more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jan Pietrzak

Jubileusz Telewizji Republika. Premier Morawiecki: stacja ta była wyłomem na drodze do powrotu wolności słowa

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Telewizji Republika 10-lecia istnienia. Gala rocznicowa odbywa się w Warszawie z udziałem m.in. szefa rządu, ministrów, polityków PiS i pracowników stacji.
Zobacz więcej na temat:  TV Republika media dziennikarstwo Mateusz Morawiecki Adam Glapiński Elżbieta Witek Jan Pietrzak Przemysław Czarnek IPN Karol Nawrocki Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Jan Pietrzak o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną

- Wydaje mi się, że kryzys, który aktualnie mamy na świecie - a który został wywołany przez naszych nieznośnych sąsiadów Niemców i Rosjan - spowodował, że przyszła pora, żeby przyjrzeć się energetyce. Powołanie komisji, a następnie weryfikacja tego, jak nam poszły sprawy w czasach PRL bis, wymagają spojrzenia całościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja Jan Pietrzak

"To jest w gruncie rzeczy zwycięstwo Polski". Jan Pietrzak o Baltic Pipe

- Fakt otwarcia tej inwestycji świadczy o tym, ile lat straciliśmy właśnie przez takich ludzi, którzy świadomie i celowo szkodzili Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta i satyryk Jan Pietrzak, który skomentował dynamiczną sytuację wokół otwarcia gazociągu Baltic Pipe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Pietrzak POLSKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne Baltic Pipe

Edward Mosberg nie żyje. Jan Pietrzak: bronił prawdy o Polsce, jego świadectwo jest bardzo ważne

- Bardzo ważne, że są obrońcy prawdy. Są ludzie, którzy niezależnie od okoliczności bronią prawdy. Do takich należał Edward Mosberg. Oponował on przeciwko tej nikczemnej kampanii zarzutów pod adresem Polaków: że brali udział w Holokauście, że pomagali Niemcom - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak Holokaust historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne społeczeństwo POLSKA

Jan Pietrzak: królowa Elżbieta II była czynnikiem stabilizującym Wielką Brytanię

- Zwróćmy uwagę, że lata, w których panowała Elżbieta II, był bardzo trudne. Po wojnie imperium zaczęło trzeszczeć, odpadły Indie. Potem były bardzo głośne strajki górników, wojna w Irlandii, następnie brexit, który był wielkim wydarzeniem polityczno-społecznym, jak i gospodarczym. Po prostu było bardzo wiele wydarzeń niezwykłego kalibru - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, publicysta, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa Wielka Brytania Elżbieta II Królowa Elżbieta II

Odbudowa Pałacu Saskiego. Jan Pietrzak: to obiekt ważny dla polskiej historii

- Nie możemy się wstydzić, że Niemcy zniszczyli Pałac Saski pod koniec II wojny światowej. Hitler wydał rozkaz, żeby Warszawę zrównać z ziemią. Nie możemy podporządkowywać się decyzjom Hitlera. Domagamy się reparacji, ale sami też je przeprowadźmy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Pałac Saski II wojna światowa społeczeństwo Jan Pietrzak

Warszawa pod niemiecką okupacją. Jan Pietrzak: w 1942 r. zamordowali mojego ojca

1 sierpnia 1944 r. do walki w Warszawie przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Zaledwie co czwarty z nich liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Okres niemieckiej okupacji wspominał na antenie Polskiego Radia 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak. - Moje dzieciństwo było dramatyczne - przyznał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Pietrzak POLSKA HISTORIA historia Polski Powstanie Warszawskie II wojna światowa Warszawa okupacja niemiecka

Propozycja KE ws. redukcji zużycia gazu. Jan Pietrzak: do tej katastrofy przyczyniły się Niemcy

- Niemcy jakby zaprzepaściły szansę, żeby siedzieć cicho i słuchać Polski, ponieważ to Polska ma  największe prawo moralne do tego, żeby dyktować, co ma być w Europie, a nie Niemcy. Oni muszą pamiętać, że przegrali z Polską dwie wojny światowe - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Pietrzak ŚWIAT Europa Niemcy Unia Europejska Komisja Europejska gaz gaz ziemny relacje polsko-niemieckie energetyka

"Niemcy dali nam popis praworządności w trakcie II wojny światowej". Jan Pietrzak o reparacjach

- Nie jest potrzebny nikt z polityków, żeby przypominać, że nie ma żadnych rozliczeń z Niemcami do tej pory. Ani finansowych, ani przede wszystkim politycznych, moralnych i prawnych. Niemcy powinni mieć ustawo zakazane wtrącanie się do praworządności w Polsce, oni dali nam popis praworządności w trakcie II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Jarosław Kaczyński II wojna światowa POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne Polskie Radio 24 Jan Pietrzak

Szwecja i Finlandia dołączą do NATO. Pietrzak: zyskujemy silnych, solidnych sojuszników

- Potrzebne jest naszej stronie Europy takie wsparcie. Szwecja i Finlandia to bardzo solidne państwa, społeczeństwa dosyć rozumne, w dodatku niezależnie od NATO prowadziły swoją, bardzo mocną politykę jakiegoś militarnego traktowania rosyjskiego zagrożenia, tak że są dosyć dobrze uzbrojone - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, komentator, publicysta i satyryk, komentując decyzję tych państw o dołączeniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel NATO szczyt NATO 2022 Europa ŚWIAT Madryt