more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński krytykuje pomysł unijnych elit. "Taka Europa byłaby zdana na łaskę Rosji"

- Koncepcja autonomii strategicznej jest w zasadzie koncepcją bezradności strategicznej. Taka Europa byłaby zdana na łaskę Rosji, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Duża część elit europejskich nie chce tego zrozumieć - mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Część polskich europosłów za zmianą traktatów UE. Prezes PiS: to próba likwidacji państwa polskiego

- Skrajnie negatywnie oceniamy zmiany w traktatach. To próba likwidacji państwa polskiego i zamiany go w teren zamieszkany przez Polaków, a zarządzany z zewnątrz - przez Berlin za pośrednictwem Brukseli. To jest nie do przyjęcia. Ludzi, którzy głosowali przeciw zatrzymaniu tego mechanizmu, w tym polskich europosłów, trzeba określić jak najostrzejszymi słowami. To akt zdrady polskich interesów - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Jarosław Kaczyński PiS

Sejm nie wybrał Elżbiety Witek na wicemarszałka. Jarosław Kaczyński: nie będzie innego kandydata PiS

- Jesteśmy gotowi na brak wicemarszałka Sejmu - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński po odrzuceniu przez Sejm kandydatury Elżbiety Witek na to stanowisko. - Klub PiS nie zgłosi innego kandydata. Jeżeli będzie jakaś zmiana, to z tamtej strony - podkreślił szef PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Elżbieta Witek Sejm

Donald Tusk odniósł się do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego i... manipulował jego słowami

Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO odniósł się niedzielnego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że lider Platformy Obywatelskiej uciekł się do manipulacji, przywołując słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości w zupełnie innym (niż miało to miejsce w rzeczywistości) kontekście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Donald Tusk PO koalicja obywatelska opozycja Unia Europejska Parlament Europejski

Prezes PiS na obchodach Święta Niepodległości w Krakowie: cierpieć i umierać za ojczyznę to rzecz piękna

- Gdy się walczy o niepodległość ojczyzny, to każda cena jest do zapłacenia, zarówno w wymiarze szerszym i osobistym - powiedział w Krakowie podczas obchodów Święta Niepodległości zorganizowanych przez swoją partię prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Cierpieć, czy nawet umierać za ojczyznę to rzecz piękna. Musimy to mieć w sercu, po to żeby zwyciężyć – podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Kaczyński Święto Niepodległości 11 listopada patriotyzm niepodległość społeczeństwo

"Polska może zmienić się w kraj rządzony z zewnątrz". Jarosław Kaczyński ostrzega przed zmianami traktatów UE

- Zmiany w tak zwanych kompetencjach dzielonych Unii Europejskiej mogą sprawić, że Polska będzie miała słabszą kontrolę nad tym, co dzieje się na jej granicach - mówił w Krakowie podczas obchodów Święta Niepodległości prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, to "doprowadzenie do tego, że państwo takie, jak Polska, może w praktyce zmienić się w teren zamieszkały przez Polaków, ale rządzony z zewnątrz".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński PiS polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Jarosław Kaczyński: odwołanie do tradycji walki o niepodległość jest znów aktualne

- Konieczny jest wielki wysiłek i konsolidacja naszego narodu - mówił w piątek na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie Jarosław Kaczyński, odnosząc się do forsowanych przez Parlament Europejski zmian unijnych traktatów. - To jest plan niemiecki, a nie chcemy podlegać Niemcom. Chcemy być wolni i niepodlegli - podkreślał prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Święto Niepodległości Józef Piłsudski Jarosław Kaczyński niepodległość Unia Europejska Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość Niemcy Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska koalicja PSL Polska 2050 lewica bezpieczeństwo tożsamość

Jarosław Kaczyński o "instytucji szefa opozycji". Wypowiedzią manipulują m.in. Lis i Gasiuk-Pihowicz

Osiem lat temu, kiedy władzę zdobyło PiS, prezes Jarosław Kaczyński zaproponował powstanie instytucji "szefa opozycji". Dziś w mediach społecznościowych sugestię szefa Prawa i Sprawiedliwości przywołują politycy opozycji, wywołując wrażenie, że ta padła teraz, kiedy PiS może sam przejść do opozycji.
Zobacz więcej na temat:  opozycja POLSKA polityka wybory 2023 Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość