more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kamil Wicik

Jarosław "Pastyl" Turbiarz: tekst piosenki "24.11.94" jest ponadczasowy

- Tekst tej piosenki jest ponadczasowy i ponadtematyczny. Kontekst, w którym się pojawia, jest nieskończony; ludzie dedykują sobie ten utwór z różnych przyczyn - mówi o piosence "24.11.94" Jarosław "Pastyl" Turbiarz, gitarzysta grupy Golden Life. Artysta opowiedział o kulisach powstania utworu nawiązującego do dramatycznych wydarzeń, do jakich doszło w listopadzie 1994 roku w hali stoczni w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Anna Will Jarosław Turbiarz Golden Life Gdańsk

Andrzej Piaseczny i Kacper Dworniczak w "Muzycznej Jedynce"

W "Muzycznej Jedynce" gościć będziemy Andrzeja Piasecznego oraz Kacpra Dworniczaka, młodego, utalentowanego gitarzystę klasycznego, studenta Kunst-Universität Graz w Austrii, laureata ponad 40 polskich i międzynarodowych konkursów gitarowych m.in. w Niemczech, Japonii, Francji, Stanach Zjednoczonych. Pomówimy o kulisach współpracy artystów, której owocem jest piosenka "Zanim święta". Dzisiaj jej premiera na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Andrzej Piaseczny Kamil Wicik

Sara Kordowska z albumem "Matki Wynalazku": pojawia się wiele uniwersalnych motywów

- W odróżnieniu do pierwszej płyty pojawia się więcej takich motywów uniwersalnych, trochę więcej szczęścia, luzu, bo już nie myślę w ten sposób o życiu, że to jest pasmo jakichś trudów i cierpień, tylko odnajduję w tym dobre rzeczy - mówi w radiowej Jedynce Sara Kordowska o nowej płycie pt. "Matki wynalazku". 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Sara Kordowska album piosenka Pop polska piosenka

Festiwal im. Łucji Prus. Prof. Nahorny: poziom wykonawczy jest coraz wyższy

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus to trzy dni wypełnione przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny. 15. edycja wydarzenia odbywa się od 29 września do 1 października 2023. - Poziom wykonawczy jest coraz wyższy - zaznacza szef jury konkursu, prof. Włodzimierz Nahorny.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Białystok Włodzimierz Nahorny Janusz Strobel

46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw - festiwalowe granie w otoczeniu flory

Festiwalowa scena, olbrzymia handlowa strefa ogrodniczo-roślinna na najważniejszych ulicach miasta, branżowe wydarzenia, wielobarwna parada, najlepsze lokalne smaki w czasie wielkich degustacji - trwa 46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Patronem medialnym wydarzenia jest Program 1 Polskiego Radia, z którego Kamil Wicik poprowadził "Muzyczną Jedynkę".
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Skierniewice muzyka rozrywkowa

Mija 40 lat od wydania legendarnych "Nowych sytuacji" Republiki. Krzywański: mieliśmy spójny przekaz

- Pierwsze piosenki na tę płytę powstały wiosną 1981 roku, a zamykaliśmy ją piosenkami, które powstały na początku 1982 roku. Zespół powstawał wtedy, tworzył repertuar, więc siłą rzeczy ten album był efektem tego, co przygotowywaliśmy na koncerty - opowiada w "Muzycznej Jedynce" Zbigniew Krzywański, współtwórca, kompozytor i gitarzysta Republiki, o albumie "Nowe sytuacje". W tym roku mija 40 lat od premiery materiału. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Republika album Zbigniew Krzywański Grzegorz Ciechowski

Nie zabraknie dobrej energii i premierowych singli. Red Lips na scenie "Lata z Radiem" w Myślenicach

Emocjonujący wieczór zapowiada się dzisiaj w Myślenicach, ponieważ na scenie "Lata z Radiem" zagra m.in. zespół Red Lips, który zaprezentuje bogaty repertuar. - Będzie to przegląd naszych wszystkich singli, które wydawaliśmy przez ostatnie dziesięć lat, ponieważ wszystkie one są dla nas ważne jak nasze dzieci. Dzisiaj będą również dwie koncertowe premiery - mówi na antenie Programu 1 Joanna Lazer, czyli "Ruda" z Red Lips. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Red Lips muzyka rozrywkowa Pop

Łódka, która płynie od 30 lat. Krzysztof Jaworski i jubileusz zespołu Harlem

Olsztyński zespół Harlem ma już 30 lat. Grupa, której od początku przewodzi Krzysztof Jaworski, wydała dotychczas dziewięć płyt oraz zagrała setki koncertów. Jak jednak podkreśla lider zespołu, głównym mianownikiem ich twórczości pozostają wrażliwość i dobre wibracje. - To taka łódka, która stale płynie od 30 lat - przyznaje muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Harlem Krzysztof Jaworski