more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kalisz

Premier: Tusk tylko raz powiedział w życiu prawdę, jak podawał numer konta do Brukseli, żeby mu przelewali pieniądze

- Czego się spodziewać po ludziach, którzy rzucają zaszczytną funkcję premiera, służbę publiczną, i jadą do Brukseli pracować za wielką kasę? - pytał w środę w Kaliszu premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że według niektórych, choć Donald Tusk wyjechał z Brukseli, to wciąż bierze stamtąd pieniądze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kalisz Mateusz Morawiecki premier Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Platforma Obywatelska

Premier Morawiecki: Tusk ma obiecane stanowisko w UE za wprowadzenie do Polski migrantów

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Kalisza, że celem Donalda Tuska jest wprowadzenie milionów migrantów do Polski. Szef rządu podkreślił, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to Donald Tusk otrzyma stanowisko w Unii Europejskiej, pod warunkiem pozwolenia na wpuszczenie do Polski migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kalisz polityka premier Mateusz Morawiecki Donald Tusk wojsko Wojsko Polskie

"Nie zostałam zaproszona". Kłótnie Platformy Obywatelskiej w Kaliszu i wybiórcza prezentacja kandydatów do Sejmu

Dziś Platforma Obywatelska rozpoczęła swoją kampanię wyborczą w Kaliszu. Na konferencji prasowej nie pojawił się poseł Mariusz Witczak, który w wyborach startuje z siódmego miejsca na liście. Nieobecna była także Karolina Pawliczak, która o mandat powalczy z drugiego miejsca. Zabrakło również "jedynki" na liście w Kaliszu - posła Jarosława Urbaniaka.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce opozycja Platforma Obywatelska Kalisz POLSKA polityka

"Lato z Radiem" w Kaliszu. Fortepiany, andruty i archeologia

"Lato z Radiem" w czwartkowe przedpołudnie zadbało o zmysły słuchaczy. Najpierw o zmysł słuchu w Technikum Budowy Fortepianów, później o zmysł smaku w fabryce andrutów. Na koniec Patryk Bedliński wraz ze swoimi gośćmi opowiedział o historii i archeologii. Wszystko w Kaliszu, drugim co do wielkości ośrodku województwa wielkopolskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Kalisz Lato z Radiem 2023 Robert Kamyk fortepian archeologia

Niepokojące doniesienia o seksualizacji dzieci w kaliskich żłobkach i przedszkolach. Jest reakcja urzędników

Radny PiS z Kalisza skierował do miasta zapytanie, czy dzieci chronione są przed seksualizacją. Naczelnik wydziału edukacji odpowiedziała, że podopiecznym kaliskich żłobków, przedszkoli i szkół nic nie grozi. - Dyrektorzy wiedzą, co mają robić w przypadku niepokojących podejrzeń - powiedziała w środę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szkoła edukacja dzieci Kalisz polityka