more_horiz
PR24 Portal
Section05
jastrzębska spółka węglowa

Prezes PGG: Węgiel pozostanie w centrum uwagi ze względu na sytuację na rynku gazu

- Zapotrzebowanie na paliwo węglowe w średniej perspektywie określi m.in. potencjał dostaw gazu z innych kierunków niż rosyjski - ocenił prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Dodał, że inne czynniki to rozwój OZE, regulacje europejskie oraz zapotrzebowanie na paliwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel ropa naftowa gaz ziemny OZE Polska Grupa Górnicza jastrzębska spółka węglowa sankcje Unii Europejskiej sankcje POLSKA wojna na Ukrainie

"Zawsze przynosiły konkretne informacje". Piotr Litwa o zleconych kontrolach kopalni

- Dopiero suma wszystkich przeprowadzonych kontroli może nam przynieść informacje na temat tego, jak oceniane są stan zagrożenia i skuteczność podejmowanych działań w kopalniach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Litwa, ekspert z zakresu górnictwa i geologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni górnicy Śląsk regiony wypadek Polskie Radio 24

Akcja ratunkowa w Zofiówce. "Zlokalizowane sygnały z lamp górników"

Zlokalizowano sygnały z czterech nadajników w lampach górników poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka - potwierdził prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Tomasz Cudny. Dotychczas stwierdzono śmierć sześciu górników w tym wypadku. Trwa akcja ratownicza, której celem jest dotarcie do czterech pozostających w wyrobisku poszkodowanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole we wszystkich kopalniach. To reakcja na ostatnie wypadki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na antenie Polsat News, że wszystkie kopalnie zostaną skontrolowane pod kątem bezpieczeństwa warunków pracy. To reakcja na śmiertelne wypadki w dwóch zakładach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak mówił, należy sprawdzić, czy doszło do niedopatrzeń, błędów proceduralnych, czy też jedynie do "zbiegów okoliczności". 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc jastrzębska spółka węglowa premier Mateusz Morawiecki kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wybuchy w kopalniach na Śląsku. Premier: będzie przegląd procedur górniczych

- Dokładnie sprawdzone zostaną procedury górnicze związane z ratownictwem górniczym i wydobyciem oraz warunkami dopuszczalnymi do prowadzenia prac przez górników - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej podczas wizyty w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni Mateusz Morawiecki POLSKA górnictwo węgiel

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Nie żyje jeden z górników

- Pierwsza ofiara wstrząsu w Zofiówce. Ratownicy wytransportowali jednego z czterech górników odnalezionych w chodniku D4a około 220 metrów od czoła przodka. Górnik został przetransportowany do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon - napisała na Twitterze Jastrzębska Spółka Węglowa. Po nocnym wstrząsie pod ziemią uwięzionych zostało łącznie dziesięciu górników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek górnicy śląskie jastrzębska spółka węglowa

"Ratownicy będą pomagali do samego końca". Wyrazy współczucia dla rodzin górników od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, który wieczorem przyjechał do kopalni Zofiówka, gdzie po nocnym wstrząsie pod ziemią nadal uwięzionych jest dziesięciu górników, powiedział, że akcja dotarcia do nich jest bardzo trudna. Prezydent przekazał wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy w ostatnich dniach ponieśli śmierć lub zostali ranni w wypadkach w kopalniach na Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek wybuch górnicy jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie prezydent Andrzej Duda

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Ratownicy dotarli do czterech poszukiwanych górników

Ratownicy prowadzący akcję w kopali Zofiówka, dotarli do czterech z dziesięciu poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po nocnym wstrząsie. Wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Paździorko poinformował, że zastęp ratowniczy znalazł poszkodowanych górników w odległości około 220 metrów od czoła przodka. Jednego z nich próbowano wynieść, ale ze względu na kończący się tlen i wyczerpanie, zrezygnowali. - Pójdzie następny zastęp - powiedział Edward Paździorko.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo wypadek pomoc jastrzębska spółka węglowa górnicy POLSKA społeczeństwo regiony śląskie

Premier: wydarzenia w kopalniach Pniówek i Zofiówka będą bardzo skrupulatnie sprawdzone

W kopalni Zofiówka pod ziemią przebywa 10 górników, ratownikom zostało do nich ponad 300 metrów - poinformował premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Jastrzębia-Zdroju. Po nocnym wstrząsie od kilku godzin trwa akcja ratunkowa. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby do górników dotrzeć. (…) Cały czas mamy nadzieję, że ratownicy idą po swoich żywych kolegów - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo górnictwo pomoc wypadek górnicy jastrzębska spółka węglowa akcja ratunkowa Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni śląskie regiony
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem