more_horiz
PR24 Portal
Section05

Jolanta Hajdasz

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich krytykuje reportaż TVN. "Nie ulegajcie manipulacjom i insynuacjom"

"Apelujemy do wszystkich dziennikarzy, by nie ulegali tym manipulacjom i insynuacjom, by przedstawiali dziedzictwo Jana Pawła II rzetelne i uczciwe" - czytamy w oświadczeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zdaniem stowarzyszenia, reportaż w TVN cechuje brak warsztatu historycznego i całkowity brak krytycyzmu wobec źródeł wytworzonych przez komunistyczną SB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jolanta Hajdasz Jan Paweł II Karol Wojtyła dziennikarstwo dziennikarze

Historyk chce poprawiać Wikipedię za "minimalizowanie polskiego antysemityzmu". Hajdasz: to działania przeciw Polsce

- Wcześniejsza publicystyka pana Grabowskiego jest bardzo kontrowersyjna. Można się tylko obawiać, że jego działania będą wymierzone w Polskę i w pamięć o Polakach, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom w czasie wojny - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 historia Polski Holokaust Jolanta Hajdasz Jan Grabowski

Hajdasz o pozwie TVN przeciw Niezależnej: myślę, że chodzi o to, by pewnych tematów nie poruszać

- Jeśli jedno medium zamyka usta innemu medium - to o jakiej debacie publicznej mamy rozmawiać? Byłoby zupełnym jej zaprzeczeniem, gdyby sądy pod tym się podpisały - przekazała w Programie 3 Polskiego Radia dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, komentując pozwy kierowane w ostatnich latach przeciwko dziennikarzom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Trójka Jolanta Hajdasz

PR24 Sąd oddalił wniosek TVN o zabezpieczenie roszczeń wobec portalu "GP". Hajdasz: to szansa na ucięcie absurdalnych pozwów

- TVN prezentuje podwójne standardy, z jednej strony przedstawia się jako obrońca niezależnych mediów, a z drugiej strony innym mediom odmawia niezależności - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media wolność prasy wolność słowa TVN sąd sądownictwo Jolanta Hajdasz

"Próba nieadekwatna do rozmiarów rynku". Jolanta Hajdasz o badaniach słuchalności

- Przeprowadzanych jest 7 tys. telefonów w miesiącu. Na takiej próbie oparte jest badanie słuchalności. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce nadaje legalnie blisko 300 rozgłośni radiowych, te liczby mówią same za siebie. Jak bardzo nieadekwatna do liczby programów radiowych jest ta próba - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media dziennikarze Jolanta Hajdasz radio społeczeństwo

"Oblicza przemian cywilizacyjnych". Debata o wolności słowa w mediach społecznościowych

"Państwa powinny powstrzymać samowolę międzynarodowych mediów społecznościowych" - do takiego wniosku doszli uczestnicy konferencji "Oblicza przemian cywilizacyjnych". W debacie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wzięli udział przedstawiciele nauki, mediów i Kościoła katolickiego.
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe media POLSKA Jolanta Hajdasz Wojciech Reszczyński dziennikarstwo Toruń

Dr Jolanta Hajdasz: poglądy koncernów ważniejsze niż demokratycznie wybrana władza

- Cieszę się, że doszło do zdarzenia, które wszystkim otworzyło oczy (…). Skoro można zablokować konta (Donalda Trumpa - przyp. red.) arbitralną decyzją firm prywatnych, wielkich koncernów, to nie ma żadnego problemu, by zablokować konta innych podmiotów czy organizacji - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, o blokowaniu kont amerykańskiego prezydenta w serwisach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska USA Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA media społecznościowe Wiesław Molak Jolanta Hajdasz Ryszard Gromadzki

Apel Niemieckiego Związku Dziennikarzy ws. zakupu Polski Press. Jolanta Hajdasz: zdumiewa mnie to

- Zdumiewa mnie to w sposób naprawdę ogromny - przyznała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na temat apelu Niemieckiego Związku Dziennikarzy do Komisji Europejskiej ws. zakupu Polski Press przez PKN Orlen. Gościem audycji był także Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Jolanta Hajdasz Wojciech Surmacz prasa SDP POLSKA Polskie Radio 24

Przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen. Jolanta Hajdasz: to szansa na odrodzenie mediów regionalnych

- Media pod zarządem grupy Polska Press stały się tylko i wyłącznie narzędziami komercyjnymi. Ich znaczenie w debacie publicznej w swoich regionach jest nieporównywalnie mniejsze do tego, co było w latach 90. Wiele z nich tylko z nazwy jest regionalnymi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Jolanta Hajdasz media PKN Orlen

TYLKO U NAS "Krok w dobrą stronę". Jolanta Hajdasz o kupnie grupy Polska Press przez PKN Orlen

- Przejęcie firmy Polska Press przez Orlen odbieram jako realizację zapowiedzi repolonizacji i dekoncentracji mediów, a więc bardzo pozytywnie - przyznała w rozmowie z PolskieRadio24.pl Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jej zdaniem, pozwoli to ukrócić "kuriozalną" sytuację na rynku prasy drukowanej, a także, może to stworzyć gazetom Polski Press szanse na rozwój i zaangażowanie w regionalne debaty publiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen media prasa prasa drukowana Jolanta Hajdasz SDP

"Nie mają prawa odmówić udzielania odpowiedzi". Hajdasz o traktowaniu części dziennikarzy przez Strajk Kobiet

- Za chwilę się okaże, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja strajk kobiet Jolanta Hajdasz Michał Rachoń Polskie Radio 24 dziennikarze SDP