more_horiz
PR24 Portal
Section05

Janusz Cieszyński

Laptopy dla czwartoklasistów. Minister Cieszyński: do końca września trafią do szkół, to realny termin

- Rozstrzygnęliśmy już wszystkie obszary przetargowe w całej Polsce, to oznacza, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły, każdej polskiej gminy - powiedział minister cyfryzacji. Janusz Cieszyński odniósł się w ten sposób do akcji wręczania laptopów uczniom klas czwartych w szkołach podstawowych. Dodał, że realne jest, by uczniowie otrzymali komputery do końca września.
Zobacz więcej na temat:  szkoła podstawowa edukacja POLSKA laptop Janusz Cieszyński Ministerstwo Cyfryzacji GOSPODARKA

PR24 "Rosja tylko czeka na to, żeby w Polsce był słaby, uległy rząd". Cieszyński o filmie "Reset"

- Tusk zawsze był kelnerem tych, którzy wydawali mu się silni (…) tak samo było w przypadku Putina, on się po prostu Putina bał. Dzięki świetnej pracy Michała Rachonia i prof. Sławomira Cenckiewicza i dokumentom, które wychodzą na światło dzienne, to, co zawsze przypuszczaliśmy, że się dzieje, dziś widzimy w pełnej rozciągłości - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Reset Donald Tusk Lech Kaczyński Janusz Cieszyński

Minister Cieszyński o aplikacji mObywatel: wkrótce liczba użytkowników tej platformy przekroczy milion

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński wyjaśnił, że problemy z aktywacją aplikacji mObywatel wynikały z dużego zainteresowania tym produktem. Szef resortu wyjaśnił, że zostały już rozwiązane i wyraził przekonanie, że już wkrótce liczba użytkowników tej platformy przekroczy 1 milion.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński mObywatel

Pięć kłamstw Grabca i Napieralskiego. Minister cyfryzacji punktuje polityków Koalicji Obywatelskiej

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński udostępnił w sieci nagranie, w którym prostuje przekłamania i manipulacje jakich dopuścili się politycy Koalicji Obywatelskiej nt. ustawy o ochronie dzieci przed pornografią. - W pięć minut, padło pięć kłamstw - komentował ostatnią konferencję prasową Jana Grabca i Grzegorza Napieralskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Janusz Cieszyński Jan Grabiec Grzegorz Napieralski Platforma Obywatelska

Inwestycja Intela koło Wrocławia. Minister Cieszyński zapewnia: Polska nie przepłaci

Pomoc publiczna, jakiej udzielimy Intelowi na budowę fabryki półprzewodników, nie będzie procentowo wyższa niż ta, której Amerykanie mogą się spodziewać od Niemców. Polska nie przepłaci - zapewnił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA intel inwestycje zagraniczne Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński półprzewodniki it komputer POLSKA Polska w Unii Europejskiej

"Cyberbezpieczny samorząd". Minister Cieszyński o szczegółach wsparcia

W ramach programu "Cyberbezpieczny samorząd" wszystkie władze lokalne w Polsce będą mogły otrzymać grant na to, aby wspomóc swoją infrastrukturę w obszarze cyberbezpieczeństwa. - Wiemy naprawdę, że są to rzeczy drogie, które rzadko planowane są w samorządowym budżecie. Są to jednak rzeczy, które - gdy coś pójdzie nie tak - mogą się okazać bardzo wartościowe - mówił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Cyfryzacji Janusz Cieszyński cyberbezpieczeństwo