more_horiz
PR24 Portal
Section05

Janusz Wojciechowski

Zbigniew Kuźmiuk: embargo na ukraińskie zboże zwiększyło jego tranzyt

- Komisarz Janusz Wojciechowski położył na stole twarde dane, pokazujące, że trzy miesiące obowiązywania zakazu wwozu ukraińskiego zboża do pięciu krajów zwiększyły jego tranzyt przez te kraje aż o 2,3 mln ton. Strona ukraińska powinna być zadowolona - mówił w audycji "W samo południe" Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Paweł Zieliński Ukraina zboże rolnictwo rolnicy żywność embargo relacje polsko-ukraińskie Janusz Wojciechowski

NASZ NEWS Wojciechowski: embargo na ukraińskie zboże zapewne zostanie przedłużone. Wszystko jest przygotowane

- Wszystko jest przygotowane do decyzji o przedłużeniu embarga na ukraińskie zboże, ale ja nie mogę anonsować czy ogłaszać tej decyzji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Podkreślił, że ewentualne przedłużenie zostanie zatwierdzone w ostatniej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej rolnictwo Janusz Wojciechowski Ukraina Krzysztof Świątek zboże GOSPODARKA

Janusz Wojciechowski wie, jak rozwiązać problem ukraińskiego zboża. "To jest merytoryczne podejście"

- Zakaz importu czterech rodzajów ziarna do pięciu krajów UE, w tym do Polski, przy zachowaniu tranzytu, spowodował, że Ukraina zwiększyła swój eksport drogami lądowymi z 7,3 mln ton do 9,6 mln ton. Ukraina nie powinna mieć powodów do protestu wobec przedłużenia embarga - przekonywał w Polskim Radiu 24 komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. 
Zobacz więcej na temat:  zboże rolnictwo Ukraina Unia Europejska Janusz Wojciechowski ŚWIAT

Zbożowe embargo. Wojciechowski: Ukraina nie straciła na zakazie, wręcz przeciwnie

Ukraina nie straciła na zakazie importu zboża do pięciu unijnych krajów, w tym do Polski, wręcz przeciwnie, jej eksport do pozostałych państw we Wspólnocie i poza nią wzrósł - powiedział o tym komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który dziś na posiedzeniu KE przedstawił dane, argumentując, że unijny zakaz wwozu zboża do Polski, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Węgier, wygasający 15 września powinien być przedłużony do końca roku - informuje z Brukseli korespondentka IAR Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Europa Bruksela Komisja Europejska Janusz Wojciechowski zboże Ukraina

Janusz Wojciechowski: Unia powinna dofinansować tranzyt zboża z Ukrainy

Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że rozwiązaniem problemu ukraińskiego zboża powinny być przedłużenie zakazu jego importu oraz unijne dopłaty do tranzytu. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że Unia Europejska powinna wspierać Ukrainę przede wszystkim finansowo.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Wojciechowski Unia Europejska zboże wojna na Ukrainie rolnictwo

Wojciechowski: Kołodziejczak nie jest tak naprawdę reprezentantem rolników

Michał Kołodziejczak nie jest tak naprawdę reprezentantem rolników i poważnym partnerem do rozmów na temat rolnictwa, a decyzja Donalda Tuska o umieszczeniu lidera Agrounii na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej nie wpłynie na głosowanie na polskiej wsi - mówił w "Salonie politycznym Trójki" komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Janusz Wojciechowski Michał Kołodziejczak rolnictwo rolnicy koalicja obywatelska Unia Europejska kampania wyborcza wybory w Polsce

Janusz Wojciechowski: Unia powinna dofinansować tranzyt zboża z Ukrainy

Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że rozwiązaniem problemu ukraińskiego zboża powinny być przedłużenie zakazu jego importu oraz unijne dopłaty do tranzytu. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że Unia Europejska powinna wspierać Ukrainę przede wszystkim finansowo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Wojciechowski Unia Europejska zboże wojna na Ukrainie wojna 2023 rolnictwo

nasz news Blokowanie unijnego pakietu wsparcia dla polskich rolników. Wojciechowski obwinia szefową KE

Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski obwinia przewodniczącą Komisji Ursulę von der Leyen o blokowanie pakietu finansowego dla rolników z pięciu krajów, w tym z Polski. Chodzi o 100 milionów euro, w tym 40 milionów dla Polski w związku ze stratami spowodowanymi nadmiernym importem z Ukrainy - informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa rolnictwo rolnicy Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej GOSPODARKA Janusz Wojciechowski

Polska z rekordowym wsparciem dla rolników. Janusz Wojciechowski: to pozwoli im przetrwać kryzys

- Polską gospodarkę stać na pomoc dla rolników dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie - zapewnił unijny komisarz ds. rolnictwa. Janusz Wojciechowski w Programie 1 Polskiego Radia przypomniał, że rząd na ten cel może przeznaczyć 2,5 miliarda euro.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA polityka rolnictwo Janusz Wojciechowski Komisja Europejska Unia Europejska

TYLKO U NAS Wsparcie UE dla rolników. Komisarz Wojciechowski: do 30 maja bez decyzji ws. milionów dla pięciu krajów

Do najbliższego wtorku nie będzie decyzji w sprawie przekazania 100 milionów euro pięciu krajom, w tym Polsce za straty rolników związane z nadmiernym importem z Ukrainy - informuje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia. 30 maja tę sprawę omówią na spotkaniu w Brukseli ministrowie rolnictwa unijnych krajów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT rolnictwo Ukraina Komisja Europejska zboże Janusz Wojciechowski