more_horiz
PR24 Portal
Section05

Joanna Bogusławska

Otwarto Muzeum Historii Polski. Reportaż "Zachować pamięć" [POSŁUCHAJ]

Muzeum Historii Polski zostało powołane 2 maja 2006 r. Od początku tworzyło wystawy, edukowało i na różne sposoby popularyzowało historię. Początkowo Muzeum miało powstać nad Trasą Łazienkowską nieopodal Zamku Ujazdowskiego. Przez lata brakowało jednak ostatecznej decyzji i zapewnienia finansowania inwestycji. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Muzeum Historii Polski Joanna Bogusławska reportaż w Jedynce historia Polski pr poleca

"Miejsce do życia". Reportaż Joanny Bogusławskiej

Okazuje się, że mieszkania w dużych blokach z lat 70. i 80. są jednymi z najbardziej poszukiwanych lokali w Warszawie. Mają dogodną lokalizację, są bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta, plusem jest bliskość szkół, przedszkoli, punktów usługowych. Często na niewielkim metrażu znajduje dużo pokoi. Od lat 60. do początku lat 90. wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie mieszkaniowym. 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Joanna Bogusławska

Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - reportaż "Miejsce do życia" [POSŁUCHAJ]

Wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie od lat 60. do początku lat 90. Do dziś mieszkania w blokach z wielkiej płyty cieszą się popularnością ze względu na to, że często na niewielkim metrażu mamy wiele pokoi, w okolicy są punkty usługowe, przedszkola i szkoły, a samo osiedle jest dobrze skomunikowane z resztą miasta.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Joanna Bogusławska mieszkanie nieruchomości

"Życie w wielkiej płycie" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Od lat 60. do początku lat 90. wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie mieszkaniowym. Okres największego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, bazującego na technologii wielkopłytowej, przypada na lata 70. Był to okres planowania i budowy nowych, dużych osiedli mieszkaniowych. Właśnie na nich stawiano bloki mieszkalne z wielkiej płyty.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska budownictwo

Odpowiedzialność za opiekę nad chorymi rodzicami. Reportaż "Trudne decyzje" [POSŁUCHAJ]

Marcel Andino Velez z wyksztalcenia jest etnografem i antropologiem. Był dyrektorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ale zrezygnował ze swojej pracy by zająć się swoimi przewlekle chorymi rodzicami, jednak nie wszyscy mogą opiekować się seniorami. Historie te przedstawia Joanna Bogusławska w reportażu "Trudne decyzje". Zapraszamy do wysłuchania. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż senior Joanna Bogusławska społeczeństwo psychologia pomoc społeczna reportaż w Jedynce pr poleca

Bard Czerniakowa, więzień obozów koncentracyjnych. Reportaż o życiu Stanisława Grzesiuka [POSŁUCHAJ]

Stanisław Grzesiuk przyszedł na świat w Małkowie na Lubelszczyźnie, dokąd jego rodzice wyjechali po zajęciu Warszawy przez Niemców podczas I wojny światowej. Bard Czerniakowa poza byciem pieśniarzem, był też autorem autobiograficznej trylogii: "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Był popularyzatorem przedwojennego folkloru czerniakowskiego. Zapraszamy do wysłuchania reportażu o Stanisławie Grzesiuku "Docenić życie". 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Bogusławska Stanisław Grzesiuk Alicja Grembowicz reportaż reportaż w Jedynce

"Doceniać życie" - reportaż Joanny Bogusławskiej o Stanisławie Grzesiuku, bardzie warszawskiej ulicy

Stanisław Grzesiuk przyszedł na świat w Małkowie na Lubelszczyźnie, dokąd jego rodzice wyjechali po zajęciu Warszawy przez Niemców podczas I wojny światowej. Bard Czerniakowa poza byciem pieśniarzem, był też autorem autobiograficznej trylogii: "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Był popularyzatorem przedwojennego folkloru czerniakowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Bogusławska Stanisław Grzesiuk Alicja Grembowicz reportaż

Wojciech Grzędziński: zaskakuje mnie skala bestialstwa. Reportaż "Chroni mnie szczęście" [POSŁUCHAJ]

Wojciech Grzędziński, po raz drugi z rzędu, został nagrodzony w konkursie Grand Press Photo. Zwycięską fotografię z ukraińskiego miasta Dniepr zrobił 15 stycznia, dzień po rosyjskim ataku rakietowym na blok mieszkalny. Zginęły tam wtedy 44 osoby, a 79 zostało rannych. Zdjęcie opublikował amerykański dziennik "The Washington Post".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Bogusławska reportaż aktualności STYL ŻYCIA KULTURA fotografia Trójka pr poleca

Grand Press Photo dla Wojciecha Grzędzińskiego. "Chroni mnie szczęście" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Wojciech Grzędziński, po raz drugi z rzędu, został nagrodzony w konkursie Grand Press Photo. Jego fotografia z ukraińskiego miasta Dniepr wygrała konkurs. Zwycięską fotografię zrobił 15 stycznia, dzień po rosyjskim ataku rakietowym na blok mieszkalny. Zginęły tam wtedy 44 osoby, a 79 zostało rannych. Zdjęcie opublikował amerykański dziennik "The Washington Post".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Bogusławska reportaż Grand Press Photo