more_horiz
PR24 Portal
Section05

Joe Biden

Jakimi tematami żyje teraz Ameryka? Tłumaczy działaczka polonijna z Nowego Jorku

- Ameryka obecnie w większości żyje sprawami krajowymi, zdecydowanie mniej miejsca poświęca się wojnie niż kilka miesięcy temu, chociaż część ekspertów nadal pochyla się nad analizami sytuacji na ukraińskim froncie czy nad wypowiedziami rosyjskich polityków - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka i działaczka polonijna z Nowego Jorku Patrycja Kita-Dziedzic.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Joe Biden wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe

Wojska USA będą bronić Tajwanu w przypadku "bezprecedensowego ataku Chin"

Narasta napięcie pomiędzy Chinami a USA w kontekście Tajwanu. Podczas wywiadu w telewizji CBS prezydent Joe Biden oświadczył że w przypadku "bezprecedensowego ataku Chin" na Tajwan wojska USA będą go bronić. To spowodowało gwałtowną reakcję chińskiego MSZ, które wystosowało oficjalny protest do władz USA w związku z tą wypowiedzią. M.in. o tym Rafał Tomański rozmawiał ze swoimi gośćmi w programie „Świat do trzeciej”.
Zobacz więcej na temat:  polityka Tajwan Stany Zjednoczone Chiny Joe Biden Rafał Tomański Trójka

Joe Biden na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. "Rosja chce wymazać Ukrainę z mapy świata"

- Postawmy sprawę jasno: stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ najechał na swojego sąsiada, próbując wymazać suwerenne państwo z mapy świata - mówił prezydent USA Joe Biden w wystąpieniu przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w Nowym Jorku. - Ta wojna jest po to, by unicestwić prawo Ukrainy do istnienia jako państwa i do istnienia Ukraińców jako narodu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Stany Zjednoczone ONZ Joe Biden Ukraina

USA chcą powstrzymać szpiegostwo przemysłowe i cyberataki. Joe Biden podpisał dokument

Prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze, nakładające dodatkowe kryteria przy kontroli inwestycji z zagranicy w sektor wysokich technologii i innych wrażliwych branż. Ma to na celu powstrzymanie przeciwników Ameryki - głównie Chin - przed dostępem do danych Amerykanów i wrażliwych technologii.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje USA Chiny rynek kontrola ŚWIAT Ameryka Joe Biden

Pierwsza rozmowa prezydenta USA z nowym brytyjskim monarchą. Joe Biden złożył Karolowi III kondolencje

Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z nowym brytyjskim królem Karolem III - poinformował Biały Dom. Amerykański przywódca przekazał mu kondolencje z powodu śmierci jego matki królowej Elżbiety II. Według Białego Domu Joe Biden wyraził chęć kontynuowania bliskich relacji z nowym brytyjskim władcą. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Joe Biden Wielka Brytania Elżbieta II Królowa Elżbieta II

Biały Dom zwrócił się do Kongresu o dodatkowe wsparcie dla Ukrainy. Chodzi o miliardy dolarów

Biały Dom poinformował, że zabiega w Kongresie o dodatkowe środki dla Ukrainy. Chodzi o kwotę prawie 12 miliardów dolarów, którą Amerykanie chcą wydać na wsparcie militarne i pomoc ekonomiczną dla Kijowa do końca roku. Jednocześnie przedstawiciele administracji Joe Bidena powstrzymują się od komentarzy dot. ukraińskiej kontrofensywy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa wojna 2022 Wołodymyr Zełenski USA Joe Biden Biały Dom

Joe Biden zorganizował wideokonferencję ws. wsparcia Ukrainy. Wziął w niej udział prezydent Duda

Szef BBN Paweł Soloch poinformował, że prezydent Andrzej Duda podczas wideokonferencji przywódców krajów Zachodu na temat sytuacji na Ukrainie, zwracał uwagę na konieczność zdynamizowania pomocy, jaką trzeba udzielać Ukrainie. - Zwłaszcza w tym momencie, gdy mamy do czynienia z ofensywą ukraińską, mającą na celu odzyskanie zagrabionych terenów - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Joe Biden wojna na Ukrainie pomoc kancelaria prezydenta Andrzej Duda