more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jerzy Jachowicz

Limity cenowe na gaz. Publicyści o projekcie przedstawionym przez KE

- Rynek energetyczny się ustabilizował, ceny spadły. (...) Są duże zapasy. Wygląda na to, że teraz, kiedy rynek jest stabilny, próby nacisku na Rosję mogą być skuteczne, ponieważ można niżej ustawić ceny maksymalne niż było to jeszcze do niedawna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). Gośćmi "Debaty PR24" byli prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i dr Marek Kawa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja gaz Unia Europejska Komisja Europejska

Limity cen gazu w UE. Piotr Król: niechęć Niemiec związana jest z ich dotychczasową polityką

Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że niechętne podejście Komisji Europejskiej i Niemiec do ustalenia limitów na ceny gazu we Wspólnocie jest podyktowane interesami Berlina. - Pomysł współpracy Niemiec z Rosją był taki, że niemiecka gospodarka dzięki taniemu gazowi z Rosji ma mieć przewagę konkurencyjną - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska gaz bezpieczeństwo energetyczne dyplomacja ŚWIAT Europa Jerzy Jachowicz Piotr Król

Prof. Boćkowski o wybuchu w Przewodowie

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Daniel Boćkowski, ekspert ds. międzynarodowych z Uniwersytetu w Białymstoku, odniósł się do wybuchu rakiety w miejscowości Przewodów. Jak mówił "była to dla nas lekcja z reagowania kryzysowego, którą odrobiliśmy". W ocenie eksperta wsparcie Sojuszu również było "klarowne i natychmiastowe".
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Daniel Boćkowski wybuch w Przewodowie służby i bezpieczeństwo

Rosjanie wycofują się z Chersonia? Prof. Daniel Boćkowski o możliwej pułapce

- Tak naprawdę potrzeba kontroli nad miastem, jego okrążenia, po to aby ewentualnie je w odpowiedni sposób zdobyć. Inaczej Chersoń stanie się pułapką dla tych, którzy próbują tam walczyć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi "Debaty PR24" byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja Władimir Putin Krym Chersoń

Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Dera: musimy reagować na zagrożenie

- Wzmacniamy polską granicę, bo obawiamy się, że znów pojawią się na niej tłumy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Dodał, że Rosja odtwarza w Kaliningradzie mosty powietrzne, które funkcjonowały wcześniej w czasie ataku hybrydowego na polskie granice przed pełnoskalową inwazją na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość opozycja Jerzy Jachowicz Andrzej Dera Rosja obwód kaliningradzki

Wojna na Ukrainie. Boćkowski: aktualnie rządzi generał błoto

- Sytuacja na Ukrainie jest dość skomplikowana, ponieważ aktualnie rządzi generał błoto. Pogoda, warunki pogodowe, deszcz - to wszystko spowodowało, że operacje na wielu kierunkach są bardzo trudne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). Gośćmi audycji byli także prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL) i prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Rosja ŚWIAT wojna na Ukrainie serwis wschodni Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz

Ataki na biura polityków PiS. Stachowiak-Różecka: zachęcają do tego wypowiedzi przedstawicieli opozycji

- Niestety obserwujemy, że po stronie naszych kolegów z opozycji jest przyzwolenie, a nawet zachęcanie do takich postaw lekceważących, pogardzających - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka odnosząc się do ataków na biura poselskie polityków swojego ugrupowania. Jak dodała " to się nasila" i przyznała, że sama miała w ostatnim czasie m.in. informacje o bombie w swoim biurze poselskim, albo dostawała listy z pogróżkami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość atak opozycja Jerzy Jachowicz

Blokada funduszy UE dla Polski? Sobolewski: nie ma żadnych oficjalnych pism, dostaliśmy pierwszą transzę

- Oczekujemy na dalsze wypłaty tego, co zgodnie z traktatami unijnymi Polsce się należy. Tak samo w przypadku KPO - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do doniesień medialnych, jakoby KE miała zablokować wypłatę Polsce nie tylko środków z KPO, ale także z funduszy spójności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Krzysztof Sobolewski PiS POLSKA polityka Unia Europejska fundusze ue Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska

Goście "Debaty Polskiego Radia 24" o bieżącej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie

- Do Putina musiało dotrzeć to, że przynajmniej narracyjnie przekracza cienką czerwoną linię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL) i prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin Krym

Most Krymski zniszczony. Prof. Boćkowski: bardzo skuteczna dywersja dokonana przez Ukraińców

- Wszystko wskazuje na to, że Ukraińcy przeprowadzili jakąś bardzo ciekawą akcję dezintegracyjną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin Krym

Putin ogłasza aneksję ukraińskich terytoriów. Prof. Ryba: tzw. referendum wyjątkowo słabe propagandowo

- Nie wiem, czy jest ktoś w samej Rosji, kto wierzy, że to referendum miało wymiar realny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (KUL). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku) i prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin

290 mln dolarów od USA na obronność dla Polski. Zielińska: to sygnał, że jesteśmy pewnym sojusznikiem

- Tak duża pomoc dla Polski to jest sygnał, że nasz kraj, który najbardziej wspiera Ukrainę od samego początku wojny, jest pewnym sojusznikiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Zielińska. Stany Zjednoczone w ramach projektu Foreign Military Financing przekażą 290 milionów dolarów na rzecz wsparcia militarnego Polski.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Jerzy Jachowicz Elżbieta Zielińska USA Stany Zjednoczone NATO Rosja