more_horiz
PR24 Portal
Section05

Joe Biden w Polsce

Rośnie pozycja Polski na arenie międzynarodowej. Wiceszef MON: jesteśmy strategicznym partnerem dla USA

- Polska stała się strategicznym partnerem dla Stanów Zjednoczonych. Dziś to właśnie Warszawa i Londyn to dwie stolice w Europie, w których Waszyngton upatruje bliskiej współpracy - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Gośćmi audycji byli także: Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, Wojciech Konieczny (Lewica) i Jan Filip Libicki (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Joe Biden w Polsce

Wizyta Bidena w Polsce. Prof. Górski: wiodąca rola Polski w tej części Europy została potwierdzona

- Organizacja Europy Środkowej z wiodącą rolą Polski została potwierdzona i zaakceptowana przez obecną administrację USA. To największe osiągnięcie wizyty Joe Bidena - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista z Akademii Kopernikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joe Biden USA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Joe Biden w Polsce

Joe Biden w Warszawie: będziemy bronić suwerenności i demokracji. Rosja zapłaci cenę za zbrodnie

- Rok temu świat stanął przed możliwością upadku Kijowa. Teraz, po powrocie z Kijowa, mogę zapewnić, że Kijów się trzyma, dumnie trzyma głowę wysoko, a przede wszystkim jest wolny - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas wystąpienia w Arkadach Kubickiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden w Polsce Stany Zjednoczone Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Andrzej Duda Litwa Wołodymyr Zełenski

ORĘDZIE Prezydent Duda: Putin ponosi porażkę. Powstrzymała go postawa Ukrainy, Polski i innych państw

- Drodzy rodacy, my, jak mało który naród na świecie, rozumiemy tragedię Ukrainy. Wiemy czym jest wojna, śmierć i cierpienie, zburzone miasta i zbrodnie ludobójstwa. Ale nasza historia jest świadectwem, że nawet zbrodnie i prześladowania nie złamią prawdziwego ducha wolności - podkreślił prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu w przeddzień rocznicy rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Joe Biden Andrzej Duda prezydent Joe Biden w Polsce wojna na Ukrainie wojna 2023 orędzie

ORĘDZIE Prezydent Duda: Putin ponosi porażkę. Powstrzymała go postawa Ukrainy, Polski i innych państw

- Drodzy rodacy, my, jak mało który naród na świecie, rozumiemy tragedię Ukrainy. Wiemy, czym są wojna, śmierć i cierpienie, zburzone miasta i zbrodnie ludobójstwa. Ale nasza historia jest świadectwem, że nawet zbrodnie i prześladowania nie złamią prawdziwego ducha wolności - podkreślił prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu w przeddzień rocznicy rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Joe Biden Andrzej Duda prezydent Joe Biden w Polsce wojna na Ukrainie wojna 2023 orędzie

PR24 "Opisywałem wizytę z innej perspektywy". Nasz korespondent jedynym zagranicznym dziennikarzem u boku Joe Bidena w Polsce

Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia, jest jedynym polskim dziennikarzem będącym w najbliższym medialnym gronie prezydenta USA. Podkreślił, że dzięki innej perspektywie mógł przekazywać informacje nie tylko na antenie Polskiego Radia, ale także dla amerykańskich mediów.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo dziennikarze Joe Biden w Polsce media Polskie Radio POLSKA społeczeństwo

Wiceszef MSZ o politykach opozycji: mówili, że wizyta nie ma znaczenia, a potem robili sobie z Bidenem zdjęcia

- Dzieją się ważne rzeczy dotyczące bezpieczeństwa Polski i Europy. A opozycja w Polsce prowadzi spór o to, jak długo trwała ich rozmowa z Bidenem: że nie 30 sekund, tylko 2 minuty albo 6 minut. Najpierw słyszeliśmy od nich, że wizyta w Warszawie nie ma żadnego znaczenia, a potem widzieliśmy, że robią sobie zdjęcia z prezydentem USA - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński Joe Biden Joe Biden w Polsce Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie Ukraina konflikty międzynarodowe opozycja polityka

Wizyta Bidena w Polsce. Jabłoński: mamy wyraźne potwierdzenie woli dalszego wspierania Ukrainy przez USA

- Wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce była potwierdzeniem tego, że podjęta rok temu decyzja o wsparciu Ukrainy jest cały czas mocno aktualna. To jest ważne, bo Rosja próbuje grać na nasze zmęczenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński Joe Biden Joe Biden w Polsce Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie Ukraina konflikty międzynarodowe

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Poseł Marchewka: przyjęliśmy rolę partnera, na którego można liczyć

Zakończyła się dwudniowa wizyta Joe Bidena w Warszawie. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka mówił, że "jako Polska przyjęliśmy rolę partnera na którego można liczyć", a wizyta prezydenta USA i słowa, które wypowiedział w Warszawie są tego dowodem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Bartłomiej Graczak Joe Biden Joe Biden w Polsce Arkadiusz Marchewka