Lisicki, na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Jan Paweł II Stefan Wyszyński Kościół duchowieństwo Polskie Radio 24 Filip Memches Paweł Lisicki społeczeństwo

20 lat temu rozpoczęła się ostatnia, ósma pielgrzymka Jana Pawła II do Polski

20 lat temu, 16 sierpnia 2002 roku, rozpoczęła się ostatnia, ósma pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Trwała do 19 sierpnia. Odbywała się pod hasłem "Bóg bogaty w miłosierdzie". Podczas tej wizyty Ojciec Święty poświęcił nowo wybudowane Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w którym spoczywają prochy orędowniczki Miłosierdzia Bożego - św. Faustyny Kowalskiej. Jan Paweł II odwiedził również Kalwarię Zebrzydowską, a na krakowskich Błoniach beatyfikował cztery osoby.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II pielgrzymka Watykan Kościół katolicki