more_horiz
PR24 Portal
Section05

Joanna Ficińska

Wizyta w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy

Trochę baśni, trochę fantastycznych opowieści, ciekawostek i historii powstania gór - to niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. Umożliwia to zlokalizowana tam machina czasu, w której wybieramy się w podróż po różnych epokach. Do muzeum w Karpaczu wybrał się Patryk Bedliński, którego podróż mogliśmy śledzić w "Jedynce Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Ficińska dzieci Karkonosze muzeum

Witaminy i suplementy w ciąży – pomagają czy szkodzą?

Około 65 procent ciąż to ciąże zaplanowane. Z tego wynika, że 35 procent kobiet ciąży nie planuje i zgłasza się do lekarza dopiero po zajściu w ciążę. Zaledwie jedna na sto kobiet zgłasza się do ginekologa w ramach wizyty prekoncepcyjnej, planując ciążę. Taka wizyta jest jednak bardzo ważna, ponieważ składa się z różnych badań, które pozwalają rozpoznać patologie, o których pacjentka nie miała pojęcia.  
Zobacz więcej na temat:  ciąża zdrowie i dieta zdrowie dziecka suplementy diety witaminy Strefa Rodzica radio dla rodziców Joanna Ficińska

"Krajeczka" - wyjątkowa płyta z ukraińskim repertuarem dziecięcym

W dniu rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę Agencja Muzyczne Polskiego Radia i Radiowe Centrum Kultury Ludowej prezentują wyjątkowy album z ukraińskim repertuarem dziecięcym. W nagraniach wzięły udział trzy zespoły: przede wszystkim Krajeczka czyli dzieci w wieku lat 6-13, do których dołączyły dzieci z ukraińskich rodzin poszukujących w Polsce schronienia z racji wojny. Dzieciom w kilku utworach towarzyszą śpiewacy z zespołu Krajka, a także ukraińscy artyści - uchodźcy.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska płyta Ukraina muzyka ludowa