more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jens Stoltenberg

Ukraina coraz bliżej NATO. "Sojusznicy będą kontynuować wsparcie na drodze do członkostwa"

Sojusznicy zgodzili się, że Ukraina stanie się członkiem NATO. "Ukraina jest bliżej Sojuszu, niż kiedykolwiek" - oznajmił wczoraj sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej kończącej dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NATO Unia Europejska Jens Stoltenberg Paweł Lekki wojna na Ukrainie Rosja

"Wspieranie Ukrainy jest w interesie nas wszystkich". Sekretarz stanu USA po naradzie państw NATO

- Wszyscy członkowie NATO uznają, że wspieranie Ukrainy to nie tylko rzecz właściwa, ale też leży w ich własnym interesie - powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken po zakończeniu spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jens Stoltenberg NATO Ukraina polityka wojsko Rosja wojna na Ukrainie Antony Blinken

Szef NATO: Rosja chce sprawić, by Ukraina pogrążyła się w ciemności i zimnie

Sekretarz generalny NATO powiedział, że Rosja zgromadziła przed zimą duże zapasy rakiet. Jens Stoltenberg na zakończenie spotkania ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli podkreślił, że choć Rosja jest coraz słabsza wojskowo, gospodarczo i politycznie, to nie można jej lekceważyć.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jens Stoltenberg NATO Ukraina wojna na Ukrainie Europa

Utworzenie Związku Gmin Serbskich w Kosowie. Szef NATO: obydwa państwa muszą zaangażować się w dialog

Sekretarz generalny NATO powiedział we wtorek w stolicy Serbii, że popiera utworzenie Związku Gmin Serbskich na terenie Kosowa, bo przyczyni się to do normalizacji stosunków między oboma krajami. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego wizytą w Belgradzie kontynuuje podróż po Bałkanach Zachodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bałkany Serbia Belgrad Kosowo Jens Stoltenberg NATO

Trudna sytuacja na ukraińskim froncie. Stoltenberg: zwiększenie wsparcia dla Kijowa jeszcze ważniejsze

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, przed spotkaniem ministrów obrony krajów Unii Europejskiej, w którym wziął udział, podkreślił, że "należy utrzymać i zwiększyć pomoc dla Kijowa". - Na Ukrainie trwają intensywne walki z Rosją, a sytuacja na froncie jest trudna - uzasadniał swoje stanowisko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO wojna na Ukrainie Ukraina Jens Stoltenberg

Szef NATO: Turcja potwierdziła wolę ratyfikacji dokumentów akcesyjnych Szwecji

Sekretarz generalny NATO naciska na szybkie przyjęcie Szwecji do Sojuszu, Turcja potwierdziła wolę sfinalizowania procedur. Jens Stoltenberg poinformował, że to był jeden z tematów drugiego dnia spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli. Więcej na ten temat brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Beata Płomecka Jens Stoltenberg NATO Szwecja Turcja Węgry Recep Tayyip Erdogan