more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kamil Jasieński

Targi Małych Wydawców. "Wszystko zaczyna się od wydawców niezależnych"

Targi Małych Wydawców to wydarzenie, podczas którego pokazać się mogą niewielkie wytwórnie płytowe, związane najczęściej z niezależną sceną muzyczną. Mali wydawcy promują tysiące tytułów rocznie bardzo różnej stylistycznie muzyki - od punk rocka aż do eksperymentów elektronicznych. - Wydawnictwa niezależne to sól tej ziemi - mów w Czwórce Grzegorz Tyszkiewicz, organizator wydarzenia.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Alternatywa płyta winylowa Kamil Jasieński targi płyta płyta CD

Chiny - spojrzenie na mniejszości. Tam się o tym nie mówi

- Na temat Ujgurów, Tybetańczyków czy o kwestii Tajwanu trudno się rozmawia z Chińczykami - mówi Michał Lubina, autor książki "Chiński obwarzanek. Od Tajwanu po Tybet, czyli jak Chiny tworzą imperium". - Taka rozmowa nie jest rozmową o mniejszościach, lecz chwaleniem rozwoju państwa i partii - dodaje i zdradza, jak poznawał Chiny, ich kresy, tamtejsze mniejszości narodowe i etniczne. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Chiny turystyka podróże Podróże z Czwórką Tajwan

Grunge - na czym polegał fenomen sceny Seattle?

Flanelowe koszule, ciężkie buty, włóczkowe czapki i długie włosy. Wszystko to było zewnętrznym symbolem buntu i wiązało się z popularnym w latach 90. kierunkiem muzycznym grunge. Zespoły takie jak Nirvana czy Pearl Jam eksponowały swoją niezależność od muzycznego mainstreamu. W Czwórce sprawdzamy, jak to się stało, że grupy z Seattle na stałe wpisały się w historię światowej muzyki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka język polski MUZYKA Nirvana Pearl Jam Alice In Chains Rock Kamil Jasieński

Wybierz swoją ścieżkę kariery. Alternatyw jest mnóstwo!

Wybór ścieżki kariery to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje każdy młody człowiek. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkołę po podstawówce, studia, czy pracę, nie jest to łatwe zadanie. Może w nim pomóc bezpłatna Mapa Karier, w której znajdziemy nie tylko informacje o popularnych zawodach, ale też oryginalne i ciekawe propozycje.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka rynek pracy kariera Kamil Jasieński zawody przyszłości młodzież pokolenie z zawód przyszłości zawód