more_horiz
PR24 Portal
Section05

Joanna Lichocka

Joanna Lichocka: putinowska Rosja trzyma w garści totalną opozycję

- To nie Smoleńsk dzieli. Tu jest stosunek do Rosji: na ile sobie Platforma może pozwolić - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka, komentując zachowanie polityków opozycji i zerwanie kworum w Sejmie przed głosowaniem uchwały o uznaniu Rosji za państwo wspierające terroryzm. - Putinowska Rosja trzyma w garści totalną opozycję - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka Rosja katastrofa w Smoleńsku

Eksplozja w Przewodowie. Lichocka: spekulacje należy odłożyć do czasu wiarygodnego wyjaśnienia

- Trzeba być bardzo wstrzemięźliwym z wypowiedziami, każde słowo się waży, sytuacja jest kryzysowa. Na początku chciałabym złożyć kondolencje bliskim dwóch Polaków, którzy zginęli wczoraj pod Hrubieszowem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka POLSKA polityka wybuch w Przewodowie służby i bezpieczeństwo NATO

Afera podsłuchowa. Joanna Lichocka: ktoś w PO chce zrzucić Donalda Tuska z siodła

- Ktoś podrzucił liderowi PO informacje dot. zeznań Marcina W. W PO toczy się teraz bardzo ostra walka - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. Odniosła się tym samym do zeznań świadka nt. wręczenia łapówki synowi Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk afera podsłuchowa korupcja komisja śledcza Joanna Lichocka Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska POLSKA polityka

"Udowodnili, że są politykami kondominium rosyjsko-niemieckiego". Joanna Lichocka o wypowiedziach działaczy PO

- Tego nie można bagatelizować i to nie jest incydent, gdy prześledzi się historię. To wielka kompromitacja środowiska politycznego PO - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka. Odnosiła się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina wojna 2022 Bronisław Komorowski polityka Radosław Sikorski Donald Tusk Joanna Lichocka

KRRiT pracuje nad zakończeniem emisji FM. Lichocka: nadawanie cyfrowe daje bardzo dużo możliwości

– Uważam, że to jest dobry pomysł. Oczekiwania KRRiT, żeby wreszcie podjąć cyfryzację polskiego rynku radiowego, są jak najbardziej zasadne – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych, poseł PiS, odnosząc się do zapowiedzi wyłączenia sygnału FM na rzecz DAB+.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka radio technologie media Trójka

Nowa kadencja RMN. Joanna Lichocka: staramy się, by media publiczne silnie konkurowały na rynku

- Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Czabańskiego, również mojemu i Elżbiety Kruk, w poprzedniej kadencji Rady Mediów Narodowych zwłaszcza rozgłośnie regionalne Polskiego Radia otrzymały więcej pieniędzy, niż było to planowane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka TVP media publiczne dziennikarstwo media Polskie Radio Grzegorz Jankowski

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Joanna Lichocka TVP media publiczne Białoruś areszt dziennikarstwo media więźniowie polityczni

Reparacje wojenne. Lichocka: ta sprawa powinna być konsekwentnie stawiana przez wszystkie siły polityczne

- Sprawa reparacji powinna być konsekwentnie stawiana przez wszystkie siły polityczne w Polsce, środowiska, elity, również medialne – powiedziała w niedzielę posłanka PiS Joanna Lichocka. Zwracała uwagę na "ogromną niewiedzę niemieckiej opinii publicznej na temat skali zbrodni niemieckich w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy

Skład Rady Mediów Narodowych wybrany. Piotr Babinetz: chcemy, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjna

Piotr Babinetz wskazał, że dla Rady Mediów Narodowych jest i będzie ważne, aby oferta mediów publicznych była atrakcyjna dla większości Polaków. Dodał, że istotne będzie także rozszerzenie działań w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Grupy Wyszehradzkiej. Sejm wybrał członków Rady Mediów Narodowych na kolejną kadencję. Są to: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Piotr Babinetz.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Joanna Lichocka media publiczne

PR24 Naciski na "Gazetę Lubuską". Lichocka: politycy PO reagują hejtem, nienawiścią

- Sprawa z "Gazetą Lubuską" pokazuje, że politycy PO kompletnie nie rozumieją, czym jest wolność, niezależność mediów. Reagują hejtem, nienawiścią, akcją oczerniającą gazetę - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (członek Rady Mediów Narodowych, poseł PiS).
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Platforma Obywatelska Gorzów Wielkopolski lubuskie dziennikarstwo media społeczeństwo Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

"Takie są standardy pracy według PO". Joanna Lichocka o aferze mobbingowej w gorzowskim WORD

"Gazeta Lubuska" opisała skandal dot. byłej pracownicy gorzowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która miała otrzymać propozycję pracy za seks. Kobieta odmówiła i już w tym ośrodku nie pracuje. Próby zainteresowania tym tematem poseł PO Krystyny Skibińskiej nie przyniosły jednak żadnych rezultatów. - Platforma Obywatelska nie ma w zwyczaju wyjaśniania zarzutów wobec siebie - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka PiS PO polityka Gorzów Wielkopolski

Marszałek Sejmu podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za ich pracę na rzecz mediów publicznych

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podziękowała członkom Rady Mediów Narodowych za pracę na rzecz mediów publicznych. Podczas zamkniętego spotkania w Sejmie rozmawiano także o współpracy Rady z parlamentem oraz o funkcjonowaniu tego gremium. Informację o przebiegu spotkania przekazał PAP przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Joanna Lichocka PAP TVP Rada Mediów Narodowych Polskie Radio Krzysztof Czabański