more_horiz
PR24 Portal
Section05

jersey

"To sukces wszystkich Polaków, nie tylko Polonii"

- Porozumienie zawarte przez burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, konsula RP w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego i dyrektora wykonawczego Polskiej-Amerykańskiej Izby Handlowej w USA Erica Lubaczewskiego to wielki sukces wszystkich Polaków – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, redaktor Gazety Polskiej Codziennie. Wraz z Tomaszem Żółciakiem z Dziennika Gazety Prawnej podsumowali oni najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 jersey USA pomniki Katyń

"Sprawa Pomnika Katyńskiego zmobilizowała Polonię"

- Początkowo ta sprawa nie odbiła się jakimś szerszym echem w amerykańskiej opinii publicznej, ale kolejne działania Polonii amerykańskiej sprawiły, że o sprawie jest coraz głośniej i coraz więcej Amerykanów dowiaduje się, co wydarzyło się w Katyniu - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Piotr Wawrzyk Katyń stosunki polsko-amerykańskie jersey Polonia w USA

Debata Dnia. Publicyści o sprawie pomnika katyńskiego

Stanisław Karczewski zapowiedział podjęcie kroków prawnych w sprawie burmistrza Jersey City, który na Twitterze określił marszałka Senatu mianem „znanego antysemity” i „białego nacjonalisty”. Wszystko to w ramach sporu o usunięcie Pomnika Katyńskiego z centrum miasta. O sprawie mówili w Debacie Dnia Adam Borowski z Gazety Polskiej i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Katyń USA jersey