more_horiz
PR24 Portal
Section05

kajakarstwo

Polacy tworzą kadrę w nowej konkurencji olimpijskiej

Extreme slalom to nowa i ekscytująca konkurencja, która zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Sport budzi wiele emocji, bo rywalizacja w nim jest wyjątkowo widowiskowa, a w decydujących momentach kajakarze ścigają się z rywalami a nie tylko z czasem. Polacy mogą się w nim zakochać, tym bardziej, że mamy duże szanse, aby osiągnąć w niej sukces i powalczyć o kolejne miejsce na igrzyskach.
Zobacz więcej na temat:  kajakarstwo SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska

Ciekawy rok w polskim kajakarstwie. Wielkie imprezy w Gdyni, Poznaniu i Krakowie

Kibice kajakarstwa na długo zapamiętają 2022 rok. W Gdyni odbędą się Mistrzostwa Świata SUP, a dodatkowo w Polsce zaplanowano zawody Pucharu Świata w slalomie i sprincie. – Myślę, że to będzie dobry rok – ocenia Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego, który na bieżąco śledzi treningi naszych zawodników i zawodniczek.
Zobacz więcej na temat:  kajakarstwo SPORT kajakarstwo górskie

TYLKO U NAS Legendy rządzą polskim sportem. "Niedługo stracą przyjaciół"

2021 rok przyniósł wiele zmian na stanowiskach szefów polskich związków sportowych. Wśród nowych prezesów nie brak dawnych gwiazd sportu. Obok najbardziej medialnych Sebastiana Świderskiego i Otylii Jędrzejczak, stery związków przejęli Adam Korol, Grzegorz Kotowicz i Janusz Peciak. Dlaczego zdecydowali się na prezesurę i co chcą zmienić w polskim sporcie? 
Zobacz więcej na temat:  SPORT wioślarstwo kajakarstwo pięciobój nowoczesny podnoszenie ciężarów Szymon Kołecki opinie TYLKO U NAS

"Obowiązkiem państwa jest wspieranie zdolnych sportowców". Piotr Gliński gratuluje olimpijczykom

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował medalistom igrzysk olimpijskich w Tokio, którzy są beneficjentami programu PFNTeam100. - Staramy się zapewnić warunki młodym ludziom, którzy chcą się poświęcić sportowi - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lekkoatletyka SPORT kajakarstwo igrzyska olimpijskie Tokio 2020 społeczeństwo Piotr Gliński