more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jeremi Angowski

Robot - twój przyjaciel. Sztuczna inteligencja lekiem na samotność?

Roboty wyposażone w sztuczną inteligencję mogą stanowić pomoc w zwalczaniu epidemii samotności - tak twierdzą naukowcy z USA i Australii, i przedstawiają konkretne wskazówki dla rządów, twórców technologii, lekarzy i ustawodawców, które mają przyczynić się do rozwoju tej metody walki z izolacją społeczną na świecie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA sztuczna inteligencja psychologia Jeremi Angowski robot robotyka Weronika Puszkar

Szósty sezon "Black Mirror": technoparanoja i klimat retro

Na nowy sezon serialu "Black Mirror" jego fani musieli czekać cztery lata i w końcu się doczekali. Premiera szóstej serii miała miejsce w czerwcu. - Szczerze powiem, że niestety serialem jestem bardzo zawiedziony - mówi Jacek Goleniak z @kulturalnyupdate. - Przy jego produkcji wykorzystano sztuczną inteligencję i muszę przyznać, że efekt mnie nie zachwycił. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka serial internet Jeremi Angowski

Festiwal Inżynierów. Wirtualna rzeczywistość kontra historia na warszawskiej Pradze

Warsztaty streetartowe, wystawa "404. Internet nie istnieje", instalacja "Pokój, który myśli" i ART. VR - wirtualna rzeczywistość artystyczna - to wszystko czeka na gości tegorocznego Festiwalu Inżynierów. - Chcemy połączyć historię tego miejsca z nowoczesnymi technologiami i sztuką - tłumaczył Michał Rusnarczyk, współorganizator wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jeremi Angowski wystawa Warszawa