more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jarosław Kaczyński

20-lecie ITD. Jarosław Kaczyński: Inspekcja wzorowo wykonuje swoje zadania

"Dzięki państwa wysiłkom i staraniom wzrasta poziom stosowania się kierowców do obowiązujących na naszych drogach przepisów, polepsza się stan techniczny pojazdów. Słowem: jest bezpieczniej" - napisał do pracowników Inspekcji Transportu Drogowego prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Alvin Gajadhur Jarosław Kaczyński POLSKA służby i bezpieczeństwo Główny Inspektorat Transportu Drogowego

"Służą budowie silnej i bezpiecznej Polski". Prezes PiS o przekopie Mierzei Wiślanej i Baltic Pipe

Projekty takie jak przekop Mierzei Wiślanej i Baltic Pipe służą budowie silnej i bezpiecznej Polski - napisał w liście z okazji otwarcia Baltic Pipe prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, gazociąg i inne inwestycje w tym obszarze "to nowa jakość w naszej części Europy, choć jeszcze wiele wyzwań przed nami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energetyka Baltic Pipe Morze Bałtyckie Jarosław Kaczyński Baltic Pipe 2022 Przekop Mierzei 2022 Przekop Mierzei Wiślanej

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda

- Zmieniliśmy politykę społeczną, ale także historyczną. Dbamy o bezpieczeństwo i obronność, a to dlatego, że przerwano proceder okradania naszego kraju. Zabezpieczyliśmy środki na inwestycje, które są widoczne w gminach - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opola. - Stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Opole Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

Jarosław Kaczyński o wyborach we Włoszech: jest nadzieja na to, że UE zacznie się zmieniać

- Byłem i jestem zwolennikiem naszej obecności w UE, bo po prostu nie ma innego wyjścia, a jest nadzieja na to, że UE zacznie się zmieniać - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Dzisiaj jest dzień takiej nadziei, mam nadzieję, że wieczorem się dowiemy o tym, jakie są dobre wyniki wyborów we Włoszech - wskazał podczas spotkania z mieszkańcami w Nysie.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Włochy Europa Unia Europejska wybory parlamentarne

"Te wybory muszą być uczciwe i transparentne". Rusecka o słowach prezesa PiS

- Prezes PiS podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny, dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory Polskie Radio 24 PiS

Jarosław Kaczyński: dotrzymaliśmy słowa. Naprawiliśmy finanse, wzmocniliśmy wojsko

- Wszystko, co zakładaliśmy, to w większości zrealizowaliśmy. Zmieniliśmy politykę socjalną, przekazujemy duże środki na obronność, dbamy o bezpieczeństwo wewnętrzne. Do naprawy pozostało nam sądownictwo i to również zrobimy - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nysy prezes PiS Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory

Ursula von der Leyen grozi Polsce brakiem funduszy. Prezes PiS: jej słowa są bulwersujące

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Polsce należą się pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. W wywiadzie dla Radia Wrocław mówił, że wypowiedź przewodniczącej Komisji Europejskiej o tym, iż Polska nie otrzyma pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jeśli nie zmieni prawa w taki sposób, w jaki zapisano to w umowie, jest bulwersująca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Jarosław Kaczyński Ursula von der Leyen

Środki z KPO. Prezes PiS: nie ma w tej chwili żadnej realnej przeszkody, żebyśmy je otrzymali

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma realnej przeszkody, aby Polska otrzymała pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, gdyż wypełniła warunki, stawiane przez KE. W Polskim Radiu Wrocław prezes PiS był pytany między innymi o to, czy unijne środki są spisane na straty, a nasz kraj poradzi sobie bez nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński we Wrocławiu: Polską muszą rządzić uczciwi patrioci

- Osoby z naszego środowiska mają Polskę w sercu, dlatego warto nas poprzeć - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu przedstawił mieszkańcom osiągnięcia rządu PiS. Spotkania w okręgach służą również odkłamywaniu nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość